مکمل بنزین
خبرداخلی

هیوندای هم مانند پژو از صنعت خودروسازی ایران خارج می‌شود؟

خروج آمریکا از برجام باعث شده است که بسیاری از شرکت‌های خارجی از ایران خارج شوند و در این بین شاید صنعت خودروسازی کشور که یکی از منتفع‌ترین صنایع کشور از برجام بود در حال حاضر بیشترین ضرر را از این اتفاق شاهد است و بسیاری از شرکت‌ها مانند پژو از ایران خارج شده و زمزمه‌هایی مبنی بر خروج هیوندای نیز شنیده می‌شود.

به گزارش چرخان، خروج پژو یکی از بزرگترین شرکای کاری صنعت خودروسازی کشور یکی از شوکه کننده‌ترین اخباری بود که در روزهای اخیر شنیده شده است و در این بین صحبت‌هایی مبنی بر خروج دیگر شرکت‌ها به گوش می‌رسد که مهم‌ترین شایعه موجود، رفتن هیوندای از ایران است که با توجه به خروج شرکت‌های کره‌ای از ایران بسیار محتمل بوده و پیامک تعیین تکلیف کرمان موتور برای النترا نیز این موضوع را قوت بخشیده است.

هیوندای هم مانند پژو از صنعت خودروسازی ایران خارج می‌شود؟

طبق اطلاعاتی که از این شرکت خودروساز کره‌ای در اختیارمان قرار گرفته است همه چیز برای اعلام خروج این شرکت از ایران فراهم شده است و می‌بایست در روزهای آینده منتظر اعلام رسمی این خبر باشیم چرا که دولت کره جنوبی و همچنین طرفین اروپایی برجام تابحال نتوانسته‌اند تضمین قطعی برای عدم لطمه دیدن شرکت‌های بزرگ بدهند و هیوندای نیز به دلیل حضور فعال در بازار خودرو آمریکا و استفاده گسترده آن از سیستم بانکی این کشور، به زودی از ایران خارج خواهد شد.

هیوندای النترا 2018
هیوندای هم مانند پژو از صنعت خودروسازی ایران خارج می‌شود؟

خروج هیوندای از ایران در حالی رخ خواهد داد که کرمان موتور شریک کاری این کمپانی در ایران توانسته بود با تلاش‌های بی وقفه خود یکی از شرکت‌های موفق پسابرجامی باشد که توانسته بود سرمایه گذاری بالایی را به کشور وارد کند. هیوندای النترا اولین خودرویی است که به صورت داخلی تولید شده و توسان و دیگر محصولات هیوندای در نوبت تولید بودند که به نظر می‌رسد تلاش‌های کرمان بی ثمر خواهد بود.

هیوندای هم مانند پژو از صنعت خودروسازی ایران خارج می‌شود؟
هیوندای هم مانند پژو از صنعت خودروسازی ایران خارج می‌شود؟

با توجه به پیامک ارسالی توسط کرمان موتور به نظر می‌رسد مشتری می‌بایست پیشنهاد جایگزینی خودرو یا خرید نوع وارداتی این محصول را قبول کند.

 

ذاکری

بعضی وقت‌ها می‌شه با یک چیز کوچک بزرگ‌ترین شادی‌ها رو خلق کرد و بعضی وقت‌ها کل دنیا هم جمع بشن، نمی‌تونن خوشحالت کنن... قصه من و تیبای خودم همینه... باهاش زندگی می‌کنم و خوشحالم! در چرخان از اخباری می‌نویسم که می‌دونم برای خیلی‌ها جالبه و مفیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا