Take a fresh look at your lifestyle.

نگاهی به کلاه ایمنی هوشمند X1!

کلاه‌های ایمنی هوشمند، روزبه‌روز در حال افزایش دادن دامنه خود در بین موتورسواران و وسایل موتورسیکلت‌ها هستند. دراین‌بین، شرکت‌های سازنده این وسایل ایمنی نیز در حال رقابت با یکدیگر بوده و هر یک از آن‌ها می‌خواهند با ارائه دادن یک کلاه منحصربه‌فرد و متمایز نسبت به دیگران، مشتری‌های خود را داشته باشند.

کلاه هوشمند X1 نیز از این قانون جدا نبوده و با استفاده از ویژگی‌ها خاص خود، می‌تواند گزینه جذابی برای موتورسواران باشد. کلاهی که طبق تصاویر، با یک ورودی هوای زیر دهان و همچنین یک محافظ در قسمت عقبی آن برای پشت سر، همراه شده که آن را شبیه ماسک‌های مخصوص جلوگیری از ورود گازهای شیمیایی می‌کند.

درست شبیه کلاه‌های هوشمند دیگر، این کلاه که بانام کراس هلمت (CrossHelmet) شناخته می‌شود، از فناوری HUD برای اینکه بتواند تمامی اطلاعات موردنیاز راننده را روبروی چشم او قرار دهد، استفاده می‌کند. این سیستم می‌تواند مکان‌یابی دقیق، مشاهده قسمت عقب موتور با استفاده از یک دوربین 360 درجه، تماس صوتی با ارتباط بلوتوث، کنترل نویز، پخش موزیک و کارهای دیگری را انجام دهد.

اما تمامی این موارد بالا، ویژگی‌هایی هستند که در هر کلاه ایمنی هوشمند پیدا می‌شوند. پس ویژگی خاص X1 چه چیزی است؟

دکمه‌های لمسی که روی آن قرارگرفته‌اند،X1 را متمایز از دیگر کلاه‌های هوشمند می‌گرداند. این صفحه لمسی در فضای کناری کلاه قرارگرفته و به راننده اجازه می‌دهد تا بتواند با انگشتان خود، بسیاری از فرمان‌های موردنیاز و ضروری را با استفاده از این صفحه لمسی، اجرا کند.

باتری لیتیوم-سرامیک موجود در این کلاه، می‌تواند از 6 تا 8 ساعت مداومت عملکردی را برای X1 تضمین کند. این کلاه همچنین با یک حافظه فلش 8 گیگابایتی و یک پردازنده 1.2 گیگاهرتز ARM مجهز شده است تا بتواند پردازشی سریع‌تر و قدرتمندتر را ارائه دهد. همچنین Crosshelmet با طراحی مناسب خود، به رانندگان خود ازنظر ایمنی، اطمینان کاملی را داده و استانداردهای ایمنی DOT،ECE و JIS موجود در کلاه‌های ایمنی را به‌راحتی پشت سر گذاشته است.

وزن این کلاه،1,780 گرم بوده و برچسب قیمتی که شرکت سازنده برای کلاه هوشمند خود در نظر گرفته است، مبلغ 1,799 دلار است.

منبع rideapart
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.