il

۵ دلیل برای آنکه برلیانس H220 نخریم!

در بازار خودروی کشور همواره اتومبیل‌های اقتصادی از فروش زیاد و طرفدارهای متعددی بدلیل قیمت مناسب برخوردار هستند. این گونه خودروها غالبا بر اساس اهدافی همچون استفاده طولانی مدت در کنار هزینه‌های جانبی پایین ساخته می‌شوند و دارای امکانات رفاهی متوسط و استانداردی نیز هستند. یکی از این مدل‌ها که در بازار بعنوان یک اتومبیل اقتصادی با پشتیبانی قوی از سوی پارس خودرو شناخته می‌شود، برلیانس H220 نام دارد.

این خودرو در حال حاضر در دو نمونه سدان و هاچ‌بک به فروش می‌رسد و در مقایسه با رقبای هم قیمت خود دارای چندین نکته مثبت و چندین نکته منفی است. حال در این مطلب با نگاهی دقیق‌تر به نکات منفی و نقاط ضعف نمونه هاچ‌بک این خودرو با نام H220، به بررسی چندین نکته مهم پیرامون عدم خرید این مدل توسط خریداران می‌پردازیم.

پیشرانه

یکی از نقاط ضعف این خودرو در این رده، پیشرانه و تولید نیروی خروجی است که بسیاری از خریداران از آن ناراضی هستند. در این مدل یک موتور چهار سیلندر و ۱۶ سوپاپ با حجم دقیق ۱۴۹۸ سی‌سی تعبیه شده است و قادر به تولید ۱۰۳ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور در دقیقه خواهد بود. شتاب صفر تا صد اعلامی از سوی سازنده این خودرو برابر با ۱۳.۰ ثانیه در نمونه دستی و در نمونه اتوماتیک برابر با ۱۳.۷ صدم ثانیه برای رسیدن از سرعت صفر مطلق تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است که به عقیده کارشناسان عددی متوسط و رو به پایین عنوان می‌شود و نمی‌بایست انتظار شتابی عالی از این مدل داشت.

گیربکس ناهماهنگ ( در نمونه اتوماتیک )

طبق اعلام برخی رسانه‌ها، گیربکس AMT این خودرو توسط شرکت آلمانی GETRAG ساخته شده و مشخص است که با قدرت تولیدی و ابعاد این خودرو هماهنگی کامل و صحیحی را نخواهد داشت و دچار ضعف‌ها و تاخیری گاه و بی‌گاه در تعویض دنده است. در این نمونه بدلیل قدرت کم خروجی از سوی موتور، تنها گیربکس دستی مناسب بوده و دارای عملکردی بسیار بهتر نسبت به نمونه اتوماتیک خواهد بود.

کیفیت اجزای داخلی

از دیگر نکات منفی در این خودرو کیفیت اجزای داخلی است. متاسفانه طبق نظر اکثر خریداران و منتقدان، کیفیت اجزای بکار رفته در داخل کابین این مدل در اغلب بخش ها مناسب نبوده و از یک پلاستیک معمولی برای داشبورد و دیگر بخش‌ها استفاده شده است. در این قسمت برلیانس h220  نسبت به رقبای خود از کیفیت ساخت پایین‌تری به علت کیفیت بد داخلی برخوردار بوده و در جایگاه مناسبی قرار نخواهد گرفت.

نمای ظاهری عجیب

از دیگر نقاط ضعف این خودرو را می‌توان طراحی عجیب در بخش بیرونی عنوان کرد. چهره برلیانسh220 به اعتقاد علاقمندان کمی عجیب بوده و انتخاب این مدل از سوی خریداران بسیار سلقیه‌ای خواهد بود و سوالی که در این قسمت رخ می‌دهد بدین گونه است که آیا این ظاهر مورد پسند قرار می‌گیرد یا خیر! اما بیشترین انتقاد در نمای بیرونی این خودرو مربوط به طراحی چراخ‌های مخروطی شکل در قسمت جلو است که بسیار با رقبای خود متفاوت بوده و تعجب همگان را باعث شده است.

البته ظاهر خودرو همیشه امری سلیقه ای تلقی شده و به طور دقیق نمیتوان طراحی یک محصول را خیلی زیبا یا خیلی زشت عنوان کرد!

عدم دید کافی به اطراف و عقب

یکی دیگر از نقاط ضعف این خودرو، دید ناکافی به اطراف و عقب خودرو است. در این مدل، شیشه عقب کوچک طراحی شده و در اغلب اوقات، دوربین عقب از واجبات برای این خودرو محسوب می‌شود، زیرا اگر این امکان روی ندهد راننده در هنگام دنده عقب رفتن متوجه اجسام پشت خودرو به درستی نخواهد شد. از دیگر موارد منفی در این بخش دید به جناهین است، زیرا همانند عقب خودرو شیش های کناری نیز کوتاه و عریض طراحی شده و ستون‌ها به نحوی جلوی دید کافی را مسدود کرده‌اند و می‌بایست در هنگام چرخ به اطراف بسیار بیشتر احتیاط کرد.

کلام پایانی

در پایان لازم به ذکر است، این خودرو از کیفیت ساخت نسبتا خوبی برخورار بوده و در مقایسه با سایر رقبای هم قیمت خود در بازار، کمی برتری را به خود اختصاص داده است و با چشم پوشی از موارد ذکر شده در این مطلب می‌تواند خودرویی مناسب برای استفاده روزمره در نمونه گیربکس دستی محسوب شود.

 

به سوپر گروه برلیانس بپیوندید

 

درباره نویسنده

یک عاشق به صنعت خودرو، علاقمند به خودروهای آلمانی و سیستم های پیشرفته. نویسنده و تحلیل گر مسائل خودرویی ایران و جهان

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. حامد

    تو یه سایت مرجع چینی شتاب صفر تا صد دستی ۱۱.۵ و اتوماتش ۱۲.۵ ثانیه بود توی درگهای جاده هم همینو نشون میده، bmv همیشه از کمترین قدرت موتور بیشترین شتابو میگیره برلیانسم شرکیشه دیگه یه مثالش استفاده از فرمان برقی بجای هیدرولیک و گیربکس ۶سرعته بجای ۴ سرعته ماشینهای همرده س، قیافه ماشین هم بیشتر نگته مثبت تا منفی
    کیفیت کم متریال داشبورد و دید جانبی کم درسته، نکات مثبت خیلی زیادی هم داره که اون یه مقاله دیگه میشه

     
    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.