مکمل بنزین
رپورتاژ

درآمد هتل اسپیناس پالاس از حضور رونالدو و نیمار در تهران چقدر است؟

مهمان‌نوازی ایرانیان در سراسر جهان شناخته شده است و بر هیچ یک از مردم جهان پوشیده نیست. هتل اسپیناس یکی از بهترین هتل‌های پایتخت است که میزبان ستارگان جهان بود. حال در این مقاله به بررسی درآمد هتل اسپیناس پالاس از حضور این ستارگان در ایران خواهیم پرداخت.

برای پذیرایی مناسب از رونالدو و نیمار در هتل اسپیناس پالاس تهران چالش‌هایی وجود داشت که به نوعی حواشی ایجاد کرد. این انتخاب مکان اقامت نیز به‌خودی خود قابل توجه است. اما بیاید بررسی کنیم که درآمد هتل اسپیناس پالاس چگونه بر سر زبان‌ها افتاد.

هتل اسپیناس کجاست؟

مجموعه هتل‌های اسپیناس در سال ۱۳۸۰، اولین هتل خود را در آستارا، استان گیلان، افتتاح کرد. در همان زمان، مسوولان گروه اعلام کردند که دومین هتل اسپیناس در تهران ساخته خواهد شد. در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۸۵، کلنگ ساخت هتل اسپیناس خلیج فارس در بلوار کشاورز تهران زده شد و ۲۷ ماه بعد، در اسفند ۱۳۸۸، افتتاح شد. این هتل از زمان افتتاحیه بیشترین درآمد خود را امسال به چشم دید.

اما هتل اسپیناس، یک هتل پنج ستاره در منطقه سعادت‌آباد، منطقه ۲ شهرداری تهران است. این هتل در تاریخ ۷ دی ۱۳۹۴ در مقابل معاون اول رئیس‌جمهور بازگشایی شد. هتل اسپیناس پالاس، دارای ۲۰ طبقه، ۴۰۰ اتاق و سوئیت و بیش از ۱۴ سالن گردهمایی با ظرفیت ۲۰ تا ۱۵۰۰ نفر است.

سوئیت اسکای محل اقامت رونالدو و نیمار، گران‌ترین سوئیت این هتل است. این سوئیت، با مساحت ۲۵۰ متری، در آخرین طبقه هتل قرار دارد و دارای اتاق خواب جداگانه، اتاق کار، سالن مستقل و جکوزی اختصاصی درون سوئیت است. هتل اسپیناس پالاس در منطقه خوش آب و هوای سعادت آباد، انتهای بزرگراه یادگار امام و میدان بهرود واقع شده است، که دسترسی آسانی به آن از نقاط مختلف پایتخت را فراهم می‌کند.

دو شب اقامت رونالدو و درآمد هتل اسپیناس پالاس

در سال ۱۳۹۴، هتل بین‌المللی اسپیناس پالاس تهران در منطقه سعادت‌آباد افتتاح شد. این هتل از سری هتل های تهران ۲۰ طبقه دارد و شامل ۴۰۰ اتاق و سوئیت لوکس است. یکی از سوئیت‌های این هتل به نام اتاق اسکای، که گران‌ترین سوئیت آن است، به رونالدو پیشنهاد شد. این سوئیت در آخرین طبقه هتل قرار دارد و دارای اتاق خواب جداگانه، اتاق کار، سالن مستقل و جکوزی اختصاصی است.

هزینه یک شب اقامت در این سوئیت حدود ۴۵ میلیون تومان است. با اقامت دو شب، این رقم به ۹۰ میلیون تومان خواهد رسید. با این حال، نمی‌توانیم به طور قطعی بگوییم که آیا این رقم مخصوصاً برای رونالدو محاسبه شده یا نه.

جالب است بدانید که اتفاقی که مورد توجه قرار می‌گیرد، پر شدن تمام اتاق‌های هتل پیش از ورود تیم النصر به تهران توسط ایرانیان است. این نشان می‌دهد که میزبانی از رونالدو و تیمش برای مردم ایران بسیار مهم است.

هزینه عکاسی با رونالدو

رسیدگی به ورود تیم النصر عربستان به هتل اسپیناس پالاس تهران، در همراه داشتن اتفاقات عجیب و شرم‌آور به دلیل ازدحام جمعیت و تعداد زیاد طرفداران و افراد، یکی از چالش‌های این هتل بود. علاوه بر آن، تمامی اتاق‌های هتل از سوی ایرانیان و طرفداران فوتبال به خاطر دیدار با رونالدو رزرو شده است. تمامی این تلاش‌ها به منظور دیدن یا عکس‌گرفتن با این ستاره فوتبال بوده است و افراد برای این شانس هزینه پرداخت کرده‌اند. همین روند موجب افزایش درآمد هتل اسپیناس پالاس شده بود.

بر اساس قیمت‌های رزرو در سایت هتل اسپیناس پالاس، کمترین قیمت اتاق یک تخته شبی ۶ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است، که در آن زمان سخت بوده که اینچنین اتاق‌هایی را خالی پیدا کرد و رزرو کرد. قیمت اتاق‌های لوکس پنج ستاره این هتل تا شبی ۳۵ میلیون تومان است و قیمت‌ها براساس سرویس‌ها و تعداد نفرات در ۴۰۰ اتاق و سوئیت متفاوت است.

آمار نشان می‌دهد که تمامی اتاق‌های هتل برای دو روزی که رونالدو در تهران مهمان است پرشده است و اکثر رزروکنندگان ایرانی‌اند. همچنین، به طور معمول تیم‌های فوتبال یک طبقه از هتل را برای حفظ امنیت روانی بازیکنان خود رزرو کامل می‌کنند، اما متفاوت بودن در این مورد نیز باعث استغراب می‌شود.

حضور رونالدو، نیمار و درآمد هتل اسپیناس پالاس به شکل نجومی

سوال شما هم این است که درآمد هتل اسپیناس پالاس از حضور این ستاره چقدر است؟ اگر اتاق‌های النصر در هتل اسپیناس پالاس رزرو نشده باشند، میانگین قیمت اتاق‌های هتل را می‌توان به طور خوش‌بینانه ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفت. در این صورت، برای دو شب اقامت رونالدو در این هتل بیش از ۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

اما باید توجه داشت که این هزینه فقط شامل هزینه اقامت در هتل است و اگر سایر هزینه‌ها نیز محاسبه شوند، مبالغ بیشتری خواهد شد.

هزینه‌های این اقامت توسط طرفداران فوتبال ایرانی پرداخت شده است و تصور کردن قضاوت کردن درباره این افراد کاری دشوار است، زیرا نه می‌توان آن‌ها را تماما از قشر مرفه دانست و نه همه علاقه‌مندان بیش از حد فوتبال آماده بودند این هزینه را پرداخت کنند.

اگر رونالدو می‌دانست با اقامتی کوتاه‌تر از دو روز، می‌تواند این همه درآمد سنگینی کسب کند، شاید از ایران خواسته بود سهم بیشتری را دریافت کند.

بررسی درآمد هتل اسپیناس پالاس از افزایش قیمت اتاق‌ها

برای جلوگیری از رزرو اتاق‌های هتل اسپیناس توسط افرادی که به دیدار با کریس رونالدو علاقه‌مند هستند، قیمت اتاق‌ها به ۴۱.۸ میلیون تومان افزایش یافت. با این حال، انتقالات حاکی از آن است که برخی اقدام به رزرو اتاق‌های هتل کردند.

باید توجه داشت که دو طبقه از هتل اسپیناس به تیم النصر اختصاص داده شد و هیچ شخصی به جز اعضای تیم و کاروان النصر اجازه ورود به این طبقات را نداشتند. نمی‌توان به احتمال میل کرد که افرادی که اتاق‌های هتل را رزرو کرده‌اند، تنها در صورتی که کریس به همراه تیم هتل را ترک کند، او را از نزدیک مشاهده کنند. طبیعی است که یک تیم امنیتی برای محافظت از بازیکنان النصر، به خصوص کریس رونالدو، در هتل تمرکز کند و مانع نزدیک شدن مردم به آنها شوند.

اگر بازی تیم النصر و پرسپولیس در استادیوم آزادی برگزار می‌شد، تماشاگران به راحتی می‌توانستند با خرید بلیت و حضور در استادیوم، کریس رونالدو را در ترکیب تیم النصر مشاهده کنند. اما با تصمیم کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا، این بازی بدون حضور تماشاگران برگزار شد. برای تماشای کریس رونالدو از فاصله چند متری، باید ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌پرداختید. این مبلغ بیشتر از پولی است که عربستانی‌ها برای مراسم معارفه این ستاره از تماشاگران دریافت کردند.

سخن پایانی

وجود مبلغی نجومی از درآمد هتل اسپیناس پالاس با حضور فوق ستاره‌های فوتبال جهان یعنی رونالدو و نیمار بر هیچکس پوشیده نیست. درحالی که تیم‌های عربستانی با خرید فوق ستاره‌های جهان غوغا به پا کرده‌اند، چندی پیش شاهد حضور دو تیم بزرگ این کشور در ایران بودیم تا در ورزشگاه آزادی با نماینده‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا رقابت کنند. همین روند بانی درآمد هتل اسپیناس پالاس تهران از حضور این دو ستاره فوتبال جهان در هتل شد.

این مطلب یک رپورتاژ آگهی بوده و چرخان در تهیه آن نقشی نداشته است

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. حاجی یزدی هست رفته استارا هتل ساخته تهران تبریز الا یزد

  2. شر الاخلاق الکذب و النفاق

    اولا آقای رونالدو طبقه ۱۵ بودند نه ۲۱
    اگر میخواهید دروغ پراکنی کنید ، که هیچ
    دوماً، اصلا هم این پولها پرداخت نشده، چرا که نرخ ها براساس نرخ اتحادیه هتل‌داران و مصوبات سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌باشد، و دلبخواهی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا