Take a fresh look at your lifestyle.

بررسی سانگ‌یانگ تیوولی: قاتل چینی‌ها وارد می‌شود!

کیا و هیوندای تنها شرکت‌های کره‌ای فعال در بازار ایران نیستند و هم وطنی به نام سانگ‌یانگ این دو خودروساز را همراهی می‌کند. به هرحال این شرکت به اندازه دو کره‌ای دیگر موفق نبوده و نتوانسته آنطور که شاید و باید قدرت‌نمایی کند.

نیوکوراندو قرار بود با قیمتی رقابتی عرضه شود تا بتواند فروش رامک‌خودرو افزایش دهد اما در نهایت این  چنین نشد. اگرچه به نسبت خودروهای قبلی سانگ‌یانگ، این ماشین فروش بهتری را تجربه کرد. اما شرکت وارد کننده کنار ننشسته و اینبار با دستی پر و خودرویی در رده زیر ۱۰۰ میلیونی قصد دارد حسابی بازار خودروهای چینی را کساد کند و درصورتی که بتواند بازاریابی خوبی برای محصولش انجام دهد، قطعا شاهد فروش بالای آن خواهیم بود. نام این خودرو چیزی نیست جز “تیوولی”.

ssangyong_tivoli_review-07

تیوولی را باید جز سگمنت B بدانیم که چیزی میان کراس‌اور‌ها و هاچ‌بک‌هاست و رقیب آن را می‌توانیم رنو کپچر بدانیم که البته با قیمتی ۱۰۰ میلیونی می‌تواند بازنده این رقابت باشد؛ چراکه رامک خودرو قیمتی ۸۴ میلیونی را برای تیوولی در نظر گرفته است که قطعا نظر قشر متوسط را جلب خواهد کرد. در ادامه به بررسی این ماشین می‌پردازیم تا ببینیم این ماشین ارزش پرداخت این مبلغ را دارد یا نه.

ssangyong_tivoli_review-08

طراحی

طی چند سال اخیر سانگ‌‌یانگ از طرح‌های عجیب و غریب دور شده و ماشین‌هایی به چهره‌ای منطقی‌تر و منظم‌تر عرضه می‌کند. تیوولی نیز شاید یکی از استانداردترین طراحی‌ را در بین ماشین‌های سانگ‌یانگ داشته باشد. البته از نسل سوم کوراندو در طراحی تیوولی استفاده شده است. خطوط جلو به بهترین شکل قرار گرفته‌اند. سپر خشن جلو تا نزدیکی چراغ‌ها ادامه یافته و در نهایت به جلوپنجره نسبتا کوچک متصل می‌شود که ترکیب آن با چراغ‌ها، چهره‌ای مناسب را برای تیوولی رقم زده‌اند. در بالاترین قسمت چراغ‌ها، نوار LED روشنایی روز جا خوش کرده‌اند و در کنار خط عریض کاپوت، چهره ماشین را خشن کرده‌اند.

ssangyong_tivoli_review-09

در نمای کنار اولین چیزی که نظر را جلب می‌کند، ستون عریض C در انتهای خودروست. اما به جایش دو ستون دیگر A و B به رنگ سیاه در آمده‌اند تا حضورشان کمتر به چشم آید. سایز رینگ‌ها از ۱۶ تا ۱۸ اینج قابل انتخاب است که البته مشخص نیست که در ایران کدام اندازه وارد خواهد شد.

ssangyong_tivoli_review-02

ایمنی در طراحی تیوولی برای ساینگ‌یانگ مهم بوده و ۴۰ درصد از بدنه را استیل مستحکم تشکیل می‌دهد که در ده نقطه مهم از این ماده استفاده شده است.

در کل طراحی خارجی این ماشین زنده و متفاوت‌تر از سایرین است و شاهد طرحی مدرن هستیم. اگرچه شاید برخی نتوانند با چهره کمی عجیب تیوولی کنار بیایند.

به نسبت مدل‌های قبلی سانگ یانگ، طراحی داخلی تیوولی را باید یک انقلاب در این بخش برای این خودروساز بدانیم. صفحه نمایش ۷ اینچی با امکانات زیاد و تریم‌های مختلفی که برای داخل قابل انتخاب است، چیزهای عادی نیستند که در یک خودروی ارزان قیمت شاهدشان باشیم.

ssangyong_tivoli_review-05

البته در برخی نقاط از مواد بی‌کیفیت استفاده شده که به نسبت استانداردهای این کلاس از خودرو‌ها، کمی دلسرد کننده‌ است. اما باز سانگ‌یانگ پیشرفت محسوسی در این قسمت‌ کرده و می‌توانیم کابین تیوولی را هم‌تراز با نیسان جوک و یا رنو کپچر بدانیم.

برای راحتی بیش‌تر امکانات زیادی برای تنظیم صندلی در اختیار راننده قرار گرفته اگرچه با این تنظیمات باز در داخل خودرو حس کوتاه بودن خودرو و اینکه سوار یک هاچ‌بک هستید و نه یک کراس‌اور به چشم می‌آید.

قدرت

یک موتور ۱.۶ لیتری دیزلی یا بنزینی می‌تواند انتخاب خریداران برای زیر کاپوت باشد که البته در ایران موتور بنزینی عرضه خواهد شد. این کارخانه تولید قدرت می‌تواند ۱۲۸ اسب بخار را در دور ۶۰۰۰ و ۱۶۰ نیوتون‌متر را در دور ۴۶۰۰ به چرخ‌ها تقدیم کند. قدرتی که رقبا با موتورهای کوچک‌تر توربو قادر به دستیابی به آن هستند. هنگام روشن کردن موتور، صدا جایی در کابین ندارد و تنها در دور موتورهای بالا می‌توان غرش موتور را شنید.

تعویض دنده در گیربکس ۶ سرعته دستی کمی با تاخیر صورت می‌گیرد که البته زیاد آزاردهنده نیست و درنهایت گیربکس کار خود را به خوبی انجام می‌دهد.

البته گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک نیز توسط سانگ‌یانگ بر روی این خودرو ارایه می‌شود که تعویض دنده در آن به نرمی صورت می‌گیرد و خوشبختانه این مدل در ایران عرضه می‌شود. صفر تا صد با گیربکس دستی ۱۲ ثانیه و با اتوماتیک ۱۲.۳ ثانیه طول می‌کشد.

سیستم تعلیق مدل دیفرانسیل جلو، در عقب از نوع قدیمی تورسن و در جلو مک‌فرسون است که در مدل چهارچرخ متحرک، سیستم تعلیق عقب به مولتی‌لینک تغییر پیدا می کند. با وجود اینکه فنرها به خوبی ضربات وارده را کنترل می‌کنند اما مشکلی که وجود دارد، این است که زمانی که با آن رانندگی می‌شود، حس راحتی به راننده منتقل نمی‌شود و حرکت‌ها به کابین منتقل شده و کمی آزاردهنده هستند. البته شاید با انتخاب چرخ‌های ۱۸ اینچی کمی این مشکل قابل رفع باشد.

ssangyong_tivoli_review01

با وجود این سیستم تعلیق،‌ ماشین به خوبی در پیچ‌ها قابل کنترل است و در پیچ‌ها کشش لازم برای حرکت خودرو در خدمت راننده قرار دارد.

فرمان برقی تیوولی از سیستم هوشمند فرمان سانگ‌یانگ استفاده می‌کند که بدین‌ گونه می‌توان بین سه حالت عادی،‌ راحت و اسپرت یکی را انتخاب کرد. البته تفاوت‌های این سه بسیار اندک است و چندان فرقی حاصل نمی‌شود.

امکانات

تیوولی جدا از آنکه ماشین کوچکی است، اما در بحث فضای حمل بار و فضای کابین کاملا خوب عمل کرده و به نسبت دیگر رقبا، صندلی‌های عقب کاملا قابل استفاده هستند و این خود یک مزیت خوب برای خانواده‌های پرجمعیت به شمار می‌رود.

صندوق عقب می‌تواند ۴۲۳ لیتر بار را برای سرنشینان نگهداری کند که در مقایسه با رقبایی همچون نیسان جوک (۳۵۴ لیتر) و پژو ۲۰۰۸ (۳۵۰ لیتر) رقم بیش‌تری را نشان می‌دهد. اگرچه کپچر با فضای ۴۵۵ لیتری، مقدار بیش‌تری جا برای حمل وسایل دارد.

ssangyong_tivoli_review-06

ارتفاع بالاتر کراس‌اورها به نسبت سدان‌ها به وارد شدن به خودرو کمک زیادی می‌کند و چهار در بزرگ نیز ورود و خروج را راحت‌تر می‌سازد.

صفحه نمایش ۷ اینچی رنگی امکاناتی همچون مسیریابی ماهواره‌ای و انتقال تماس‌های تلفن به سیستم صوتی را دراختیار راننده قرار می‌دهد و حتی می‌توان فیلم و صدا را به سیستم ارسال کرد تا توسط ۶ بلندگوی تعبیه شده در ماشین پخش شوند.

فضاهای متعددی برای قرار دادن وسایل بر روی در‌ها و کنسول میانی قرار گرفته و تنها چیزی که تیوولی را از رقبا عقب‌تر می‌اندازد، کیفیت قطعات به‌کار گرفته شده است که البته می‌توان آن را با قیمت اندک خودرو توجیه کرد.

ssangyong_tivoli_review-04

سیستم استارت هوشمند بدون کلید، کروز کنترل، سیستم هشدار باد تایر، سیستم کنترل پایداری، گرم‌کن صندلی، سان‌روف برقی و شش کیسه هوای ایمنی از جمله امکاناتی هستند که در مدل عرضه شده در ایران ارایه می‌شود.

نتیجه گیری

ssangyong_tivoli_review-03

در بازه ۸۰ میلیونی تنها رقیبان تیوولی را می‌توانیم کراس‌اورهای چینی همچون جک S5 و شاسی بلند جیلی بدانیم که البته آن‌ها در کلاس خودرویی متفاوتی قرار دارند و به درستی نمی‌توانیم بین‌شان مقایسه‌ای انجام بدهیم. رقیب هم‌کلاس با این خودرو در بازار ایران رنو کپچر است که چندی پیش بررسی آن در چرخان به تحریر در‌آمد که البته حدود ۲۰ میلیون تومان تفاوت قیمتی بین این دو وجود دارد. به هرحال تیوولی خودرویی اسپرت با چهره‌ و امکاناتی مناسب و صد البته قیمتی ۸۴.۵ میلیون تومانی، می‌تواند گزینه‌ای جذاب برای کسانی باشد که دل خوشی از خودروهای چینی ندارند!

به گروه تلگرامی سانگ یانگ تیوولی ملحق شوید

Telegram-Group-tivoli
86 دیدگاه
 1. رضا می گوید

  عجب چیزیه دمش گرم

   
 2. مهرداد می گوید

  هههه قاتل چینیها!!!! خوش خیال

   
  1. ناشناس می گوید

   خوب فک کردی نمیتونه؟این برند تا یک سال اینده چینی هارو میکنه تو قوطی

    
   1. ناشناس می گوید

    رفیقم رفت تحویل بگیره گفتن ۱۰۳ملیون میشه بقیشوبده بگیراین شرکت یک کلاه بردار بزرگه!!!!

     
 3. محسن می گوید

  آیا شاسی این ماشین از رنو کبچر کوتاه تر است؟

   
  1. مهدی مهدیخانی می گوید

   هردوی این ماشین‌ها جزو مینی-کراس‌اورها هستند و تفاوت چندانی در ارتفاع از زمین ندارند و رنو کپچر ۱۷۰ میلی‌متر و تیوولی ۱۶۷ میلی‌متر از زمین فاصله دارند.
   البته درکل تیوولی ماشین بزرگتری به نسبت کپچر هستش. هرچند
   این تفاوت‌ها چندان چشمگیر نیست.

    
   1. محسن می گوید

    نسبت به ارتفاع x33 چی ؟

     
    1. مهدی مهدیخانی می گوید

     ابعاد تیوولی ۴۲۰۲×۱۶۰۰×۱۷۸۹ هست و X33 ابعادش ۴۲۸۵×۱۷۶۵×۱۷۰۵ هست.

      
    2. امیرعلی می گوید

     اخه اگر بلند تر هم باشه ماشین اشغال چینی باهاش اصلا قابل مقایسه نیست

      
 4. ناشناس می گوید

  خیلی خنده دار بود….
  قاتل چینی ها

   
  1. مهدی مهدیخانی می گوید

   وقتی مردم فقط به برند و کشور سازنده نگاه میکنند پس چنین ماشینی با قیمت خوب می‌تونه خوب عمل کنه اونم وقتی که بازه ۵۰ تا ۱۰۰ تقریبا دست چینی‌هاس.
   در ضمن به مراتب از ماشین‌های چینی دیگه تکنولوژی ساخت بهتری داره.
   موفق باشید

    
   1. َایدا می گوید

    سرمایه گذار این شرکت کاملا چینی هستند وتیولی هم بهانتهای دیوار چین می گن فقط کارخانه تو کره هست اکتیون هم از این کارخانه و چیرمن که بازارشون افتضاح بازم کپچر برای رنو

     
    1. reza می گوید

     لطفا بدون اطلاع صحبت نکنید
     ایده نامگذاری TIVOLI به این صورته که اگر جمله I Love It رو به صورت برعکس بخونید میشه Tivoli هیچ ربطی هم به دیوار چین نداره
     خانم زیبا

      
    2. رضا می گوید

     البته اسمه تیوولی هیچ ربطی به انتهای دیوار چین نداره. اسم یه شهر تو ایتالیاست و این اسم بر عکس شده I Lov(e) It هست.

      
 5. nima می گوید

  این قیمت ۸۳.۵۰۰ که انقدر شرکتش داره روش مانور میده بدون مالیات ارزش بر افزودست! قیمت این ماشین در واقع میشه ۹۱ میلیون !

   
  1. ناشناس می گوید

   ۱۰۵ ملیون قیمت تموم شدشه اونم با۶ماه تاخیر خوش خیالا

    
 6. رامتین می گوید

  شبیه ماشین مستر بینه حدود ۵۰ میلیون میارزه

   
 7. محمد رضا می گوید

  سلام
  خود شما قضاوت کنید: این ماشین که شباهت بیشتری به هاچبک داره تا کراس اور، با یک موتور ضعیف و گشتاور کم و قیمت ۹۰ میلیون (با ارزش افزوده) و از همه بدتر کیفیت بد قطعات داخلی به قول نویسنده این مقاله به جز کره ای بودنش چطور میتونه قاتل ماشینی مثل جک اس۵ باشه که از یه موتور اصلاح شده میتسوبیشی (توسط چینیها) با توان و شتاب بالا و قطعات داخلی با کیفیت قابل قبول بهره میبره. این ماشینها اصلا توی یک کلاس نیستند. اینو باید با رنو کپچر مقایسه کرد. که در این صورت سانگ یانگ با توجه به قیمت کمترش برنده است.

   
  1. مهدی مهدیخانی می گوید

   سلام
   این ماشین جزو دسته مینی کراس اورا محسوب میشه که تقریبا هاچ بکیه که یکم ارتفاع بیش‌تری داره. مثل نیسان Juke یا همون رنو کپچر.
   شاید نزدیک‌ترین ماشین چینی به تیوولی، لیفان X50 باشه که اون یه موتور ۱.۵ لیتری با قدرت ‍۱۰۱ اسب بخار داره که در مقایسه با این ماشین ضعیف‌تره. البته قیمتش هم به میزان زیادی کمتره.
   درضمن به نسبت وزنی که تیوولی داره، همین قدرت هم قابل قبوله و اکثر ماشین‌های این کلاس قدرت زیادی ندارن.
   اتفاقا اس ۵ ماشین خوبی هست ولی به قول خودتون از تیوولی بزرگتره و نمیشه با این ماشین مقایسه بشه ولی به هرحال اس ۵ یکی از بهترین موتورهای چینی‌هارو داره. البته عمر مفید ماشین های چینی کمتره و بعید میدونم کیفیت قطعات این دوتا ماشین تفاوت زیادی داشته باشه و بعضا تیوولی عمر بیش‌تری هم داره. درضمن طراحی اس ۵ یک کپی آشکاره هم در جلو و هم در عقب ولی تیوولی به مراتب طراحی مستقل‌تری داره و فقط کمی در پشت به ماشین‌های مینی شبیهه.
   درضمن تعمیرات موتور توربو و نگهداریش هم سخت‌تره. به هرحال کسانی که دل خوشی از چینی‌ها ندارن یا کلا ماشین چینی دوست ندارن تیوولی گزینه مناسبیه.
   درضمن قطعات تیوولی داخلی نیستن ولی خب همچنان بی کیفیتن و درکل نمیشه ماشین زیر ۱۲۰ میلیونی پیدا کرد که کیفیت قطعات خوبی داشته باشه.
   موفق و پیروز باشید!

    
  2. کمک می گوید

   اگه ب ام و ماله چین بود بازم چینی بود ، اون برند و اون کشور که به کالا ارزش میده ، خدایی ته ذلت با کره است

    
  3. کورش می گوید

   شما یک سری به نمایندگی های رامک خودرو بزن. بعد ببین کیفیت داخلی این بدتره یا جک اس ۵. مطمئن باش میتسوبیشی نمی یاد موتورشو بده به این چینیا. بعدشم این ماشین با نوتور ۱۶۰۰، ۱۳۰ اسب قدرت داره که برای این ماشین که مینی کراس اور شهری هست خیلی م خوبه. الان برید ویتارا جدیدو ببینید موتور ۱۶۰۰ با ۱۳۵ اسب. خودرو چینی هم که اصلا راجبش نباید حرف زد. حالا ام وی ام بخواد باشه یاجک، لیفان، بسترن ….

    
  4. مخالف حرف رایگان می گوید

   آقا نه به اونجا که میگید چینی بده و میکوبیدش و نه به اینجا که میگید خوبه.کسی به تو التماس نکرده بیا اینرو بخر تو برو همون پراید سوارشو و با چندتا عکس حرف رایگان نزن.

    
  5. icar می گوید

   این چه حرفیه مرد مومن کره ای با چینی آشغال قابل مقایسه نیست

    
  6. ناشناس می گوید

   کپچر بهتره .توربوداره شتاب بالای داره …

    
 8. علی می گوید

  تو این رنج قیمت با اختلاف زیاد بهترین ماشین اپشنهای زیادی داره گیربکس خوبی داره ساخت کمپانی ایسین ژاپن کانیدای خودرو سال اروپا شده یعنی کارشناسهای واقعی از لحاظ قیمت و کیفیت تایید کردنش

   
 9. غریبه می گوید

  درسته کره ای ها خیلی هم خاص نیستن
  ولی چینی ها کلا افتضاح اشغالند
  موتور هایی که برای تعویض تسمه تایم باد سر سیلندر باز شود mvm
  بدنه هایی ضعیف لیفان بسیار ضعیف x33 mvm از اون بد تر باور ندارین به راحتی میتونین باور کنین کی دیده سینی زیر موتور ماشین اونم شاسی بلند از جنس پلاستیک باشه !!!!
  فقط برند جک کمی از مابقی بهتره ولی در مقابل شاسی و ایمنی سانگ یانگ صفره
  من بم هستم و تماما میدونم چینی ها از چه اجناسی بهره میگیرند اشغالند اشغال

   
 10. مهرداد می گوید

  من مطمئن هستم دوستانی که نظر میدن حتی یک بار هم این ماشین رو ندیدند وقتی صحبت از کیفیت میکنیم جوری رای صادر میکنیم که طراح خود ماشین هم نمیتونه نظر بده کیفیت بد یعنی چی دوستانی که کیفیت مواد رو بد اعلام میکنند با جزئیات بیشتر توضیح بدن کجاش بده و چرا بده اخه داشبورد ماشین جک با ناخن خط می افته سختی موادش در این حده مثل برلیانس لیفان ولکس این ماشین هم تازه اومده اصلا معلوم نیست خوبه یا بده کمپانی معروف هم میتونه ماشین بد تولید کنه ولی کمپانی معمولی هیچ وقت تولید خوبی نداره چون توانایی نداره چون صاحب تکنولوژی نیست وقتی ماشین صفر لیفان کلی ایراد داره وقتی جک جی۵ توی دست انداز رکابش در میره توی حالت دستی گیربکسش با وجود ۴ دنده قاطی میکنه نمایندگی هم میگه نمیدونم چرا باز از چی دفاع میکنیم موارد بالا از نتیجه خرید سه ماشین چینی بدست اومده یعنی هر سه ماشین مشکل داشتند نرخ فراوانی ۱۰۰ در ۱۰۰

   
 11. علی می گوید

  سلام اگرتحویلش زودتر باشه دیگه فوقالعادست

   
 12. مختاری می گوید

  حک اس ۵ واقعا ماشینی در کلاس خوبیه اصلا عالیه با این کیفیت و قیمت از همه ماشینهای تو این رنج در بازار سره

   
 13. ابوالفضل می گوید

  سلام
  قیمتش نصب به دیگر خودروهای سانگ یانک گران است

   
 14. حسین..از شیراز می گوید

  سلام..من معتقدم که این ماشینا رو کسانی باید نظر بدن که یا استفاده کردن یا دارن…این ماشینای چینی گر چه قیمتشون کمتره..ولی هرچی باشه بنظر من ارزش خریدن نسبت به ماشینای برند رو نداره..چون نه سواریش قابل مقایسه هس نه جنسی که توشون بکار رفته فقط استایل نسبتا خوبی دارن..در صورتی که این ماشینا که وارد ایران میشه اشغالترین نوع ماشین چین هس با قیمت بالا. ..ولی به نظر من ((تیولی ))یه ماشین خواصه تو این ماشینای چینی تو ایران. مشکل اینه که ماشینای چینی خدمات خوبی هم ندارن..اگه ساپورت بشه و با قیمت مناسبتر خووبه…جالبه و جذاب امکانات و طراهیش خیلی بامزه هس..(از کلی ماشین تو این رده بهتره)مرسی

   
 15. سپهر می گوید

  با سلام.بنده خودم کارشناس و نویسنده ی مقالات خودرو هستم.طبق تحقیقات من و چندی از دوستانم روی این خودرو و سایر خودروهای چیتی واقعا هیچ چینی تو بازار توان رقابت با این ماشین رو نداره.کیفیت و اپشنهاش تو این رنج توی این رنج قیمت بی نظیره

   
  1. محمد می گوید

   کسی که جیلی شاسی بلند داشته باشه میتونه نظر بده که جیلی از لحاظ کیفیت وایمنی خیلی سر تر از تیوولی .قدرت وحجم موتور وامکانات رفاهی وامنیتی بسیار خوبی داره ومشخصا محصولات جدید چینی به نسبت قبل خیلی بهتر وبه روز شدن.

    
 16. مهدی می گوید

  با سلام . با توجه به مشخصات قید شده در سایت رامک خودرو میتوان گفت که تیولی ماشین خوبیه و با ماشین های چینی قابل مقایسه نیست و خیلی هم سرتره .فقط اولین سری تحویلی کی میباشد ؟ و چرا قزوین نمایندگی ندارد ؟ ما برای خرید و خدمات پس از فروش باید به کجا مراجعه کنیم ؟

   
  1. ۲۰۰۸ می گوید

   رشت یا تهران

    
 17. ناشناس می گوید

  به نظرمن تیولی باتوجه به مصرف پایین بنزین وافزایش قیمت بنزین درآینده نزدیک وفروش خودرودرانگلیس ترکیه وقیمت مناسبش وکره ای بودنش ازخودروهایی که توایران میتونه موفق باشه…ازاواخربهمن ماه۹۴توخیابونها دیده میشه….

   
 18. امیر می گوید

  به نظرمن تیولی باتوجه به مصرف پایین بنزین وافزایش قیمت بنزین درآینده نزدیک وفروش خودرودرانگلیس ترکیه وقیمت مناسبش وکره ای بودنش ازخودروهایی که توایران میتونه موفق باشه…ازاواخربهمن ماه۹۴توخیابونها دیده میشه….

   
 19. hoji می گوید

  این یا jac s5 کدوم بهتره ؟؟!

   
  1. مهدی می گوید

   من تیوولی دارم ماشین فوق الاده خوب وباکیفیتیه

    
 20. آرش می گوید

  سلام
  این ماشین از نظر ظاهر و ابعاد ماشین و موتور و کیفیت داشبورد و زیبایی در مقابل تیگو ۵ هیچ حرفی واسه گفتن نداره
  ابعاد این تیوولی اندازه تندر ۹۰ هست

   
 21. علیرضا می گوید

  به نظرمنم تیگو ۵ رقیب سرسختی واسه این خودرو هست.

  البته این خودرو ابعادش کوچیک هست.

   
 22. عزیزی می گوید

  با سلام. من لیفان x60دارم و پدرم هیوندای ix35
  دوستان وقتی میخواهید مقایسه کنید به قیمت توجه کنید نمیشه ماشینهایی که اختلاف قیمت دارن حتما اختلاف کیفیت دارن.من از ماشینم کاملا راضی هستم الان دو ساله دارم و ۸۰۰۰۰ تا هم رفته. ولی مسلما ماشین بابام یک چیز دیگه هست. پسالکی وقتی اختلاف قیمت هست مقایسه با ماشین دیگه نکنید

   
 23. عليرضا می گوید

  سلام دوستان
  خوشبحالتون که ١٠یا٢٠میلیون براتون پولی نیست که x50 ۴٧میلیونی رو با این ماشین ٨٣میلیونی مقایسه می کنید

   
 24. علیرضا می گوید

  این ماشین چهار چرخ متحرکه و این خیلی مهمه

   
 25. منصور می گوید

  دوستانی که خریدند میگن رامک خودرو پشتیبانی ضعیفی داره و کلی از آپشن های این ماشین رو بر میداره (مثل صندلی برقی و … ) و بعد بصورت آپشن جداگانه میفروشه ، ولی در کل ماشین شهری کم مصرف و خوبیه ، مردم ما اگر گول وام ۲۵ میلیونی دولت رو نخورده بودند و همینطور تحریم خودرو های صفر داخلی توسط مردم ادامه داشت الان ایران خودرو و سایپا در آستانه ی شکست بودن و این خودرو با قیمت نزدیک تری نسبت به قیمت واقعیش فروخته میشد نه ۹۰ میلیون شاید ۷۰ میلیون !!!!

   
 26. رضا می گوید

  من تنها ۱۵ سال دارم ولی از ماشین ها خیلی میدونم
  فقط تو این موندم تیوولی x33new تیگو۵ jak s5

   
 27. حسین می گوید

  باعرض سلام
  این خودرو بسیار خودروی خوبی است البته با توجه به قیمتش ، البته نسبت به سایر محصولات سانگ یانگ از کیفیت کمتری برخورداره ، ضمنا این خودرو محصول مشترک شرکت سانگ یانگ و شرکت جدید هندیشه ولی بزرگترین ضعف این خودرو نمایندگی رامک خودرو است که بسیار بسیار ضعف پشتیبانی میکنه ، بنده خودروی عالی نیوکراندو از هم شرکت رو بخاطر رامک خودرو فروخته م

   
 28. اميد می گوید

  اخه زشته خودروى چینى رو ادم با کره اى مقایسه کنه به خدا تعصب نیست ولى نمیدونم چرا بعضى مردم ما این قدر عقده اى هستند و مثلا وقت خودشونو واسه بررسى اشغالى مثل جک اس ۵ میزارند و جالبه خودشونم میدونن که چینى سوار شخصیتش زیر سواله بدبخت

   
  1. ناشناس می گوید

   آخه تو که پشت جک ننشستی چرا این حرف ها رو می زنی بی منطق آدم هیچی رو نباید بگه من در کل این رو می دونم و خودم هم به قول شما یکسال هست که چینی سوار هستم ولی وقتی یک خودروی کره ای با اون تعرفه واردات هم قیمت یک خودروی چینی با مونتاژ داخل میشه پس چینیه قطعا بهتره

    
  2. امید خنگ می گوید

   قربونش برم ماشین نداره ناراحته
   شیرت خشک میشه ها
   عزیزم سوار که شدی ایم چینیارو بعدش بگو خوبه یا بعد
   خنگ

    
 29. hosein می گوید

  خوب یا بد بودن این ماشین رو فقط گذر زمان اثبات میکنه و بحث سر کیفیت تیوولی در حال حاضر بیهوده است. اما با توجه به مشخصات اعلام شده و شرایط حاکم بر بازار خودرو ایران تو رنج قیمت ٩٠ میلیون تومن خوبه و به هیچ عنوان بالای ١٠٠ میلیون نمی ارزه چون موتور١۶٠٠ و تک دیفرانسیل و برند غیر معروف و در کل هنوز جواب پس نداده و . . .

   
 30. امیر می گوید

  sgسلام دوستان . تیولی رو من از نزدیک کلی چک کردم . سوار شدم . استارت . حرکت و کلی مسایل دیگری. به واقه ماشین خوبیه و امکانات عالی و قیمت پایینو داره. ماشین چینی رو با این برند قدیم کره ای که هیوندا و کیا نبود سانگ یانگ داشت با بنز ماشین تولید میکردند. کلا بزارین کنار . با ماشین های هم ردیف خودش مقایسه کنید عالی هستش. خواهشا برید نمایندگیهای شهرتون بعد بیاین نظر بدین. حیف وقت ما نیست که نظرات بی اطلاع شماها رو بشینیم بخونیم. و وقت خودتونم نگیرین. واقعیت کره سرتره حتی از فرانسه. بدو برو دم در خودت بازی کن

   
 31. حامد می گوید

  دوستان عزیز
  من پیشنهاد میکنم خودرو ی هاوال رو هم حتما برای خرید در این رنج ها در نظر بگیرید. به نظر من گزینه خوبی با کیفیت خوب و در این رنج قیمتها .

   
  1. ناشناس می گوید

   من امروزاین خودرو رو رفتم ثبت نام کردم مهرماه تحویل میدن ماشین فوق العاده ایه،البته تو رنج خودش ولی به دلیل افزایش متقاضی دوملیون گرونش کردن شده٨٩ملیون

    
   1. حاجی می گوید

    عزیزم ۹۷ میلیون. مالیاتشو باید بدب. چقدر ما ساده انگاریم

     
 32. ۲۰۰۸ می گوید

  سلام
  تمامی کسانی که از ماشینای چینی طرفداری میکنن شک نکنین خودشون اونو دارن و میخوان خودشون رو دلداری بدن که چرا چینی خریدن
  من تیوولی دارم عالیه♡
  درضمن قبلش جک اس۵ داشتم فروختم خداروشکر از دستش راحت شدم

   
  1. ناشناس می گوید

   اینم شد حرف؟!!
   اگه نداشته باشه که باز متهم میشه به ندانسته اظهار نظر کردن!!!!

    
  2. Ma می گوید

   باز خوبه جک بازار خوبی داره. ولی عوضش تییولی شناسنامته.
   دوستان تو سایتای فروش مث باما سر بزنید اونوقت متوجه میشید ک چقد از قیمت اینجور ماشینا میوفته تا بفروشن ولی جک اینطور نیس.
   دوستا حتما سر بزنید

    
 33. ناشناس می گوید

  سلام
  من این ماشین رو دارم و الان دو ماهه که سوارش می شوم خیلی عالیه حرف ندار ه سکش به خودرو های چینی می ارزه فقط تنها عیبش صندلی عقب تو سرعت بالا لرزه داره و خشک است ولی جلو ماشین حرف نداره ما که همیشه راننه هستیم ؟؟؟؟؟؟؟/ممنون

   
 34. شهرام می گوید

  به نظر بنده باتوجه به قیمت و امکانات و امنیتی که در تیوولی دیدم خودرو بسیار مناسبی برای خرید است .
  ضمنا دوستان توجه داشته باشن که میزان درخواست برای خرید این خودرو بغیر از ایران در سایر کشورها هم زیاده و این خودش نشانه ای برکیفیت و بهینه بودن خرید این خودرو میباشد .
  دوستانی هم که این خودرو رو با خودرو چینی مقایسه میکنن فقط در یک کلام مطرح میکنم که اصلا قابل قیاس نیستند و حتما حداقل برای تست به نمایندگی رامک خودرو یه سری بزنن و تفاوت رو کاملا احساس کنید .

   
 35. آرمان می گوید

  به نظر من ماشین خیلی ایده آلی هست که خیلی بهتر از ماشین های که الآن بازارو گرفتن مثل کی اسپورتج!!بخرید،،،

   
 36. شهرام می گوید

  سلام.
  من خودم جک اس ۵ دارم،واقعا ماشین خوبیه،معرکه ست،پرواز میکنه،به نظر من اگه میخواین چینی بخرین،فقط و فقط جک بخرین،
  اما از حق نگذریم،این تیولی هم خیلی خوشگله.
  البته بازم جک رو ترجیح میدم.
  ممنون.

   
 37. اکبر66 می گوید

  دوستان .میتوانید با ۹۰ میلیون…سانگ یانگ رکستون ۶سیلندر ۳۳۰۰سی سی .کار کرده . یا نیسان مورانو ۳۰۰۰سی سی کار کرده بگیرید . که اینها پیشش اسباب بازیند .رکستون یعنی شاسی بلند . شاس بلند فقط رکستون

   
 38. امیر001 می گوید

  دوستان شما وقتی یه ماشینی میخری باید با توجه به شرایط و استفاده ای که کیخوای بکنی انتخاب کنی تو این رنج قیمت بین تیوولی و اس۵ درسته ماشین کره ای کیفیتش خیلی بهتره از چینیه ولی اینم در نظر داشته باشید که تیوولی بازار خوبی برا فروش نداره حالا به هر دلیلی قصد فروشش رو داشته باشید به مشکل میخورید جک خیلی خوش فروشه در ضمن کیفیتی که میگین تا ۵ سال چه چینی باشه چه کره ای مشکلی ایجاد نمیکنه پنج سال که گذشت چرا که اونم تو کشورای اروپایی بعد ۵ سال کلا پرس میشه . در ضمن خدمات و شبکه عاملیت های رامک خودرو خیلی پایینه مثلا من که ساکن همدانم اینجا خدمات نداره برا یه روغن باید تا تهران بیام. حالا انتخاب با شماست….. موفق باشید

   
 39. ناشناس می گوید

  خیلی خرج داره دیروز ۳/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ روی دستم اندخت

   
 40. ناشناس89 می گوید

  من یه قرمزشو دارم باید بگم که اینو اصلا نباید با قوطی های چینی مقایسه کرد قبلا سورنتو و اسپورتیج داشتم و باید بگم وااقعا ماشین عالی هستش

   
 41. مهدی می گوید

  من قبلا اسورتیج داشتم و به دلیل مشکلات مالی اونو فروختم و یک یه دونه تیوولی خریدم خداییش نخوایم از حق بگزریم نرمی و راحتی تیوولی بهتر اسپرتیج بوده به نظر من موترشم نسبت به وزنی که داره خوبه ماشین خیلی خیلی عالی هستش امکاناتشم نسبت به پولی که داری میدی زیاد تره

   
 42. نریمان می گوید

  به نظر ماشین بدی نمیات.ولی قیمتش نسبت به خود ماشین وبه این بهانه که کره ایه خیلی بالاست واینکه نمایندگی درست وحسابی نداره . مثلا تو استان فارس/ فقط شیراز است که نمایندگی داره/شهر به این بزرگی فقط یه نمایندگی برای سرویس واگر خرابی برای ماشین پیش اومددر شهرک گویم که۱۵ کیلومتری شیرازداره. واگر تویک شهرستان ماشینتون خراب شد کارتون با کرامت الکاتبین است .ونمیدونم رامک که نام یک محصل لبنی است چرا گذاشتن رو این نمایندگی.

   
 43. فرهاد می گوید

  عجب قاتل خطرناکیه برای خودرو چینی ها این تیولی . !!!!!!
  به این قیافه اش کوچکیش مینازه .یا به موتور ضعیفش ونداشتن نمایندگی درست حسابی و یا به قیمت ۱۰۰ میلیونی.

   
 44. ناشناس می گوید

  دریه جمع بندی از نظر کسانی که این ماشین رو دارن مشخصه که باید خوب باشه.البته ظاهرا خدمات بعداز فروشش ضعیفه..اگه کس دبگه ای این ماشینو داره بگه واقعا اپشناش رو میدزدن؟

   
 45. حمید می گوید

  سلام.هرکسی نظری دارد وسلیقه ای وهمه نظرات نیز محترم هستندولی از نظر من تیوولی وسانگ یانگ هم فرقی با خودروهای چینی نداره. زیرا رامک خودرو خدمات پس از فروش خوبی نداره .اکثراً ازش ناراضی هستند. هنگام تحویل خودرو بعضی از امکانات را از روی تیوولی برداشته اند و میگن اگه میخواهیدشون باید چندمیلیون بیشتر پول بدین.مدت زمان ۱۲۰ روزه تحویل تبدیل به ۲۴۰ روز شده .۸۹ میلیون با مالیات ارزش افزوده حدود ۱۱۰ میلیون تموم میشه که دربازار آزاد خریدار نداره .به جای اون مردم میرن خودروهای کره ای دیگری مثل النترا یا سوناتا ویا تویوتا یاریس می خرند که هم خدمات بهتری دارند و هم بازار بهتری.پس تیوولی رااز لیست خودروهای زیر ۱۰۰ میلیون خارج کنید وبهترین خودروی شاسی بلند زیر ۱۰۰ میلیون که شرکت خوبی نیز اون رو حمایت میکنه وخدمات خوبی ارائه میکنه فعلا جک اس ۵ هست .اتوماتیکش هم اومده و اکثر خریداراش ازش راضی هستند.

   
  1. مجید می گوید

   سلام به حمید عزیزم ، شما روی چه استدلالی جک اس ۵ رو با تیوولی مقایسه میکنی ، من شش ماه اس ۵ دندهای داشتم ، مصرف سوخت بالا ، صدای ناهنجار گیربکس تو دنده یک ودو ، صدای باد تو اتاق تو سرعت بالا ، به صدا افتادن داشبورد ، تعادل بد سر پیچ ، فقط شتاب سرعت خوب داره اونم به لطف توربو شارژی که روش نصب هستش اونم با این بنزین های بی کیفیت زود مستهلک خواهد شد ، خدمات بعد از فروش کرمان مونور کجاش خوبه اونم یکی بد تر از رامک خودرو ، من تیوولی که تحویل گرفتم حدود ۷ ماه شد حدود ۹۲ میلیون برام تموم شد نه ۱۱۰ میایون من جای شما باشم یکم روی ریاضیم کار میکنم ، واقعا کیفیت تیوولی از جک بهتره بدنه جک خیلی ضعیفه می تونم بگم حلبی هستش در ضمن من شرایط نقدی برداشتم ۵۵ دادم بقیشم موقعه تحویل

    
 46. hadi می گوید

  شما این ماشینو با کلاس بالاتر از خودش هم مقایسه کنی مثل اسپورتیچ یا سوزوکی و … بازم کم نمیاره واقعا” محشره ، باید سوارشی استفاده کنی تا بفهمی
  همه چیز عالی
  عاشقشم من مزدا۳ داشتم باورکنید ازاون سرتره مشکلات کف و صدای چرخها و جلوبندی پرسروصدای اونم نداره
  مزدا خیلی ماشین خوبیه ولی تیوولی یه چیز دیگه است
  باورکنید

   
 47. نریمان می گوید

  باور نمیکنم آقا هادی چون الکی کامنت دادی .تورو خدا اینقدر تعصب نداشته باشید رو ماشینتون واقعیت رو بگید.چی شده که این ماشین از ماشینهای سوزوکی ومزدا۳ ژاپنی هم بهتر شده
  فکر کنم فردا یک تعداد هم بیان وبگن تیوولی از بنز وبی ام و و لامبورگینی ومازراتی و…کلیه ماشنهای دنیا هم بهتره

   
 48. زانیار می گوید

  واقعا قاتل اشغال های چینی هست اصلا ماشین چینی که باید روش حساب یه اسباب بازی کرد که اگه حسابی مراقبش نباشی میشکنه و باید بریزیش دور…خدایی برای چی ادم باید بره ۱۰۰ میلیون بده یه ماشین چینی بدون اسم و رسم به نام جک اس۵ اتوماتیک که هیج جایی از دنیا فروشی نداره فک کنم توی خود چین هم کسی سوارش نشه …..تیوولی عالیه با دوامه با کیفیت هست اسم و رسمی داره اعتباری داره حداقل……

   
 49. ناشناس می گوید

  قیمّت پایه ٨٩ تومان
  ولى قیمّت قرارداد و مالیات و …
  خیلی بیشتر میشه
  میارزه ؟

   
 50. ناشناس می گوید

  میارزه ؟

   
 51. ناشناس می گوید

  ماسین خوبی هست ١٠ روزی میشه گرفتم البته ١١۵ میلیون نه زیر ١٠٠ ،،، این ا همش تبلیغاته

   
 52. محمد می گوید

  در بازار قیمتش چنده الان؟

   
 53. اصغر می گوید

  ممنون از مطلب خوبتون

   
 54. فلزیاب لورنز دیپ مکس x6 می گوید

  very good

   
 55. فلزیاب ترو ویدو می گوید

  عالی بود

   
 56. فلزیاب تصویری هوکر Hoker F5 2019 می گوید

  چه خوبه

   
 57. خرید سیم کارت می گوید

  خوب بود

   
 58. بازسازی ساختمان می گوید

  خوبه می ارزه

   
 59. ماکروسافت ۳۶۵ می گوید

  جالبه

   
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.