مکمل بنزین
اخبار روز خودروبرگزیده‌هاتازه‌هاخبر

زمان و تیراژ مونتاژ 5 خودرو چانگان و زوتی گروه خودروسازی سایپا اعلام شد

سال گذشته بود که طی مطلبی اختصاصی، از برنامه مونتاژ خودروهای برند چانگان و زوتی توسط گروه خودروسازی سایپا خبر دادیم. بعد از گذشت مدتی، سایپا این خبر را تایید کرد.

اما به تازگی، لیستی از برنامه‌های گروه خودروسازی سایپا بدستمان رسیده که تیراژ و زمان مونتاژ خودروهای چانگان و زوتی را نشان می‌دهد. در این لیست، نام 4 خودرو از برند چانگان و 1 خودرو از زوتی دیده می‌شود.

نکته مهم این لیست، وجود نام کراس اوور لوکس یونی کی (UNI-K) بوده که نشان می‌دهد سایپا مونتاژ آن را به شرکت پارس خودرو محول کرده است. نکته بعدی، نبود نام مینی کراس اوور CS15 است که گفته می‌شد مونتاژ این خودرو در شرکت سایپا سیتروئن صورت خواهد گرفت. احتمال آن وجود دارد که لیست خودروهای سایپا سیتروئن بطور جداگانه تدوین شده و در این لیست نام CS15 دیده نمی‌شود.

لیست مونتاژ چانگان و زوتی در سایپا - پارس خودرو - زامیاد
لیست مونتاژ خودروهای چانگان و زوتی

طبق لیست فوق، چانگان CS55 پلاس در شرکت سایپا، چانگان CS35 پلاس، یونی کی (UNI-K) و زوتی DL5 در شرکت پارس خودرو و پیکاپ هانتر پلاس در زامیاد مونتاژ خواهند شد.

مونتاژ نسخه‌های تجاری و قابل تحویل به مشتری 2 کراس اوور CS35 پلاس و CS55 پلاس، از اردیبهشت ماه آغاز می‌شود. مونتاژ زوتی DL5 نیز از خردادماه در پارس خودرو برنامه‌ریزی شده است. سپس نوبت به پیکاپ هانتر پلاس می‌رسد که گویا در مرداد وارد خطوط مونتاژ زامیاد خواهد شد. درنهایت به یونی کی می‌رسیم که زمان آن نیز آذرماه اعلام شده است.

لازم به ذکر است که قطعات این خودروها به صورت SKD وارد ایران می‌شوند

 

سیدعلی سیدهاشمی

سیدعلی سیدهاشمی - SEYYED ALI SEYYED HASHEMI - خبرنگار و فعال حوزه خودرو - Automotive industry journalist - Репортер автомобильной промышленности- 汽车行业记者

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. با سلام و احترام؛
  بازهم جای شکرش باقی است که بالاخره محصولات یکی از خودروسازان معتبر چینی در ایران مونتاژ خواهد شد.
  به امید روزی که “تحریم مصنوعی” و “تحریم خودی‌ها” شکسته بشود و حداقل حداقل شاهد مونتاژ محصولات جیلی و هاوال و گک در ایران باشیم.

 2. با سلام و احترام؛
  بله بله اقدام بی سابقه است چون تنها شرکت خودرسازی-مونتاژی داخلی است که مدیرعاملش یک ایرانی نیست و چینی است!!!
  می خواستم نقل یک تفاوت دیگه هم بنویسم که مدیرعامل چینی فلان است و بقیه مدیرعاملان خودروسازان داخلی فلان که به زبانم گفتم سر سبزم را برباد نده و جلوش را گرفتم!!!

 3. پارس خودرو بی تعهد به فکر معوقات ساندرو نیست وهر روز از یک خودرو وارداتی رونمایی میکنه وبه ما حواله داران ساندرو میگه کوییک ببرین که همون کوییک رو هم نمیدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا