Take a fresh look at your lifestyle.

بر طبق قانون جدید، خودروسازان در صورت وجود مشکل مجبور به تعویض خودرو هستند

شرایط خدمات پس از فروش در ایران چندان جالب نیست و البته چند صباحی است که سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان دست به کار شده و تصمیم گرفته است تا مشکلات موجود را مرتفع سازد. یکی از این مشکلات، تاخیر در ارایه خودرو به مشتریان بود که در قانون جدید اقداماتی برای آن صورت گرفته است و موضوع دیگر مشکلاتی بود که در حین تحویل خودرو، مشتریان با آن گاها رو به رو می‌شدند. حتما شما هم تاکنون در اخبار مشاهده کرده‌اید که برخی از خودرو‌ها در حین تحویل دارای مشکلاتی بوده‌اند که گاهی بسیار عجیب هستند و شاهد نبود برخی قطعات، تصادف در بدنه و… هستیم.

iran-khodro

حال سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان در قانون جدید شرایطی را برای اتفاقات این چنینی در نظر گرفته است و بر اساس آن اگر خودرو در حین تحویل مشکلی داشته باشد، تولید کننده مجبور است تا یک خودروی دیگر را به عنوان جایگزین برای آن مشتری ارایه دهد. در حال حاضر در شرایط این چنینی کمپانی تولید کننده مبلغی را بابت خسارت و کاهش ارزش قیمتی خودرو به مشتری پرداخت می‌کند و تعویضی صورت نمی‌گیرد اما در قانون جدید در صورت این که خودرو یک مشکل بزرگ داشته باشد، می‌بایست تولید کننده آن را تعویض کند و یا از مشتری رضایتی کتبی اخذ گردد. البته در صورت وجود مشکلات کوچک امکان رفع و ارایه آن به مشتری وجود دارد.

گفتنی است که این قانون برای تصویب و ابلاغ ارسال شده است و بعد از طی مراحل، اجرایی خواهد شد.

4 دیدگاه
 1. amir می گوید

  *و بعد از طی مراحل، اجرایی خواهد شد.*
  بشینید تا اجرایی بشه…چه دل خوشی دارین شما…

 2. نام شما (ضروری): محسن می گوید

  نظر…بابا بخدا مردم شعور دارن میفهمن چرا به شعور مردم توهین میکنین

 3. ناشناس می گوید

  بابا چرا این سازمان حمایت از تولیدکننده( ببخشید مصرف شونده) رو از خواب بیدار میکنید اخه؟؟؟؟ گناه داره طفلی سازمان!!! خسته اس میفهمی؟؟؟؟؟

 4. سعید می گوید

  بابا چرا این سازمان حمایت از تولیدکننده( ببخشید مصرف شونده) رو از خواب بیدار میکنید اخه؟؟؟؟ گناه داره طفلی سازمان!!! خسته اس میفهمی؟؟؟؟؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.