مکمل بنزین
گوناگونخبر

فولکس ID R معرفی شد!

فولکس‌واگن مدتها در حال بررسی و بهینه‌سازی خودروی مسابقه‌ای جدید خود بود و اکنون بنظر می‌رسد این خودرو آماده رقابت نفسگیر با سایر خودروها است. ID R قصد دارد رکورد خودروهای مسابقه‌ای الکتریکی را در پیست نورنبرگ جابه‌جا کند و مقامات فولکس‌واگن تقریبا به خودروی خود مطمئن هستند. طراحان این خودرو بسیاری از تغییرات را براساس پیست نورنبرگ اعمال کرده‌اند و می‌توان گفت ID R کاملا برای این پیست بهینه شده است. از جمله تغییرات ID R، پکیج آئرودینامیکی جدید است که رسیدن به سطح بالایی از سرعت را برای خودروی مسابقه آلمانی، آسان‌تر می‌سازد.

در این زمینه مدیر فنی فولکس‌واگن در بخش محصولات مسابقه‌ای، گفت: ID R باید به سرعت متوسط بیش از 180 کیلومتر در ساعت در مسیر برسد تا بتواند رکورد مورد نظر را ثبت کند. این خودروی جذاب در مسیر مسابقه‌ای توانسته است سرعت بیش از 270 کیلومتر بر ساعت را ثبت کند. در بخش پیشرانه نیز ID R تغییراتی داشته تا برای رکورد شکنی آماده شود.. این خودرو از سیستم مدیریت انرژی بهره می‌برد که در خروجی پیشرانه‌های الکتریکی تاثیر گذار بوده و سیستم ترمز احیا بوسیله آن عمل می‌کند.

ID R در حالت ترکیبی 671 اسب بخار قدرت و 650 نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند و همچنین شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت آن 2.25 ثانیه‌ است که یک عدد جذاب بنظر می‌رسد. رکورد قبلی لین پیست، 6 دقیقه و 45.90 ثانیه‌ بوده است که توسط خودروی NIO EP9 به ثبت رسیده است. فولکس‌واگن این امکان را مهیا کرده است که علاقه‌مندان از طریق یک بازی و به‌کمک عینک‌های واقعیت مجازی بتوانند چند دوری را در پیست نورنبرگ با این خودرو رانندگی کنند که می‌تواند تجربه جذابی باشد.

علی شیرعلی بیک

مهندس مکانیک گرایش طراحی جامدات از دانشگاه آزاد تهران‌جنوب. علاقه مند به طراحی صنعتی مخصوصا خودرو. مترجم و نویسنده درحوزه خودرو، تکنولوژي و صنایع مرتبط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا