Take a fresh look at your lifestyle.

آیا نیسان پاترول قدیمی ارزش خرید را دارد؟

بی شک، کمپانی ژاپنی نیسان را می‌توان به عنوان یکی از شرکت‌های باکیفیت و با دوام در صنعت خودروسازی امروزی نام نهاد. در این رابطه، می‌توان گفت که این کمپانی در حال حاضر دارای منافعی مشترک با برند فرانسوی رنو بوده و خودروهای تولیدی توسط این دو شرکت، در اغلب اوقات دارای پلتفرم و موتوری مشترک هستند.

در بازار خودرویی ایران نیز، محصولات عرضه شده تحت نام برند تجاری نیسان، از محبوبیت و فروش بالایی برخوردار بوده و یکی از بهترین انتخاب‌ها در رده خود محسوب می‌شوند. بر این اساس، امروز در این مطلب قصد داریم به نکات مثبت و منفی در رابطه با خرید نیسان پاترول قدیمی از سوی مشتریان اشاره کنیم و با نگاه کلی به این مدل، می‌خواهیم به این نکته پی ببریم که آیا نگهداری این خودرو صرفه اقتصادی را دارا است یا اینکه نمی‌توان به نیسان پاترول قدیمی اعتماد کرد.

 

دلایل خرید نیسان پاترول

1-موتورهای پر قدرت

یکی از مواردی که می‌توان در رابطه با خرید نیسان پاترول قدیمی از سوی برخی مشتریان عنوان کرد، دو نوع پیشرانه قدرتمند است که بر روی مدل‌های دو درب و چهار درب این خودرو قرار گرفته‌اند. در این رابطه، پاترول دو درب دارای یک پیشرانه چهار سیلندر 8 سوپاپ با حجمی برابر با 2.4 لیتر است که این موتور در زمان تولید خود (نخسین بار این مدل در حدود 30 سال پیش وارد خط تولید شد و خودرویی بسیار پر قدرت محسوب می‌شد)، قادر به تولید 103 اسب بخار بود که این قدرت توسط یک گربکس 4 یا 5 سرعته دنده دستی، به دو محور جلو و عقب خودرو قابل انتقال بود. (لازم به یاداوریست که پاترول دو درب در سال‌های آخر تولید خود، مجهز به موتور 4 سیلندر 16 سوپاپ رونیزی شد)

همچنین، نمونه چهار درب این خودرو که ظرفیت سرنشین بیشتری را نسبت به نمونه دو درب دارا است، دارای یک پیشرانه شش سیلندر 12 سوپاپ (P40) با حجمی برابر با 4.0 لیتر است که این موتور قادر به تولید قدرتی در حدود 145 اسب بخار و گشتاوری برابر با 290 نیوتن متر است که این نیرو تولیدی توسط یک گیربکس 4 یا 5 سرعته دستی، به هر دو محور جلو و عقب خودرو در صورن نیاز انتقال می‌یابد. (لازم به یاداوریست اکه این پیشرانه در دوران تولید پاترول چهار سری 160، موتوری بسیار پر قدرت و عظیم به شمار می‌رفت)

2-مناسب برای طبیعت گردی و افرود

یکی از مهم ترین مواردی که می‌توان در رابطه با خرید نیسان پاترول قدیمی از سوی برخی مشتریان عنوان کرد، قابلیت های مناسب افرود و طبیعت گردی این مدل است. در این رابطه، باید گفت که با توجه به استهلاک کم پاترول و مقاوم بودن آن و سیستم دو دیفرانسیل، این خودرو برای علاقمندان طبیعت گردی که دارای بودجه ای محدود هستند، بسیار مناسب محسوب شده و در این زمینه دارای ارزش خرید بالایی در صورت سالم بودن از نظر فنی و ظاهری است.

3-دوام بالا و اتاقی بزرگ

از دیگر مواردی که می‌توان در رابطه با خرید نیسان پاترول قدیمی از سوی برخی مشتتریان عنوان کرد، دوام الا و اتاق بزرگ (در نمونه چهار درب) این خودرو است. بر این اساس، می‌بایست گفت که پاترول به دلیل شیوه تولید و جنس مواد به کار رفته در ساخت اتاق و سایر اجزا، دارای دوام بالایی است و در اصطلاح به خودرویی جان سخت مشهور است. همچنین، به اعتقاد دارندگان این مدل، نمونه چهار درب این خودرو دارای فضای بسیار خوبی برای سرنشینان بوده و یک خودرو مناسب به شمار می‌رود.

4-شاسی مقاوم

یکی دیگر از مواردی که میتوان در رابطه با خرید نیسان پاترول قدیمی از سوی برخی مشتریان عنوان کرد، شاسی مقاوم این خودرو برای عبور از انواع سطوح است. در این رابطه، بادی گفت که شاسی این خودرو دارای مفاومتی بسیار بالا برای تحمل اتاق خودرو و عبور آن از تمامی مسیرها بوده و یکی از مهم ترین نقاط قوت پاترول‌های قدیمی به شمار می‌رود.

 

دلیل نخریدن نیسان پاترول

1-مصرف سوخت بیش از حد

پس از بررسی نکات مثبت در رابطه با خرید پاتروهای قدیمی، حال نوبت به بیان نکات منفی این خودرو می‌رسد که مهم ترین آن مصرف سوخت بسیار بالا این مدل است. بر این اساس، باید گفت که پاترول در نمونه دو درب خود با توجه به موتور Z24، دارای مصرفی برابر با 12.9 لی 13.6 لیتر بنزین در هر صد کیلومتر به صورت ترکیبی بوده و نمونه چهار درب این خودرو که دارای موتور P40 است، دارای مصرفی سوختی برابر با 15.8 الی 16.7 لیتر بنزین در هر صدکیلومتر به صورت ترکیبی بوده و با توجه به شرایط فعلی موجود و مسائل آلودگی هوا، این خودرو با توجه به قدیمی بودن، به هیچ عنوان اتومبیلی مناسب برای استفاده در شهرهای پرجمعیت و آلوده نیست.

2-کمبود قطعات یدکی و مصرفی در اغلب اوقات

از دیگر مواردی که می‌توان در رابطه با عدم خرید نیسان پاترول قدیمی از سوی برخی مشتریان عنوان کرد، کمبود قطعات یدکی و مصرفی در نمونه چهار درب است. بر این اساس، باید گفت که برخی از مالکان این خودرو که بیشتر دارای نمونه چهار درب این اتومبیل هستند، از کمبود قطعات این مدل در برخی از نقاط کشور ناراضی بوده و به اعتقاد این افراد، با توجه به قدیمی بودن خودرو و ریسک نگهداری، گاهی اوقات تهیه قطعات یدکی و مصرفی این خودرو بسیار سخت و کمیاب است و این موضوع باعث مخارج جانبی فراوان شده است.

3-عدم حضور در خطوط تولید و قدیمی بودن

یکی دیگر از مواردی که می‌توان در رابطه با عدم خرید نیسان پاترول قدیمی از سوی برخی خریداران عنوان کرد، عدم حضور نمونه جدید در خطوط تولید و قدیمی بودن است. در این رابطه، می‌بایست گفت که نمونه‌های موجود پاترول در کشور مربوط به سری‌های قدیمی 160 بوده که این اتومبیل‌ها در دهه اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 میلادی طراحی و ساخته شده‌اند و شرکت پارس خودرو پس از جنگ تحمیلی، اقدام به مونتاژ این مدل‌ها در داخل کشور کرد. بر این اساس، به اعقاد کارشناسان یکی از دلایلی که اغلب خریداران به سراغ خرید پاترول نمیروند، عدم حضور در خط تولید و قدیمی بودن است.

4-ایمنی ضعیف

سرانجام، به آخرین نکته در رابطه با عدم خرید نیسان پاترول قدیمی از سوی برخی مشتریان می‌رسیم و آن مورد ایمنی ضعیف این خودرو است. بر این اساس، باید گفت که به دلیل طراحی قدیمی و فقدان استانداردهای امروزی در این مدل، نیسان پاترول قدیمی چه در نمونه دو درب و چه در نمونه چهار درب، با توجه به بدنه‌ و شاسی آهنی، در هنگام تصادف‌های جاده‌ای، بسیار نا ایمن بوده و ضربه وارده را مستقیما به درون خودرو اتاق وارد می‌کنند و این موضوع باعث بروز تلفات زیاد خواهد شد.

140 دیدگاه
 1. L90 می گوید

  به نظر من به خاطر ایمنی پایین و کمبود قطعات و طراحی ضعیف ارزش خریدن نداره

  1. ford می گوید

   چی میگی گل پسر قطعاتش همه جا هست من لندکروز fzj 80 داشتم در جا تو گل برف گیر میکرد قطعات هم کم ولی پیدا میشود اما قیمت خیلی بالا ولی نسل بعدی همین پاترول گرفته بودم سافاری y60 افرود هیولا از ۵۰ ماشین امریکایی تو افرود بهتر بود دوام خیلی بالا خرابی نداشت اصلا تعمیر راحت قطعات ارزون همه جا هست حیف که نمیتونیم مدل جدیداشو پلاک ملی سوار شیم همه منطقه ازادن واقعا هیف افرود پاترول معمولی ۲۴۰۰ از تویوتا ۴۵۰۰ سره هیچ جا گیر نمیکنه ایمنی فوقولاده بالایی داره میگن پایینه تو امریکا از یه سری ماشین امریکایی پایین بود که از مدل y60 به این ور بطرف شد که الانم تو امریکا شورولت دوج زده جیب بغلش بعد امریکایی ژاپنی اون فقط نیسان واقعا دوم خیلی بالایی داره طول عمرش میتونی از پدر بزرگت بگیری بدی نتیجتم ماشینو سوار شه باز کار میکنه

   1. ناشناس می گوید

    ۳

   2. مهدی می گوید

    سلام میشه شمارتو بدی چندتا سوال دارم

  2. عشق پاترول می گوید

   من ۲ سال داشتم الانم با اینکه یه سواری پر شتاب ویه کمپیر غول دارم بازم میخوام ۶ بخرم اینکه میگن مرده خودم تجربه کردم ۱_ دینام گیر پاچ کرد از تهران تاکرج تسمه رو آهن اومد آخ نگفت ۲_ چرخ جلو گیر پاچ کرد زدم رو لوک دود از چرخ در میومد ولی منو رسوند مکانیک ۳_ یه بارم تو ایستگاه مترو پشتم ماشین پارک بود از تو پارک وجدولای بزرگ مثل کره اومد وسط خیابون خلاصه مردی شو به من ثابت کرده

  3. مسعود می گوید

   چرت و پرت میگن این خودرو ایمنی بسیار بالایی داره هر ماشینی بزنی داغونش میکنه خودش ککشم نمیگزه
   من باعاش زدم به پزو پارس رفتیم بیمه
   بیمه قبول نمیکرد جلوی پژو داغون شده ولی خطی رو ماشین من نیست

   1. ناشناس می گوید

    تصادفات جاده ای

   2. محمود خطیبی می گوید

    سلام.من حدوده پنج ساله که یه چهار درب چهار سیلندر شو دارم یه خودروی بینظیر از هرنظر. تمام لوازمش مثل نیسان وانت همه جا هستش و ایمنی بسیار بالایی داره اصلا این خودرو مصرف لاستیک نداره حدوده یازده سال هست که لاستیکاش روشه.اصلا دیفر و گیربکسش مرگ نداره خلاصه ماشین عجیب وبینظیری هست

    1. کامی می گوید

     سلام حرف شما درست که هست ولی هر چیزی یه عمری داره اون لاستیک ها که میگی خطرناکه بابا خدایی ناکرده تو جاده ترکید اون وقت چی !
     باباجون حواست باشه دست کم نگیر

   3. ممدوفسکی می گوید

    دوست عزیز با محکم بودن بدنه خودرو انتقال ضربه به داخل خودرو و سرنشیناش بیشتر میشه و باعث صدمه بهشون میشه

  4. ناشناس می گوید

   ایمنیش ک از ۲۰۶ هم بهتره از پراید از خیلی از ماشینای ایرانی ک

   1. ناشناس می گوید

    امنیت که شما میگید شاید نداره
    ولی تو ایران فکر نکنم هیچ ماشینی امنیت پاترول داشته باشه

  5. جواهری می گوید

   سلام من یه پاترول ۴درب ۶ سیلندر دارم انصافا قطعاتش هم نیسان موتور هم تایوان و هم چینی هر چی بخوای داره ایرانیم داره
   خیلی ازش راضیم
   پاترول فقط اتاقش پوسیده نباشه نسبت به قیمتش اصلا با هیچ ماشینی قابل مقایسه نیست
   الانم همه چیزش قابل ارتقاع هست موتور گیر بکس دفرنسیال داخل کابین با یه هزینه کم میشه تبدیلش کرد به یه ماشین روز
   کی میره ۱۰میلیارد ماشین رو بزنه به دل کوه و صخره و جنگل
   اما با این برو و ازش لذت ببر

 2. حامد می گوید

  برای طبیعت گردی و آفرود بهترین ماشینه، بدرد شهر نمیخوره

 3. ناشناس می گوید

  ماشین خیلی خوبیه هم قطعات داره هم ارزون هم امنیت داره نسبت به قیمتش پراید میدن پژو جفتشونم امنیت ندارن
  مصرف سوختشم خیلی کمه چرا
  پراید حجم موتورش ۱۳۰۰ و وزنش ۷۰۰ کیلو مصرفش ۶ تا ۷ لیتره در صد کیلومتر
  پاترول حجم موتورش ۴۰۰۰ وزنش ۲ تن مصرفش ۱۶ لیتره
  حالا هم ۳ برابر پراید وزن داره هم ۳ برابر پراید حجم موتور داره پس اگه پراید جای پاترول بود صدی ۲۲ مصرف داشت
  به نسبت ماشین خوبی پاترول اگه ال پی جی کنیم مصرفش میشه صدی کیلومتر ۱۰ هزار تومن
  تازه اینجا ایرانه …..

  1. ناشناس می گوید

   ال پی جی واقعا حیفه

  2. امیرحسین می گوید

   سلام ما خودمون یک پاترول دو درب داریم مصرف سوختش خیلی پایینه موتورش موتور Z
   اصل ژاپنه هیچ قطعه ایرانی توش نیست همهچیزش ژاپنیه تو کاتالوگشم ژاپنی نوشته مدل ۷۷ خیلی دوستش دارم این پاترول ها از سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۹ تو ژاپن تولید شدند ولی پاترول ها تا سال ۱۳۷۷ کاملا ژاپنی ساخته می شدند تو سال ۱۳۷۸ پارس خودرو موتورشو کرد موتور همین نیسان وانت های مسخره و از آن سال ایمنی کم برای پاترول شروع شد

   1. هومن می گوید

    لازم نیست واسه تعریف کردن گوسفند ، شیر رو تحقیر کنی!!!

 4. Www.mohmmadreza1367@gmail.com می گوید

  ماشین خیلی خوبیه هم قطعات داره هم ارزون هم امنیت داره نسبت به قیمتش پراید میدن پژو جفتشونم امنیت ندارن
  مصرف سوختشم خیلی کمه چرا
  پراید حجم موتورش ۱۳۰۰ و وزنش ۷۰۰ کیلو مصرفش ۶ تا ۷ لیتره در صد کیلومتر
  پاترول حجم موتورش ۴۰۰۰ وزنش ۲ تن مصرفش ۱۶ لیتره
  حالا هم ۳ برابر پراید وزن داره هم ۳ برابر پراید حجم موتور داره پس اگه پراید جای پاترول بود صدی ۲۲ مصرف داشت
  به نسبت ماشین خوبی پاترول اگه ال پی جی کنیم مصرفش میشه صدی کیلومتر ۱۰ هزار تومن
  تازه اینجا ایرانه …..

 5. ناشناس می گوید

  آقای ایرجی لطفآ بفرمایید مصرف سوخت پاترول دو درب با موتور ۱۶ سوپاپ رونیز چقدر است

  1. امین ایرجی می گوید

   سلام داداش. بستگی داره به شیوه رانندگی اگه فشار بهش نیاد به صورت ترکیبی حدودا صدی ۱۱.۷ الی ۱۲.۳ ولی اگه فشار بیاد همش افرود بره و بقیه موارد می تونه تا صدی ۱۵.۵ الی ۱۶ هم افزایش پیدا کنه

  2. نیما می گوید

   ناشناس عزیز پاترول های موتور رونیزی بعد از سال ۸۲ تولید شدن دوما اینکه تا جایی که میدونم روی ۴ در ب ها هستند نه اینکه دودرب
   من دودرب داشتم بین شهری ۱۲ تا مصرفش بود
   ولی شهری از ۱۵ تا ۲۰ لیتر مصرف داشت بستگی به چگونه روندن داشت

  3. میثم می گوید

   ۱۳تا

  4. علی می گوید

   پاترول چهار در مدل های ۷۹ موتور زد بیست و چهار انداختن و یک تعداد کم چهر در با فلاپ بدنه به اسم سافاری تولید کردن که موتور رونیز هست و مدلشون ۸۰ و ۸۰ و چیزی که فرمودن دودر موتور رونیز هیچوقت تولید نشده مگر اینکه شخصی خودش اقدام به تعویض موتور کرده باشه

   1. ناشناس می گوید

    داره داداش تعداد خیلی کمی ۲در با موتور رونیز ساخته شده

 6. ناشناس می گوید

  به نظر من قسمت اخر نقطه ضعفش که مربوط به تصادف و انتقال ضربه به سرنشین ، مذخرفه و شرم اوره در مقابل خودروهای امروزی یا به عبارتی دیگر خودروهای پلاستیکی و …. پ

  1. حسن می گوید

   اتفاقا مزخرف نیست بحث علمی هست. منتها تو تصادفهای بسیار سخت و سرعت بالا. چون از فولاد مقاوم ساخته شده و فولاد یا مقاومت میکنه یا خم میشه مث مواد جدید میست که فشرده بشه یا خرد بشه. ولز همبن که تو شهر و جاده همه ازت دو متر فاصله میگیرن کلی حال میده.

 7. ناشناس می گوید

  من همه نوع ماشین داشتم از رنو ۵ تا الان که پاترول دارم ، اینکه میگن پاترول ایمنیش پایینه تصادف خودم رو بگم ، پژو از پشت با ۸۰ تا زد بهم ماشین من هیچیش نشد اما از پژو یه قطع نخاعی و خسارتی که به پژو وارد شد باور نکردنی بود پس اینکه میگین ایمنی ضعیف واقعا مزخرفه

  1. دبیر فیزیک می گوید

   نه دوست عزیز
   درمورد ایمنی ماشینهای قدیمی طوری طراحی میشد که هنگام تصادف ماشین کمتر آسیب ببینه(
   سپرها فولادی بودن) واین باعث میشد ماشین جمع نشه و ضربه تماما به سرنشین منتقل بشه
   ولی در طراحی های جدیدتر سپرها رو پلاستیکی گذاشتند و کلا ماشین رو طوری ساختند که هنگام تصادف ماشین جمع بشه (البته تا کابین)و کابین رو محکم درست کردن تا جمع نشه بنابراین هنگام تصادف (شبیه افتادن از ارتفاع بر روی تشک نرم و فرو رفتن تشک)خودرو جمع بشه تا زمان برخورد افزایش یافته و آسیب کمتری به سر نشین وارد بشه
   حالا شما اگر باسرعت زیاد به مانعی با پاترول برخورد کنید احتمال آسیب رسیدن به خودتان بیشتر از ماشینتان هست

   1. داتام پژوهان می گوید

    با سلام من پاترول ندارم ولی تو خدمت خیلی دستم بوده هم پاترول و هم تیوتا ۳F ,
    در مورد ایمنی و نظر شما در مورد پاترول , باید بگم که این نقطه ضعفی که شما میگین با ۲ تا ایربگ رو فرمون و داشتبرد , این مشکل حل میشه و مشکل حاد و لاینحلی نیست عزیزم

 8. Morteza می گوید

  سلام،هیچ راهی نیست بشه مصرف سوخت رو پایین اورد؟

  1. مسعود می گوید

   سلام آقا مرتضی.
   بیشتر مصرف سوخت پاترول بخاطر گیربکس و دیفرانسیل قویه.
   اگر دیده باشین دنده یک و دو ..فشار به موتور زیاد میاد و سنگین حرکت می‌کنه.یعنی دور موتور زیاد بالا می‌ره ولی سرعتش کمه.این بخاطر قدرتی بودن این ماشینه.
   واگر بخواهیم تغیر بدیم سیستم رو ،از قدرتش خیلی کم میشه .
   ممنون

  2. ناشناس می گوید

   سلام .خیلی خوبم میشه .شما موتورشو انژکتور کن .تقریبا ۵ یا ۶ میلیون خرج داره ولی سوخت یه پاترول ۴ سیلندر از صدی ۱۲-۱۳ میاد روی صدی ۹

  3. Fj می گوید

   گاز lpg

  4. دانیال می گوید

   دوگانه بکن

  5. ناشناس می گوید

   ماشین پاترول دوگانه الپیجی بکن من پاترول چهار در چهار سیلندر دارم دوگانه کردم صدبیست کیلومتر ده هزار تومان گاز مصرف می‌کنه سال

  6. حسن فیاضی می گوید

   سلام دوست عزیز چقدر هزینه کردی هنوز پاترول خودتونو دارید

 9. مسعود می گوید

  به نظر من قیمت الانش نصبت به سن و سال و لوازم یدکیش که داره کم میشه،اصلا به صرف نیست.قیمت بنزین هم که آینده نزدیک می‌ره بالا.

 10. مسعود می گوید

  سلام آقا مرتضی.
  بیشتر مصرف سوخت پاترول بخاطر گیربکس و دیفرانسیل قویه.
  اگر دیده باشین دنده یک و دو ..فشار به موتور زیاد میاد و سنگین حرکت می‌کنه.یعنی دور موتور زیاد بالا می‌ره ولی سرعتش کمه.این بخاطر قدرتی بودن این ماشینه.
  واگر بخواهیم تغیر بدیم سیستم رو ،از قدرتش خیلی کم میشه .
  ممنون

 11. ناشناس می گوید

  پاترول بهترین ماشینه به قول استاد ماشین مرده هرکسی نمی تونه سوار شه آدم را هیچ جا شرمنده نمیکنه..پاترول.کت شلوار.وینستون هیچ وقت از مد نمی افته

  1. ناشناس می گوید

   رفیق باوفاست

 12. دارابی می گوید

  ب نظر من پاترول ی خودرو نیست بلکه یک طرز تفکره

  1. پاترولیست می گوید

   قشنگ بود
   با عشق زاررررت

 13. حمید می گوید

  پاترول ایمنیش حرف نداره حتی در مقابل خود رو های وارداتی فقط نباید چپ کنه اونم با رول بار درست میشه این حرف که ایمنی نداره چرته من خودم تصادف کردم و دیدم

 14. فری می گوید

  با سلام و ادب
  بنده از ۳۵سال پیش به دوتا ماشین علاقه داشتم
  پاترول .بی ام دبلیو.همین
  چون واقعا نابغه خودروسلزی هستن از هرحیس
  پاترول هرچی که بنزین گرون بشه باز عشقبازای خودش رو داره ترکش نمیکن
  عاشقتم پاترول

  1. ناشناس می گوید

   تووضعیت الان بنزین و گرون بودن لوازمدیدکی دیگه پاترول سوار شدن نمی ارزه وگرنه ماشین خوبیه

 15. آرش می گوید

  سلام ..من قبلا پاترول شش سیلندر داشتم الان سمند دارم…تنها مزیت سمند نسبت به پاترول مصرف بنزینش هست که به خاطر حجم موتور کمتر از نصف و سبکتر بودن اتاق هست والا از نظر کیفیت و ایمنی و حتی احساس ایمنی سمندبا پاترول قابل مقایسه نیست کافیه یه نگاه به شاسی و ستون این دو ماشین بندازین..از لحاظ هزینه هم سمند از سال دوم مصرف به بعد متوسط سالیانه ۲ تا ۴ میلیون هزینه نگهداری داره…مثل استهلاک کمک فنر و جعبه فرمان و انحراف میزان فرمان و جلو بندی ومشکلاتی مثل سنسور کیلومتر و خرابی سنسور اکسیژن و ….که تو پاترول با خیلی از این مشکلات بیگانه بودم

 16. ناشناس می گوید

  خودم یه پاترول ۲ در دارم که با هیچ ماشینی عوضش نمیکنم .از نظر ایمنی نسبت به گاری های ایرانی خیلی عالیه .ماشینیه که هیچ جا تورو نمیذاره .به هیچ بیراهه ای نه نمیگه .مصرفش هم با انژکتور کردن میاد روی صدی ۹ شایدم کمتر .تنها عیبش خشکی فنر بندیشه

  1. ناشناس می گوید

   سلام
   چطور و کجا میشه انژکتورش کرد؟

 17. ناشناس می گوید

  سلام .خیلی خوبم میشه .شما موتورشو انژکتور کن .تقریبا ۵ یا ۶ میلیون خرج داره ولی سوخت یه پاترول ۴ سیلندر از صدی ۱۲-۱۳ میاد روی صدی ۹

 18. صادق می گوید

  سلام دوستان پاترول عشقه .یه تفکر خاصه .لامثب چی ساخته خدا .شکرت

  1. ناشناس می گوید

   آقا من دوروزه چهار در ۶ سیلندر خریدم موقع رانندگی احساس امنیت میکنم خودشم دوگانه سی ان جی هست خیلی ماشین نرم است واقع عالیه ، مثل بولدوزر همه جا میره هرچی هم بخوره داغون میکنه ، هروقت پاترول دیدین کمی اونورتر برید،

 19. صادق می گوید

  پاترول چهارسیلندر دو درب خوبه بنظرتون؟؟

  1. عشق پاترول می گوید

   عالییییییییییییییییییییی من ۱۴ ساله مدل۷۰ دارم عالییییییییییییی دودر دوگانه cng

 20. ناشناس می گوید

  سلام دوستان بوستان بنظرتون چهارشنبه چهارسیلندر پاترول خوبیها مدل ۸۰

 21. جواد هستم می گوید

  دوستان سلام به نظر شما میخوام پاترول بخرم ۲درب بهتره یا ۴درب

  1. ناشناس می گوید

   سلام برای افرود دو در بهتره

  2. ناشناس می گوید

   چهار در یک غول چراغ جادو هست هرچی ازش بخوای نه نمیگه.چهار در بخر

  3. عاشق پاترول می گوید

   چهاردر بخر شیش سیلندره قدرتش بیشتره وسوختش یکم بیشتره ولی سواریش حال میده داداش چهار درب بخر پاترول ی ماشینیه ک نظیر نداره

 22. پویا محمدی می گوید

  ایمنیش هرچقدرم پایین باشه از محصولات تولید داخل الان ۱۰۰۰ برار بالاتر و بهتره

 23. اکبر دیزل می گوید

  سلام ایمنی زمانی که سوار خودرو ۲/۴ تنی هستید واقعا بالاست چرا که اگر با خودرو ۷۰۰ کیلویی تصادف کند در اولین لحظه ضربه وارده یکسوم میشود که خودش اندازه ۵ ستاره امنیت برابر هست اما وقتی با کامیون یا دیوار بتنی برخورد کند مسلما حتی لندکروز بروز هم با ان همه اپشن امنیت چندانی نخواهد داشت ولی در کل نسبت به سواری دارای امنیت بسیار بالاتری هست

 24. محسن می گوید

  سلام
  من یه پاترول ۶سیلندر ویه پیکان و یه اچ سی کراس دارم
  خودم بیشتر پاترول رو سوار میشم
  بنظر من پاترول یه عیب خیلی بزرگ داره و اون اینه که یه مدت که سوارمیشی دیگه حاضر نیستی ماشین دیگه ای سوار شی
  هرچی هم بنزین بخوره نوش جونش

 25. علی می گوید

  خیلی دوست دارم یکیشو داشته باشم، بیشتر برای شهری،
  لامصب مصرفش واویلانه، قطعاتشم که میگن کم گیر میاد،
  البته قیمتشم توی بازار همچین ارزون نیست، ۴۰ تا ۶۰ میلیون پولشه!
  محکم، جادار، خوش استیل،
  ما که ماشین نداریم ولی بازم خدایا شکرت….

  1. ناشناس می گوید

   چی میگی من توی شیپور یک پاترول چهار درب سافاری دیدم قیمت بود سیصد و شصت میلیون تومان

 26. جابر می گوید

  پاترول واقعا عالی است. کسی که پاترول سوار شده نمیتواند ماشین دیگری سوار شود مگر پرادو بخرد.

  من تا حالا هیچ جایی چه باتلاق، چه برف، چه سنگ لاخ و … با پاترول گیر نکرده ام. پاترول یک اراده آست. یک عشق است. قدرتمند است. قلدر و دیوانه است. وقتی از بالا نگاه نی کنی… وقتی در برف که همه می پیچند تو راحت راه میری. وقتی یک نیسان در گل و لای فرو رفته با وینج آن را در میری. وقتی سربالایی آفرود را در جنگل و کوه جلو میری …. و …. بدون پاترول هرگز.

 27. مهرداد می گوید

  با سلام بعد از سی سال خدمت به دولت پنج ساله پاترول چهار درب سوار میشم مصرفش معمولیه قطعاتشم زیاده ولی دوام دار درکل عالیه با هیچ ماشینی عوضش نمیکنم …بقول استاد میگه پاترول اولین ماشینته تا اخر با هیچی عوضش نمیکنی …ممنونم دوستداران پاترول

 28. هادی می گوید

  دوستان سلام
  یکی از پاترول سواران میگفت با این ماشین مسافت طولانی جاده ای و اوتوبان رو نمیشه رفت ،خسته کننده است ؛ایا اینطوره ؟؟؟
  خ

  1. میثم می گوید

   من با ماشین خودم که مدل ۷۸ و چهار در و چهار سیلندره از مازندران قائمشهر تا قشم رفتم . دو تا راننده بودیم و کلا ۵ سرنشین . صندلی عقبشو خوابوندم ‌و تو حرکت یه راننده استراحت میکرد . چون زمستون بود حتی پشتش سفره پهن میکردیم و شام و ناهار رو هم تو ماشین میخوردیم . خلاصه از بهترین سفرهام بود و هیچ کدوم چیزی از خستگی متوجه نشدیم .

 29. محمد می گوید

  اشرفی
  پاترول عشقه جونه
  نگاه کردنش دل میخواد چه برسه به سوار شدنش
  ایمنی عالی ،مخصوصا تو زمستون

 30. محمدرضا می گوید

  بازار فروش پاترول چهار در چه طوره (سوال من فروردین ۹۸)

  1. farhang می گوید

   ماشین محکم وقدرتمندی هستش ولی مصرف سوختش کمر شکنه که اگه گاز سوز cng یا LpG هم بکنی بعد دوسال قدرت وکیفیت موتور ضعیف وخراب میشه وبه خرج میفته .برای کسی که پول بنزین براش مهم نیست عالیه .لامصب مثل شلنگ آب بنزین میخوره

 31. ناشناس می گوید

  سلام میخواستم بدونم پاترول میتونه ماشین روزمره باشه ؟؟!؟ البته شهر ما ترافیک و این چیزا رو نداره ؟؟!؟ و اینکه برای جاده اونم دو سه هفته ای یکبار مناسبه !؟!؟؟

 32. ناشناس می گوید

  سلام،هر کسی یه جور حال میکنه,اونی که عشق اسبه،مگه کجا می‌تونه سواری کنه،فقط جاهای خاص یا محدود،ماهیانه کلی خرج نگهداری با خوراکش میکنه،ولی حال میکنه،عشق پاترول ها هم همینن دیگه،فقط حال می‌کنیم،تازه برخلاف اسب همه جاهم میره تو شهر یا کوهستان،… خلاصه سوار شین حال کنین……

 33. russia می گوید

  ایمنیشم از هر ماشین دیگه که تو اینجا تولید میشه بیشتره خیالتون راحت نویسنده یه چی گفته اون عکسم از زیر بلدز برداشت من بیش از صد تا تصادف شدید پاترول دیدم طرف حتی کوچیکت ترین چیزیش نشده بود فقط سپر فابریک ماشین جمع شده بود اما مقابلش انجیل شده بود یارو تصلا پیدا نمیشد

 34. محمدرضا می گوید

  خسته نباشید عاقا من چند وقته بدجور تو فکر خرید یک پاترول افتادم ولی بهم میگن رانندگی باهاش خسته کننده است و خیلی خشکه میخواسم‌ببینم همینجوره !؟تو مسافرت های طولانی خسته کننده است !؟

 35. حسین پاترول دوست می گوید

  سلام. من از بچگی عشق ماشین بودم هنوز م هستم اما اونا نه پاترول چهار در سلطان قلب الان ۱۵سالمه منتظرم برم تو ۱۶ سال یه پاترول بگیرم ..راستی اگه کسی پاترول مشتی ارزون داشت تو این سایت بزاید دمتون گرم یا علی

 36. ناشناس می گوید

  برای معاینه فنی گیر نمیدن ماشین قدیمیه و پرمصرف؟ اگه گیر ندن به درد مسافرت میخوره ولی توی شهر مثل تهران بلا نسبت همگی، استفاده ازش احمقانه است.

  خدایی این از اون حرفاست که در تصادفات ایمنیش کمه!!!!!! کافیه دو تا گارد سپر هم براش بذاری. واقعا ایمنیش کمه؟! شاید د تصادف با تریلی…

 37. حسین می گوید

  من پاترول دارم موتور دیزل رونیز روش گذاشتن هم تو آب بری خاموش نمیشه هم قدرت داره

  1. حسن فیاضی می گوید

   سلام دوست عزیز چقدر هزینه کردی هنوز پاترول خودتونو دارید

 38. میثم می گوید

  پاترول سوار شدن عشق میخواد مثل شغل آتش نشانی میمونه مامگه چه قدر عمر میکنیم که عشق و حال نکنیم خودمون روگول نزنیم اگه پول داری بده ماشین چهارصد میلیونی سوارشواگه نداری پاترول عشقه.

 39. ناشناس می گوید

  فوق العاده ماشین عالی ای هست.نه تنها خراب نمیشه بلکا وقتی هم خراب شد هم قابلیت تعمیر داره هم تقویت.همه جاشو میشه دستکاری کرد.موتور گیربکس تعلیق ترمز فرمون و……ایمنی بسیار عالی.فقط هنگام تعویض لاستیک اگه بخواید لاستیک پهن سایز ۳۳ بندازید یه کم پیاده میشید

 40. شهاب می گوید

  بابا این چه حرفیه که میزنید پاترول توی تصادف خوب نیست!!!!! من مدل۶۷ دارم تصادف کردم از پشت پراید بهم زد باصد تا سرعت وماشین من هیچیش نشد واون ۳و۷۰۰خرج کرد این فقط یه نمونه بود و…..

 41. امیر می گوید

  پاترول بگیرم یا۲۰۶
  دنباله چیزیم که بتونم باش همه کار کنم.
  اولین ماشینمه سنمم۲۱

 42. محمد ۰۹۱۲۰۹۸۲۰۹۹ می گوید

  اقایانی که میگن مسافرت طولانی خوب نیست خشکه یه کیت ارتفاع با یه فنر پالابولیک ۳ لا ژاپنی بنداز میشه سانتافه یا برو فنر لول استاندار بزار میشه لندکروز یه موتور ۶ وی قانونی بزاری روش از نوع بنزینی نفس کش میخواد
  خودم گیربکس ۶ دنده فنر ۳ لا کیت گذاشتم با موتور فابریک چراغ میدم به این سوسولا
  زیادم برات شاخ شدن برو جلوشون ترمز کن تا کاپوت جمع میشن
  بعد میای پایین خورد تلق عقب ماشین خوتو از روی صندلی عقب طرف برمیداری
  نیسانه شوخی نداره
  یه تصادف کردم خاک سپرم رفت ۲ نیم میلیون خسارت دادم جلب مامور بیمه قبل نمیکنه تو زدی

  1. شهاب سنگ می گوید

   دنبال ی چهار در تمیز می گردم

  2. ناشناس می گوید

   هر چقدر هم که تو مسافرت خستت کنه بازم میشه تو کابینش غذا خورد خودش ازت پذیرایی می کنه.

 43. شهاب سنگ می گوید

  می خام ی چهاردربخرم .

 44. farhang می گوید

  ماشین محکم وقدرتمندی هستش ولی مصرف سوختش کمر شکنه که اگه گاز سوز cng یا LpG هم بکنی بعد دوسال قدرت وکیفیت موتور ضعیف وخراب میشه وبه خرج میفته .برای کسی که پول بنزین براش مهم نیست عالیه .لامصب مثل شلنگ آب بنزین میخوره

  1. ناشناس می گوید

   سلام
   من یه ۶ سیلندر ۴ در دارم تقریبا ۳ سال است که رنگ بنزین رو ندیده و مثل ساعت هم کار میکنه .گوش شیطون کر تا حالا فقط گاز میزنم هیچ مشکلی هم پیش نیومده

 45. farhang می گوید

  سلام دوستان یه پاترول ۴در ۴سیلند درحدخشک دیدم خیلی خیلی تمیزه فروشنده میگه ۱۵۰ملیون تومن ..باتجربه ها راهنمایی کنند که خوبه بخرم یانه.به نظرتون موتور ۴سیلند قدرت اتاق ۴در روداره یانه.ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان

  1. داتام پژوهان می گوید

   با درود
   عزیزم پاترول ۴در در حد صفر هم که باشه ارزش خرید ۱۵۰ تومنی نداره با نصف این پول میتونی یه ۴ در ۶ سیلندر مامانی یا موتور فابریک یا با موتور تویوتا۳F پیدا کنی مثل شیر در ضمن اوناییکه میگن گاز سوز عمر ماشینو میاره پایین یه چیزی شنیدن و نباید جمع ببندن , چون گاز سوز ها ۲ سیستم کاملا متفاوت هستن , اگر سیستم گاز موتورت , گاز مایع یا همون LPGباشه هیچ مشکلی از لحاظ تخریب موتور و بالا رفتن اصطهلاک موتور پیش نمیاد حتی تفاوتی هم تو کشش و شتاب با بنزین نداره ولی CNGلامصب هم شتاب ماشینو میگیره و هم قدرت و کشش ماشینو و از نظر اصطهلاک هم که نگو ولی گاز مایه هیچ مشکلی نداره ..
   بنظر من بگرد یه ۴ درب ۶ سیلندر با موتور فابریک یا موتور دیزل نیسان سافاری پیدا کن واونوقت رانندگی با قدرت رو تجربه کن ..
   پایدار باشی و برقرار ..

   1. مجتبی عشق پاترول می گوید

    چند مدتی هست که عاشقش شدم.ولی افسوس که دسام بهش نمیرسه.روزها خیلی سخت میگذرن.فقط کسایی حرفم رو میفهمن که عاشقن

 46. علي می گوید

  باسلام،بنده دو ساله که پاترول دو در مدل ٧٧ دارم،باید عرض کنم این ماشین واقعا دوست داشتنی و بی آزار و کم خرجه،تو این گرونیا هنوز که هنوزه به جرأت میگم قطعاتش واقعا ارزون و فراوونه نسبت به خیلی از ماشینای همین ایرانخودرو و سایپای مسخره.این ماشین اصلا خرابی تو کارش نیست بخدا،معمولا از پاترول برای مصارف آفرود و رانندگیای سنگ لاخی و بیابونی استفاده میکنن ولی با اینحال واقعا با دووم و استواره،الان بعد ٢٢ سال از تولیدش یه نگاه میندازم به اتاق و موتورش کیف میکنم وجدانن،٩۵ درصد قطعاتش هنوز فابریکه،باورتون میشه،حدود ٣۵٠ هزار کیلومتر هم راه رفته،عیب هم داره مثلا اینکه بدنش اگر در شرایط مناسب نگهداری نباشه میپوسه،که اینم با یه صافکاری و رنگ حله.سواری خشکی داره که واسه یه ماشین آفرود طبیعیه،من فنر پارابولیک انداختم و لاستیک HT,که واقعا نرمتر شده و خودم راضی ام،خلاصه بگم بنده این ماشینو تو رنج قیمتی تا١۵٠ میلیون تومن با هیچ ماشین آفرودی دیگری عوض نمیکنم.یکی از دوستام با پاترولش با یه لیفان ٨٢٠ شاخ به شاخ کردن تو جاده،پاترولش گارد جلو نداشت،ولی ضربه حتی به جلو پنجره هم نرسید و فقط سپرش داغون شد،ولی لیفانه تا فرمون جمع شد،جفت شاسیاش شکست،ضربه جز موتورش همه جاشو داغون کرده بود،حتی اینطور بگم که داشبوردش ترک برداشت.و وقتی شما به پاترول نگاه میکردی خندت میگرفت چون واقعا هیچیش نشده بود.اینم از ایمنیش.واقعا به دور از هرگونه تعصب و اغراق باید گفت زنده باد پاترول.کسی که قصد خریدشو داره شک نکنه و بخره.

 47. پاترول سوار می گوید

  پاترول یکی از بهترین ماشینا هست هم وسایلش پیدا میشن بنزین گرونم مهم نیست اصل اینه عشق پاترول باشی من خودم ۱۴ ساله یک پاترول مدل ۷۰ دارم به خودم قول دادم تا اخر عمرم نفروشمش پاترول=عشق

 48. امیر می گوید

  من خودم یه ۴در۴سیلندر دارم مدل ۷۹ یه باربند تاشو زدم که چادر ۱۲ نفری روش جا میشه مث هتل هست برام هر جا هم ک اراده کنم میره فقط اخر هفته ها ازش استفاده میکنم برا داخل شهر مناسب نیست اما جون میده برا مسافرت و طبیعت گردی جاهایی ک ماشین های دیگه نمیتونن برن میری حالش به همینه نسبت به هیکل ووزنش مصفش خوبه قطعات به وفور پیدا میشه در کل ماشین عشق وحال هستش به شرطی که ماشین دوم باشه برات ن اینکه تو این ترافیک هر روز بخای ازش کار بکشی و اواره خیابون بکنیش الانهم با این گرونی میشه تمیزشو با ۷۰تا۸۰ خرید البته یه ایراد خیلی خیلی بزرررررررگ داره که پاترول سوار بشی دیگه نمیتونی ازش دل بکنی به حدی ک من برا پسرم دادم یه ماکت چوبیشو ساختن

 49. ناشناس می گوید

  سلام
  موتورهای دیزل که رو پاترول سوار میکنن چطوره کسی پاترول دیزل داشته

 50. محمد می گوید

  سلام
  موتورهای دیزل که رو پاترول سوار میکنن چطوره کسی پاترول دیزل داشته

  1. ناشناس می گوید

   نیسان ۴در پیدا میشه?

  2. ناشناس می گوید

   خلاف

   1. ناشناس می گوید

    جاییرو سراغ دارین که انژکتور کنن

 51. امیرحسین می گوید

  تو نمیخاد نظر بدی برامون . هرکی سوار شده میدونه چ ماشینیه . فقط اینو بدون هیچ جا نمیمونه یجوری خودشو میرسونه . پاترول مرده مردددددد

 52. امید می گوید

  سلام ما پاترول چهار سیلندر داریم خیلی پرقدرت و خوش قیافس هیچ وقت از قیافه نمییوفته گیربکس و دفرانسیل بسیار قدرت مندی داره به طوریکه نمونه ۲۴۰۰ش تویوتا ۴۵۰۰ و تو افرود میزنه. خیلی عشقه هرجا اراده اراده کنی میره اگرم تویه کمک نباشه عشقه.

 53. امیر می گوید

  سلام من میخوام پاترول بخرم دو در بعد اولین ماشینمم هست میخواستم ببینم کسایی که تجربه دارن به نطرشون منی که جوونم پاترول بخرم خوبه یا نه؟

 54. حسین می گوید

  درباره پاترول فقط میشه گفت لکسوس قشر ضعیف هست.همونقدر عشق میکنی پشتش بشینی و باهاش بیابون و خیابون رو بگردی

 55. ناشناس می گوید

  واقعا هیچ حرفی نمیشه زد در مورد پاترول هرچقدر نگاهش میکنی لذت میبری هرجا هم دوست داری باهاش برو مخصوصا ۴در ۶سیلندرش امنیتش هم فوقالعاده اصلا قابل قیاس با این ماشینهای شاسی حسرتیهای چینی نیست شاسی بلند واقعی یعنی پاترول یا پاژن بعدش هزینه هاش هم خیلی کمه مردم فقط مصرف بنزینشو نگاه میکنن میرن ۲۰۶یا ال نود سوار میسن که خرجش به مراتب بیشتر از پاتروله که ۱۰۰برابر بنزینشو جبران میکنه واقعا دم اونایی که این ماشینو وارد کردن گرم

 56. محمدرضا می گوید

  بابا دمت گم ژاپن که ما رو از دست لگن های وارداتی راحت کردی عشق پاترول

 57. محمود می گوید

  باسلام
  میشه در مورد پاترول های ۴ در که گاهی اوقات سه ردیف صندلی میزارن یه راهنمایی کنید.
  یعنی اینکه فرم صندلی های عقب درست درمیاد؟
  باتوجه به اینکه کف اتاق در انتهای اتومبیل یه مقدار از سطح جلوی اتومبیل بالاتر است
  و اگه که بخواهیم پشت ردیف آخر کپسول نصب کنیم باید صندلی های ردیف دوم دوتا بشوند جهت عبور و مرور راحت سرنشینان

 58. محمود می گوید

  سلام
  من یه ۶ سیلندر ۴ در دارم تقریبا ۳ سال است که رنگ بنزین رو ندیده و مثل ساعت هم کار میکنه .گوش شیطون کر تا حالا فقط گاز میزنم هیچ مشکلی هم پیش نیومده

 59. احمد می گوید

  ۲۴ شهریور ۹۹
  سلام دوستان من مشهد هستم
  از پاترول دو درب به عنوان یک ماشین تو شهری میخوام استفاده کنم، حالا گاهی اوقات پنجشنبه و جمعه با دوستان و خانواده بربم کوه و طبیعت گردی، نظرتون چیه؟؟ الان هم که توی مشهد گاز LPG کم پیدا میشه، چجوری مصرف سوختشو کم‌ کنم؟؟

 60. نوید می گوید

  دوستان به نظرتون برای مسافرت خوبه؟

 61. ناشناس می گوید

  سلام، پاترول داشتن و پاترول سوار بودن یه سبک زندگیه خاصه که باهمه ماشینها فرق میکنه پاترول باهات ارتباط برقرار میکنه واگه بهش حال بدی کارهایی برات میکنه که باور کردنی نیست هم دو در وداشتم ام چهار در الان هم دارم اینقدر باهم حال میکنیم که قابل توصیف نیست ماشین دیگه هم دارم ولی کل اعضا خانواده پاترول منو که به خرسی معروفه دوست دارن

 62. محمد می گوید

  برادارات گلم من خیلى وقته دنیال پاترول دو درتمیزم اما میترسم کلاه سرم بزارن.میشه راهنمایى بفرمایین سلامت کدوم قسمت روبیشتر چک کنم ؟

 63. صادق می گوید

  سلام من ارزوم داشتن پاترول ۴ دربه عاشقشششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششششممممممممممممم زندگییییییییییییییییییییییییییممممممممممممممهههههههههههههههه دعا کنین بتونم بخرم در ضمن هرکی از پاترول بد بگه خیلی نامرده

 64. طاهر می گوید

  سال ۸۶ جاده کناره به سمت آمل پیکان داشت دور میزد پاترول زد از وسط دو نصفش کرد پاترولش سپر گاوی بود . هر چی به پاترول نگاه کردم خط ندیدم

 65. Amirss می گوید

  سلام . به نظر شما الان ک اخرای سال ۹۹ هستیم خرید این ماشین ارزش داره؟ البته بیشتر مد نظر من دو در هست و بیشتر هم داخل شهر و مسافرت میخام برم باهاش . البته تصمیم دارم ال پی جی بگیرم کپسول بزرگ . و اینکه قطعاتش پیدا میشه ؟ در حال حاضر هم سمند دارم . ممنون میشم کسایی ک داشتن این ماشینو نظر بدن .

  1. محمد سعید بهمنی می گوید

   به نظرم کمی بیشتر فکر کنید! ماشینی که این همه سال کار کرده! دیگه ماشین نیست اینا الان جسد هستند!

 66. کامبیز شب پره می گوید

  از قدیم عاشقشم هنوز هم عشقم پابرجاست مخصوصا رنگ مشکی
  ولی هیچوقت پولشو نداشتم
  کسایی که دارین حالتونو بکنین

  1. ناشناس می گوید

   انشالله میخری خاستن توانستن هست

 67. سید مهدی می گوید

  در کل ماشین پدر مادر داری است

 68. مبین ایازی می گوید

  سلام قطعات پاترول خوب تقریبا همون قطعات نیسان آبی هست
  و به خاطر بدنه آهنی قوی تلفات خیلی خیلی کم داره

 69. نیسان می گوید

  پاترول ۲در بهتره یا ۲۰۶ برای داخل شهر و مسافرت

 70. ناشناس می گوید

  من ۱۵ سالیه دو در مدل ۱۳۶۶ دارم مرگ نداره این ماشین، صد در صد قطعات ژاپنی و موتور هم از مدل بالاهاش کم صداتره

 71. نویدافکاری می گوید

  درود به پاترول سواران و پاترول دوستان
  عزیزان اگر برای صدکیلومتر ۵ لیتر بنزین اضافه تر یخته برای شما ،پراید بخرید
  پاترول ماشین مردان کوه و جنگل و کتل و کویر و برف و باتلاق هست
  پاترول هنوز در خیابان هم داماد هست
  باید با احترام کنارش عبور کنید
  عشق است ،مثل کفتر، مثل قناری

 72. توحید می گوید

  اگه پاترول رو میخواهید نگهدارید توصیه میکنم کاربراتور لندکروز قدیمی نصب کنید تا ببینید تفاوتش با کاربرات خودش چقدره ، تو تصادف فقط سپر های پاترول ازتون مخافظت میکنن ولی ضربه از بالای سپر زیاد محکم نیست ،ولی بخاطر فاصله زیاد رادیاتور و فن با بلوک سیلندر تو تصادف شدید موتور اسیب نمیبینه ،من یه ۶ سیلندر های روف دارم که مقطعی تولید شد و سقف عقبش بلندتره و موقع روشن بودن ماشین اصلا موتور صدا نمیده و صداش از لخاظ نرمی مثل ماشین هیبیرد هست و اونم بخاطر کاربرات لندکروزشه ، ماشین مردیه و من شنیدم اگه بنزین دسترس نبود با نصف نصف نفت و بنزین هم ماشین کار میکنه ، یکبار خودم واشر سرسیلند سوزوندم و موتور به حدی داغ شد که رنگ بلوک سیلندر سرخ شد ولی فقط با تعویض واشر درست شد و به رینگ پیستون ایرادی وارد نشد ، بخربد خیالتون راحت. لوازمش هست نگران نباشید

 73. پیمان می گوید

  سلام دوستان
  من یه۷۱ دودرب دارم اسمشو گذاشتم دلبرآهنی بخدا با لامبورگینی هم عوضش نمیکنم کوه وبیابون روباهاش شخم زدم نشد یکبار منو جایی بذاره صدی بیست هم بخوره نوش جونش دست سازندش درد نکنه هنوزم ۳۰ ساله دیگه برام ماشینه اگر عمرم کفاف بده
  بقول دوستمون مثل کفتر وانگشتر وموتور عشقه

 74. ایسوزو دی مکس می گوید

  نه بریم لک چینی بخریم امیکو ۱۶ لیتر مصرف سوخت داره امنیت از اینکه خود هو از ۳۰۰ متری پرت کنی زنده بمانی کمتره اغلب قطعات پاترول ها تو بازی ریخت و افرویدی ها همش دارن آدم امیکوؤؤ و ‌‌T8می بینه حالش به هم می خوره اسم افرویدی هم که همش رو شونه هست

 75. رامین می گوید

  سلام ببخشید میشه دو درب یا چهار درب رو دیزلی کرد و اگه میشه هزینه و چه موتوری رو میشه انداخت روش ممنون

 76. رضا می گوید

  سلام دوستان
  پاترول چهار در
  شیش سیلندر بهتره یا چهار سیلندر چه مدلیش بهتره
  برا خانواده و مسافرت چطوره

 77. یاسین می گوید

  دوستان کسی اطلاع داره که پاترول ۶ سیلندر روی ال پی جی مخزن کوچیک چقد راه میره بین شهری ؟

 78. مسعود می گوید

  آیا این بعضی ازپاترول سوارا می گند ماپاترول هامون گازوئیلی کردیم هم براموتور خوبه هم قدرتش بهتره راسته من یه دو درمیخام بخرم اگه راست باشه گازوئیلیش کنم لطفا راهنمای کنید

 79. محمدرضا می گوید

  به امید خدافردا یک ۷۲ خونگیشو که چند سال تونخشم از یک خانواده اصیل ونگهدار میخرم ماشینو دیدم دیوانش شدم….کاپوتو زدم بالا واااااایییی
  شاسی و اتاق بکر خداااااا

 80. ناشناس می گوید

  سلام
  من یه پاترول دو در مدل ۷۷ موتور z داشتم تا یکم بهش فشار میومد سریع رینگ میزد سرویسم کرده بود
  پاترول دو در از تجربیاتم دوتا عیب بزرگ داره اول ضعیف بودن موتور و دوم پوسیدگی اتاقه که درست بشو نیست
  ولی خدایی گیربکس و دیفرانسیل و جلوبندی و عقب بندیش و هندلینگش عالی بود

 81. ناشناس می گوید

  اول تحقیق کن ببین گازوئیل میتونی بگیری
  من با چنتا راننده تریلی صحبت کردم میگفتم کارت سوختمون تموم میشه خودمون یا اصن پیدا نمیکنیم یا به سختی پیدا میشه…

 82. Reza می گوید

  سلام دوستان پاترول های قدیمی تا چه مدلی و سنی میتونند تو شهر تردد کنند

 83. اخسان می گوید

  بخدا سگش ارزش داره به این ماشین های چینی و داخلی من خیلی ماشین داشتم ولی این یچیز دیگس البته باید یکم خرجش کنی بشه یه سواری برای عشق بازی

 84. فرزاد می گوید

  کسی که پاترول بازه لوازم رو میتونه پیدا کنه اونا که پاترول سوار نشده ضررنزن

 85. حسین می گوید

  سلام من یک پاترول وانت ۶سیلندر میخوام واسه کار مزرعه
  کسی داشت یا در نظر داشت یک خبر بده
  ۰۹۳۳۹۹۰۷۵۷۸

 86. بهزاد می گوید

  باسلام. من هم پاترول ۴ در ۶ سیلندر داشتم هم ۲ در ۴ سیلندر. الان یه پژو پارس دارم ولی همیشه دلتنگ پاترول هام هستم. اولا بگم پاترول بدرد کسی که میخواد استفاده روزمره بکنه نمیخوره و باید کنارش یه سواری حتی شده پراید داشته باشی. برای اونایی که مسافرت برون شهری زیاد میرن و نفراتشون زیاده باید برن سراغ ۴ در و ترجیحا ۶ سیلندر؛ مصرفش بالاست ولی سواری بینهایت لذت بخشی داره و در پیچها و سربالاییها کمتر اذیت میکنه. برای استفاده داخل شهری ۲ در خیلی بهتره؛ اونهایی که دنبال کشف طبیعت هستن توصیه میکنم یه پاترول ۴در بخرن با موتور تویوتا ۳f که یه وحشی زیبا برای تمام عمرشون خواهد بود. مشکل اصلی پاترول سیستم فنر بندی خشک و مصرف بالاست. البته مشکلات کاربراتور رو هم باید درنظر گرفت که با یه تنظیم کاربرات توسط یک استاد ماهر ۳ تا ۴ سال بهتون حال میده؛ خشکی پاترول رو با فنر پارابولیک میشه تاحد زیادی حل کرد و در مورد مصرف بالا باید بگم نوش جونش؛ سراغ سی ان جی هم نرید که گاز مال آشپزخونست. در نهایت پاترول ماشینی که عاشقش میشی بشرطی که کمی دست به آچار باشی و مثل پاترول حس مردونگی بالایی داشته باشی. در ضمن به پاترول در اروپا لقب اسب باری دادن بخاطر قدرت تموم نشدنیش. پاترول رو باید درک کنی تا اونهم تو رو درک کنه.

  1. ناشناس می گوید

   دقیقآ همینه که گفتی

 87. مهدی می گوید

  قدرپاترول .پاترول سوار میدونه .پاترول اگه بهش رسیدگی کنی .بهترین ومردترین ماشین روی کره زمینه پاترول فقط به پاترول سوار سواری میده وفقط یک پاترول سوارمیتونه پاترول روهرجایی که بخواد ببره من تمام ماشینهای ایرانی رورداشتم ولی الان پاترول ششسیلندر دارم که با هیچ ماشینی تو دنیا عوض نمیکنم کلا باهاش عشق میکنم .پرچم تمام پاترول سوارا بالاست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.