مکمل بنزین
گوناگونخبر

اوبر شرکت کامیونهای خود‌ران اوتو را خرید!

اوبر در این هفته اعلام کرد که شرکت اوتو را خریداری کرده‌است. شرکت اوتو استارت‌آپ خود را به منظور تولید کامیون‌های خودران با 100 کارمند راه اندازی کرده‌بود. قرارداد مورد نظر حدودا 680 میلیون دلار یا یک درصد از سهام اوبر ارزش دارد. آنتونی لواندوفسکی، عضو سابق پروژه خودروی خودران گوگل و موسس شرکت اوتو، آزمایش‌های رانندگی اوبر و اتو را در سان فرانسیسکو رهبری خواهد کرد. وی سرمایه گذاری که شامل حمل و نقل نفرات به منظور حمل و نقل و خدمات تحویل کالا می‌شود، رهبری خواهد کرد. به عنوان بخشی از قرارداد، کارمندان اوتو در صورتی که اهداف مورد نظر بدست آید، 50 درصد از سود اوبر، حاصل از بخش کامیون‌های خودران را دریافت می‌کنند.

Uber Technologies Inc. signage stands inside the company's office prior to Senator Marco Rubio, a Republican from Florida, speaking in Washington, D.C., U.S., on Monday, March 24, 2014. Rubio addressed the need to adapt antiquated government regulations to increase economic opportunities for the 21st century and outdated regulations limit consumer choice. Photographer: Andrew Harrer/Bloomberg via Getty Images

شرکت اوتو در وب‌سایت خود تعدادی از مشکلات فناوری حمل و نقل خودران را که امکان پیشرفت دارد نشان داده‌است.  با توجه به اطلاعات دولتی (امریکا) مرگ و میر ناشی از سوانح رانندگی مربوط به کامیون‌ها 9/5 درصد از سوانح اعلام شده‌است. اگرچه آن‌ها فقط 5/6 درصد از مسافت جاده‌های امریکا را طی می‌کنند. هم چنین کامیون‌های طویل باعث بوجود آمدن 28 درصد از ترافیک جاده‌ها هستند اگرچه یک درصد از خودروهای تردد‌کننده در جاده‌ها را شامل می‌شوند. با این حال اخیرا پژوهشی نشان داده‌است که کامیون‌های خودران می‌توانند به اندازه میلیون‌ها شغل، هزینه داشته باشند. اوتو تنها شرکتی نیست که بر روی خودروهای سنگین خودران کار می‌کند. مرسدس بنز اخیرا سه کامیون اکتروس خودران را در جاده‌های اروپا تست کرده‌است. کامیون‌ها در طی دو روز از اشتوتگارت در آلمان به روتردام در هلند سفر کردند.

Otto7.0.0

اوبر اخیرا با شرکت ولوو بر روی خودروهای خودران همکاری می‌کند. قراردادی که گفته می‌شود 300 میلیون دلار ارزش دارد.

Volvo-XC90-2015-800-02

این قرارداد شامل انجام آزمایش ‌بر روی فناوری خودران بر روی مدل‌های جدید ولوو است. هم چنین ولوو تا آخر سال جاری برای اوبر 100 خودرو XC90 خودران برای تردد در پیتسبرگ، فراهم خواهد کرد.

امید ایزد پناهی

کارشناس ارشد مهندسی مکانیک ...... "اگر بعد از پارک کردن خودرو به آن نگاه دوباره نمی اندازید، خودروی اشتباهی را مالک هستید!"

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا