مکمل بنزین
برگزیده‌هاتحلیلیخبر

ترفندهای دلالان در خرید و فروش خودرو!

حتما تاکنون سابقه خرید فروش خودرو رو داشته‌اید. پس می‌دانید که خرید ماشین بیش از همه چیز به اعتماد نیاز دارد. آن‌هم یک اعتماد صادقانه! تصمیم گرفتیم تا با یک فروشنده کهنه کار خودرو صحبت کنیم! این فرد برای ما از برخی حقه‌ها و روش‌های خرید و فروش ماشین صحبت می‌کند! البته بگذارید تا نامش را فاش نکنیم.

حتما به پارکینگ‌های فروش خودرو که در تهران یا شهرستان‌ها وجود دارد سر زده‌اید! یکی از بهترین مکان‌های خرید و فروش خودرو آنجاست. جایی که شما می‌توانید هم ماشین‌های زیادی را در کنار هم ببینید و هم در صورت لزوم پشت فرمان نشسته و با آن دوری بزنید. با ما باشید تا چند ترفند مهم را با هم مرور کنیم.

بازار خودرو (10)

1- دیگر شرایط مثل گذشته نیست که تنها یک کمپانی تولید کننده خودرو وجود داشته باشد و یک نوع ماشین را به بازار عرضه کند! پس حتما ابتدا تحقیق کنید. بدانید که چه خودروهایی تولید می‌شود و کدام‌یک مناسب شماست. ابتدا به نیاز خود فکر کنید.

2- هیچ وقت بدون داشتن قیمت خودرو مورد نظر به سوی خرید نروید! بزرگ‌ترین اشتباه همین است. اعتماد به فروشنده و دلال همیشه ممکن نیست! پس با اطلاعاتی کامل به سوی پارکینگ خودرو بروید.

3- 90 درصد افرادی که به سمت خودرو شما می‌آیند، فقط نگاه کننده هستند! شیوه‌ای که خود من از آن استفاده میکنم. من دوست دارم وقتی برای خرید خودرو می‌روم تنها باشم. در هنگام خرید خودرو به دنبال موضوعاتی اساسی می‌گردم، مثلا پیچ و مهره‌ای که شل شده باشد! این پیچ به راحتی با یک آچار سفت می‌شود، اما در خرید من تاثیر زیادی دارد. شاید متوجه نشده باشید، منظور من این است که اگر فروشنده هستید، پیش از اقدام برای فروش ایرادهای ظاهری خودرو خود را رفع نمایید. گاه با هزینه‌ای 50 هزار تومانی، می‌توانید خودرو خود را تا 500 هزار تومان بالاتر بفروشید.

009

4- دلال‌ها اصولا کارشان چیست؟ خرید یک خودرو با قیمت کم و فروش آن با قیمتی بالاتر! مواظب باشید، در مواقعی دلالان با حرف‌های خود شرایطی را برای شما به وجود می‌آورند که مجبور می‌شوید یک خودرو کار کرده را هم قیمت با خودرو نو و قیمت کارخانه بخرید! ماشین‌های صفر و جدید، بیشتر در این شرایط به فروش می‌رسند.

5- اگر می‌خواهید بدانید که کدام وسیله نقلیه بیشتر به درد شما می‌خورد، حتما با یک تعمیرکار صحبت کنید. آن‌ها بهتر می‌دانند کدام خودرو بیشتر به تعمیرکاران مراجعه می‌کنند. یک تعمیرکار بهترین کسی است که می‌تواند این موضوع را برای شما تشخیص دهد.

6- اگر تعمیرکار آشنایی دارید، حتما هنگام خرید قطعی خودرو، از وی درخواست کنید تا با شما به محل خرید و فروش بیاید. گاه ایرادات موجود را تنها یک متخصص می‌فهمد. همیشه نمی‌توان به ظاهر اعتماد کرد.

13910507151237255_PhotoL

7- شغل اصلی من این است که خریداران خودرو را مجاب کنم تا به جای دریافت وام و خرید خودرو از نمایندگی، محصول مورد نظر را نقدا از خودم خریداری کنند. طبیعی است که هیچ چیز جای پول نقد را نمی‌گیرد.

8- گاهی اوقات ما قیمتی بی‌ربط را به خودرو خود نسبت می‌دهیم! مثلا 5 میلیون تومان خودرو را گران‌تر قیمت گذاری می‌کنیم. خب، نتیجه چیست؟ افراد دور خودرو جمع شده و شروع به بحث می‌کنند. همین باعث می‌شود تا فکر کنند واقعا خبری است! پس اگر دیدید قیمت خودرو مورد نظر شما بیش از حد گران است و غیر منطقی قیمت گذاری شده است، شک نکنید! این ترفند دلال‌هاست.

9- دقت نمایید، اگر می‌بینید فروشنده بیش از حد از خودرو خود تعریف می‌کند، او یک دلال است! یک مصرف کننده معمولا به صورت تنها برای فروش خودرو مراجعه کرده و از تعریف بی‌خود خودرو پرهیز می‌کند! اصولا اگر کمی به ظاهر افراد دقت نمایید متوجه خواهید شد.

10- بدترین کاری که ممکن است در هنگام خرید خودرو انجام دهید، این است که بر روی یک قیمت که خود می‌دانید پایین است، اصرار بورزید. آنگاه است که هیچ فروشنده‌ای با شما کنار نخواهد آمد! شاید گاهی اوقات با این جمله نیز مواجه شوید: شما خودت این قیمت می‌فروشی؟ اگر با این قیمت داری من می‌خرم و…!

934839_orig(1)

11- واقع بین باشید! به طور مثال امکان ندارد بتوانید خودرویی 60 میلیون تومانی را با پرداخت ماهی 500 هزار تومان تهیه کنید؛ بنابراین اگر به دنبال خرید قسطی خودرو هستید، به افراد دلال اعتماد نکرده و به سراغ خود کمپانی بروید. با پرداخت مبلغ بیشتری، اطمینان بیشتری از خرید خود خواهید داشت. گاه این دلالان به وجود مشکلات فراوان در خودرو مورد نظر، آن را به این روش به خریدار می‌فروشند. پس اگر دیدید فروشنده به اقساط پایین راضی است، بدانید خبری هست!

12- هر خودرو کار کرده‌ای، قیمت خودش را دارد. سعی نکنید که این چنین وسایلی را بیشتر و یا کمتر از قیمت واقعی‌اش بخرید. شاید این مثل را شنیده باشید که هیچ ارزانی بی دلیل و هیچ گرانی به حکمت نیست! اما در حوزه خودرو، مخصوصا وقتی ماشین مورد علاقه‌تان را از دستان یک دلال تهیه می‌کنید، شرایط متفاوت است. او می‌تواند با صحبت‌های خودش نظر شما را عوض کرده و قیمت بیشتری را به شما تحمیل کند!

13- اگر می‌خواهید خودرو خود را بفروشید، نه به خاطر نفر بعد، به خاطر خدا هم که شده است ماشین‌تان را تمیز کنید! بسیار پیش می‌آید که خریدار با دیدن ظاهر کثیف و درون به هم ریخته خودرو از خرید خودرو شما منصرف می‌شود. در سوی مقابل، سعی کنید در هنگام خرید نیز به سمت خودروهای تمیز بروید. در این شرایط بهتر می‌توانید بدنه و رنگ آن را دیده و تصادفات را تشخیص دهید. هرچه ماشین تمیزتر باشد، نشان می‌دهد که صاحب آن نیز به ماشینش اهمیت داده است.

14- پیش از بستن قرارداد، حتما با خودرو دوری زده و آن را تست نمایید. به هیچ وجه به حرف‌های فروشنده اعتماد صد در صد نکنید.

15- در مواقعی دلالان خودرو از شما می‌خواهند که پس از خرید خودرو شما، پلاک را تعویض نکرده و از شما وکالت بگیرند! به هیچ وجه زیر بار چنین درخواستی نروید. سو استفاده از پلاک شما، بدترین اتفاق ممکن است. در شرایط فروش خود ذکر نمایید که حتما باید پلاک تعویض شده و سند به نام زده شود!

نظر شما چیست؟ آیا راهکارهایی دارید که بتوان دست دلالان را رو کرد؟!

محمد سعید بهمنی

از سال 88 کار خبری رو شروع کردم و از سال 89 در حوزه IT مشغول بودم! چرخان، فرزند اول من و متولد 1394 هست! من فارغ التحصیل روابط بین الملل؛ عاشق ماشین، سرعت و سفر! هر سوالی بودم؛ با افتخاردر خدمتم Email: Saeid.bahmani@gmail.com

نوشته های مشابه

‫97 دیدگاه ها

 1. سلام.من یه نمایشگاه دارم مثلا میخواید به مردم اموزش بدین سرشون کلاه نره.خخخخخخ.برید جلویه کلاه بردارهای بزرگ رو بگیرید…..

  1. سلام. دوست عزیز ما قصد توهین به کسی رو نداریم.

   منتها برخی از همکاران شما با همین روش های ساده کلاه های زیادی سره مردم میذارن.

   اگر هر کس در جایگاه خودش درست عمل کنه و دزی نکنه، وضع ممکلت خیلی بهتر از اینها میشه .

  2. همین بنگاه سر منم کلاه گذاشت
   اگه قبلا با این صفحه اشنا شده بودم عمرا نمیتونستن…

    1. همش چرت و پرت بود،هیچکدوم کارایی نداره درواقع مطالبی که گفته شد ماها معمولا تو هر خرید و فروشی حتی جوراب هم ناخوداگاه استفاده میکنیم

  3. گول زدن مردم برای به دست آوردن سود بیشتر مثل این رو میمونه که از زنت برای در آمد زایی استفاده کنی آقای نمایشگاه دار

   1. الان که بدترم شده. میری تعویض کنی، بی وجدان ها میان ماشین تورو به حداقل قیمت میذارن، ماشین خودشونو بیست سی تومن بالا یهو میبینی بجای 130 تومن 170 تا 190 باید مابه‌التفاوت بدی… تازه میگن اسپری های مخصوص و روغن هایی دارن که موقع کارشناسی می‌مالند به ماشین و میگن تصادفیه، یا باید یه غرامت چند میلیونی بدی یا کلی میزنن تو سر ماشین…

  4. خیلی اطلاعات کم بود. ایکاش یک قرارداد محکم و قانونی بدون امکان سواستفاده می داشتید یا اینکه چه مواردی رو در قولنامه ذکر کنیم، موقع خرید به نمایشگاه یا نمایندگی ها، چه مواردی رو در قرارداد بنویسیم و… مثل همین نکته آخر که میگن عرف 1ماه هست برای وکالت تعویض پلاک. حالا چه مدارکی رو میشه نگه داشت تا طرف مجبور به تعویض پلاک بشه؟ اگه کل مبلغ رو. گرفتیم، برای تعویض پلاک چه شرطی بذاریم و…

 2. سلام شما میگی دلال ماشین رو پایین میخره بالا میفروشه
  اولا:رو ماشین کار میکنه نون بازو شو میخوره
  دوما:فروشنده اگه راضی نباشه نمیده خریدار اگه راضی نباشه نمیخره
  همش بد دلال هارو نگید

   1. سلام
    دوست عزیزی که میگه کدوم دلال نون بازوش رو میخوره
    در جوابش باید بگم که اونی که نون بازوش رو میخوره دلال نیست اون مکانیک یا صافکاری…. که ماشین رو میخره کلی روش کار میکنه قطعه نو میندازه روشو بهش میرسه بعد با یه سودی ماشین رو میفروشه اون دیگه دلال نیست داره نون بازوش رو میخوره.

    1. حرفت خیلی قشنگ بود من که خوشم اومد،من واقعا کارم همینه،ماشین تصادفی میخرم قطع های نو روش میندازم با سود خیلی کم میفروشم و بعضیا ک بهم میگن دلال،من ناراحت میشم،خب منم برای این ماشین وقت گزاشتم،کار کردم روش،یعنی نباید یه سودی روش بردارم،

   2. دلال نباشه بازار میلنگه هم بنفع تولید کنندس هم مصرف کننده

  1. میشه بگی نون بازو یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟
   زر زدن و دور زدن مردم میشه نون بازو؟!

  2. بنظر من حروم زاده تر از اون دلالی که شغلش با دروغ میگذره تویی که داری از اون دفاع میکنی

  3. ب خدا فقط اسم دلال بد در امده
   ی سری به دیوار بزنی می فهمی چمی گم

 3. سلام نمیدونم چرا به کسانی که ماشین خرید و فروش میکنن اینهمه توهین میشه و به راحتی هر کسی هر اسمی دلش خواست روشون میذاره ماشین هم نوعی کالاست که مثل بقیه اجناس خرید و فروش میشه حداقلش اینه که کاسبای ماشین نمیتونن با احتکار و انبار کردن قیمت ماشینو بالا ببرن ولی تو بقیه اجناس این موضوع هستش در ضمن کاسبی به همین راحتی هم نیست باید تخصص داشته باشی هم تو صافکاری هم تو مکانیکی

  1. به خاطر اینکه دلال ها همشون دنبال کلاه گذاشتن سر مردمه با قسم خوردن به خدا و قران تا امام حسین و امام رضا .هنوز گیر یکیشون نیفتادی تا بفهمی چه بلایی سرت میارن مالتو میبرن اشکتو در میارن بهت توهین میکنن و تو هیچ کاری نمیتونی کنی من یک هفته خواب نداشتم چون ماشینمو با همین شگرد دوقبضه مارکینگ کرده بودن و من چاره ای جز تن دادن به خواستشون نداشتم ..تازه همه این چیزا رو میدونستم و خسارت رو یک درصد زدم تمام نقص ماشین رو توی قولنانه نوشتم ولی این حروم زاده ها توی هر مرحله ای یک نوع خاص کلاه برداری میکنن از پرداخت پول تا نوشتن قولنانه

 4. اینو بدونید بیشتر چرخه معاملات رو دلال ها انجام میدن قرار نیست دلالی یا بهتر بگم واسطه گری کاره بدی باشه اتفاقا خیلی تخصص میخواد هم در مورداطلاعات فنی محصول و هم روانشناسی تجاری یکی میاد پول لازمه شما نقد در جا بدون علافی طرف کارشو را میندازی انتظار داری یه مدتی پولت راکد باشه بعد بالاتر نفروشی عجب

 5. سلام بنگاه دار.های محترم سر منم کلاه گذاشتن پراید ۱۳ تومنی رو بهم دادن ۱۴۵۰۰
  واقعا ظلمه ماشین از بنگاه نخرید

  1. خدا به شما عقل داده زبونم داده که مشورت کنی و بخری. تقصیر خودت بوده

 6. مگه دلالا زندگي ندارن مگه زنو بچه ندارن يكي كارمند زندگي ميچرخونه يكي كاسب پول در مياره خيلي وضع كار خوب هست شما هم با اين حرفاتون نونه مردمو نبريد

 7. ای مردم به هیچ عنوان به دلال خودرو و نمایشگاهی ها اعتماد نکنید هیچ وقت

  1. اعتماد به دلال و بنگاه دار بدلیل گشادی فروشنده ویا زیر فشار شدید قرض و گرفتاری میره طرفشون وگرنه.. نا گفته نمونه ادمای شریف وبا انصافی هم هستن که کارشون خرید فروشه ولی ادمای درستین نمیکنن تو پاچه طرف

  2. شما که میگی کسی ما را مجبور نکرده قیمت پایین بفروشیم چرا اتفاقا خیلی هم مجبور کردن … ، اگر قیمت پایین نفروشیم هیچکدوم نمیخرید، انگار همه با هم در ارتباط هستید ،یکی یه قیمت می همون رو میگن که ۲۰۰ میلیون تومان کمتر از قیمت واقعی هست، بعد ماشین خودتون رو هم همین طور ۲۰۰ میلیون گرون تر میفروشید ، بعد میگید اگر نمیخوای نخر یا نفروش ، هر روز هم قیمت ها را بالا یا پایین میبرید ۱۰۰میلیون تومان میکشید روش تو ۱ روز میگید بازار امروز گرون شده ، میگیم چرا؟ میگید فروشنده امروز این قیمت میفروشه ، همین طوری هر قیمتی میخواید میگید هیچ نظارتی هم رو کارتون نیست، دیگه قیمت شده لحظه ایی خیلی راحت میگید الان این قیمت ولی فردا معلوم نیست ،هیچ ادم قابل اعتمادی ندیدم، خیلی راحت ادم رو کلافه میکنید، یه ماشین از یه جا دیگه بخواید بیارید کم کم ۵۰ میلیون میکشید روش،بعد میگیم چرا ؟ میگید این پولا که چیزی نیست تو معامله میلیاردی، خب یه ماشین میلیونی رو چرا میلیاردی کردید که فقط برای جابه جایی از یه نمایشگاه به یه جا دیگه فقط ۵۰ میلیون حق دلالی بگیرید، حالا اونی که ماشینا رو از قبل از نمایندگی خریده و انبار کرده هم که از قبل ۷۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان کشیده روش ، خرید ثبت نامی با ازاد ۷۰۰ تا یک میلیارد تفاوت قیمت داره! دلال ها میگن کار خود خودرو ساز هاست ،خودرو سازها میگن کار دلال هاست ولی همتون انگار با هم هستین ،الان برای دلال ها ۳۰ میلیون تومان حق دلالی با یه تماس تلفنی مثل پول خورد میمونه میگن ۳۰ میلیون تومان که پولی نیست! چرا خیلی پوله اونم برای کسی که هیچ درسی نخونده و مدرکی نداره ،هیچ زحمتی تو زندگیش نکشیده،هیچ کار مثبتی برای خدمتی که ارائه میده انجام نمیده و خیرش به هیچ کس نرسیده ولی به اندازه بزرگترین مهندس ها پزشک ها ی دنیا فقط با یه تلفن یا انبار کردن و نفروختن

 8. باسلام:خدمت دوستان
  بنده نمایشگاه دار هستم و شغل ابا اجدادی ماست و یکی از بزرگترین نمایشگاه های ایران مال ماست…چیزی که میخوام بگم اینه که توی هر شغلی (ازاد)کلاهبرداری وجود دارد…معامله گران خودرو پول و وقت خود را گذاشته اند تا سودی نصیبشان شود..برای بازی و وقت تلف کردن که با پولشون بازی نمیکنن.کسی هم که ماشین میفروشه کاملا راضی اه و بیشتر مواقع پول نیاز داره و نمیتونه ماشین رو به قیمت بفروشه و حاظره به قیمت کمتری بفروشه…و کسی هم که میخره با چشم باز میخرهِ.ِالان هم دیگه توی هر خیابانی کارشناسی هست.و امکان کلاهبرداری کمه.لطفا خواهش میکنم ازتون به شغل کسی توهین نکنیدِ…بازم میگم شما رو کسی مجبور نکرده که ماشینتون با قیمت پایین بفروشید وبا قیمت بالا بخریدِ…دلال ها تو چشم مردم شده هیولا…
  ممنون…اتوگالری موسوی.

 9. میخوای بادمجون بخری؟ کاسب 1.5 میخره 3 تومن میفروشه (غیر قانونیه)
  کارت به اداره میخوره؟ کارمند کار نمیکنه ( خیانته )
  ماشینتو میدی تعمیر ؟ هزینه غیر متعارف میگیرند(کلاهبرداری)
  علت اینکه دلالان ماشین بیشتر مورد سو زن قرار دارند این است که در مبالغ بالا – کاسبی میکنند مثل املاکی ها
  هر یک از ما تک به تک بصورت عرفی یاد گرفته ایم که بد عمل کنیم این یک مشکل اجتماعی است نمیشه فقط صنف خاصی رو مقصر دانست
  بیاید کلاهمان را قاضی کنیم : اگر دلالی به شما بگه من به این ماشین ده میلیون پول دادم شما یازده بده ببرش – آیا ما حاظریم آن یک میلیون را صادقانه به او بدهیم ؟

  1. اگر بحث یک میلیون باشه حلال جونش . ولی وقتی ی ماشینو که چپیه یا موتورش ترک داره و با گریس و گل لاپوشونیش کردن رو به ی ساده مثل من میندازن و چهار پنج میلیون به من ضرر میزنن این پول از گوشت سگ نجس تره

   1. چشماتو باز کن با کارشناس برو ماشین دست دوم همینه توهم دنبال مفت خری بودی این گیرت میاد.ماشین بی ترک و شکستگی میخوای برو صفر از کمپانی بخر

    1. به نظر من تمام دلال ها دارن عقده های درونیشون رو خالی میکنن

   2. این اسمش کلاهبرداری هستش نه دلالی . کلاهبردار هم تو هر صنفی هست

 10. با سلام ، اینجانب میخوام ماشینی را از یک شهر دیگر برای دوست خود بخرم الان دقیقا نمیدانم اگر از دوستم یک وکالت خرید ماشین بگیرم و در ان شهر برایش خودرو خرید کنم بهتر است یا مثل کاری که دلال ها میکنند و یک وکالت فروش و تعویض پلاک از فروشنده میگیرند و بعد ان را به شخص دیگری میفروشند را انجام دهند به نظرتون کدام کار صحیح است البته اینو در نظر بگیرید خودرو در شهری دیگر است

 11. معامله چی ها ناراح نشن اما خب سود هم حساب کتاب داره عُرف داره
  ن اینکه رو ماشین ١۵ تومنی ٢ تومن بخوری

 12. سلام ممنون بابت مقاله.ولی دلال اسم مناسبی نیستهمه دلال ها هم کلاهبردار نیستندمن افرادی رو میشناسم که باشرافت توی این کار هستند و نون شرفشون رومیخورن

  1. شغل کاذب هست و از شغل کاذب نباید دفاع کرد .
   یعنی چی که صبح یه ماشین بخری 25 میلیون هفته بعد بفروشی 28 میلیون؟
   خودرو ساز هم از این وضعیت داره سو استفاده میکنه و کسی که احتیاج به خودرو داره رو مجبور میکنه گرون بخره و دلال ها هم آب تو آسیاب ربا خوار میریزن . دلالها نون حروم دارن میبرن خونه شون و هیچ کسی راضی نیست الا خوده دلال .
   دلالی شغل نیست و کارکه انجام میدن بسیار کثیف هست و تمام

 13. سلام.بسیارعالی بودممنون فقط ازدلال نخرید(اگه قصدخریدداشتیدحتماتعمیرکارحرفه ای پیداکنیدکه سرشناس باشه فقط ازطرف خودتون باشه نه دلال وصاحب ماشین)
  خونگی پیداکنید
  معمولاداخل برنامه دیوار.شیپوریاصفربخریدهرچندگرونتره وخیالتون راحته

  1. آقای عزیز به نظر من دلال یعنی کلاهبردار این موضوع مطلق

 14. اکثر دلال ها کلاهبردار هستند…. اگرم اولش نباشن بعدا میشن…. اصلا دلالی یعنی کلاهبرداری….چرا از واقعیت فرار میکنی برادر….من خودم دلالم

 15. از شیطان پرسیدند: از کدام گروه از آدمها راضی تری؟ گفت از دلالان.گفتند چرا.گفت آخر من به دروغ گفتن شان راضی بودم خودشان قسم دروغ هم به آن افزودند

 16. میوه فروش میوه رو 1000 میخره 2500 میفروشه-سوپرمارکت بجای 20درصد 50درصد سود حول میده به مردم-نانوا یجار فشار میده – مکانیک پیچ سفت میکنه میگه قطعه عوض کردم-گوشی فروش 90درصد سود میخوره- تعمیرات موبایل تو قطعه انداختن حرفه ای شده-طلا فروش چند درصد میخوره- کارمند زیر میزی میگیره حلاله-مامور شهرداری باج میگیره-دارایی بی رحم-لباس و شلوار فروش 300درصد سود میگیرن- همه دلالیم یه جنس میخریم ارزون و گرونتر میفروشیم {دلال ماشین اسمش بد دراومده}

 17. دلالها شرافت ندارن من از یه دلال که قسم رو قسم میخورد ماشین خریدم بعدا فهمیدم که اون کثافت چه کلاه بزرگی رو سرم گذاشته و ماشین چپیه رو بهم انداخته و نزدیک چند میلیون بهم ضرر زده این جور نون درآوردن از گوشت سگ نجس تره همشون کلاهبردارن تمام روز عرق ریختم شب کاری کشیدم با پول کارگری نون درآوردم اونوقت این حروم زاده یه روزه دارایی منو ازم گرفت

  1. گاگولیه خووووو برادرم،اخه با کی رفتی ؟؟؟یا خودت شدی متخصص؟؟؟؟؟همین آدمایی مثه تو هستن که سره خود کلاه خود میرن جلو بعد از دور فحش میدن

  2. جالبه این قشر جماعت که در کامنت ها دیگران هم بسان خودشان همتراز می‌بینند از رو نمیروند چون مزه پول حروم خوش اومده به زبونشون سعی در توجیه خودشون دارند پس سودی ندارد دهن به دهن شدن با این سگ نفسانی

  3. جالبه این قشر جماعت که در کامنت ها دیگران هم بسان خودشان همتراز می‌بینند از رو نمیروند چون مزه پول حروم خوش اومده به زبونشون سعی در توجیه خودشون دارند پس سودی ندارد دهن به دهن شدن با این سگ نفسانی

 18. سلام.
  امکان نداره کسی تو این کشور،یه مدل دلالی نکرده باشه حالا به هر طریقی.از خانومه بگیر که تو آرایشگاه تا دکتری که تو دارو خونس،بالاخره یه کالایی رو میخرن،یه درصدی روش میکشن،بعد….حالا این بستگی به گاگولیه طرف مقابل داره،که چقدر حواس جمع باشه،هر چه حواست بیشتر باشه کمتر ضرر میبینی،اگه نباشه،حتی طرفم نخواد بهت گرون بفروشه باز یه حسی داره که نمیتونستم بالاتر بدمااااا!!!!!!!نیییییییست؟؟؟؟بخدا که هسسست،نه من بلکه همه همینیم.
  من اولین کاره ماشینمه،قیمتی که گذاشتم رو ماشینم اگه بخوام مثه امام ها عمل کنم که نمیشه،باید نصبت به چرخش طبیعت منم بچرخم.وگرنه کی میاد خیرشون بده به من.

 19. سلام من یه ماشین از این نمایشگاهیها خریدم بلایی سرم آوردن که دیگه سمتشون نمیرم از نمایشگاهی خرید کردن اشتباه استباه بزرگیه که وقتی چشمت باز میکنی میبینی سرت کلاه رفته نمایشگاهی یا دلال یعنی کلاهبردار هیچ وقت این فراموش نکنید اسم دلال اومد بدونید پای کلاهبردار تو زندگیتون باز شد مالتون باختید.

 20. سلام همانطور که دوستان دیگه گفتند توهر کاری ادم خوب وبد هست ولی تو اینکار بیشتره به نظر من وقتی داری چیزی رو با کسی معامله میکنی وطرف غریبه هم هست باید طرف رو به چشم ادم مثبت نگاه نکنی وتمام راهایی که ممکنه تو معامله سرت کلاه بره رو ببندی بهترین راه هم اینکه تو هر معاملهای از خبرهای که قابل اعتماد ماست استفاده کنییم حتی اگه کمی خرج کنیم

  1. برادر من .دلالی کار و شغل نیست . یه نوع کلاهبرداری و یه شغل کاذب هست که به جهت بی اطلاعی مردم ایجاد شده.
   دقیقا مثه کلاهبرداری دفتر خونه ها هست که دارن از بی اطلاعی مردم سو استفاده میکنن و بابت کاری که انجام میدن پول زیاد از حد میگیرن و یا مردم رو تهدید میکنن که ماشینشون رو تو دفتر خونه سند بزنن و درصدی از این قیمت ماشین رو از اونها بی خود و یی جهت بدزدند در صورتی که نیاز نیست سند بزنن و سند سبز راهنمایی رانندگی کافی هست.

 21. سلام من یک‌ نمایشگاه دارم .به نظرمن همجوره ادم میتونه زندگی کنه مثلا ماشین چپی بگیر بفروشی به یه ادمی که به تو اعتماد داره یا واسطه بتراشی به اسم واسطه بفروشی یا هرگندی بزنی بخاطر پول ولی تو هر شغلی میشه با صداقت هم نون خورد شاید کمتر شایدم بیشتر روزی دست خداست من خودم هرماشینی که میخرم کارشناسی کامل میکنم و با کارشناسی اجباری به مشتری میفروشم داخل قولنامم ذکر میکنم اصول کارمم اینه تمام کارم با کارشناسی چه خرید چه فروش

 22. با این اوصاف که ملت گفتن، تواین کشور همه کلاهبردارن و همه باید گرگ باشن تا سرشون کلاه نره وچیزی ب نام انصاف و آدمیت وجودنداره و هرکی ب کسی اعتماد کنه ب قول بعضیا گاگوله، خب شما دزد و حروم خورهستی ب اعتماد بقیه توهین نکن و…..

 23. چکار کنند مردم شغل ندارند بیشتر جوانها به کار خرید و فروش اتومبیل دست دوم رو آوردند . اگر اسم دلال را بخواهید رو این گونه افراد بگذارید واقعا غیر منصفانه است .

 24. دلالی خودرو یعنی ماشین رو یمقدار پایین تر از قیمت بازار بخری و بعد خودت بهش برسی و سالم و سلامت کنی و بابت مول و سرمایه و وقتی که گذاشتی سود متعارفی بکشی روش و با صداقت به خریدار درمورد ماشین همه چیو بگی بفروشی ولی نه اینکه بیایی از پخمه بودن طرف سواستفاده کنی و ماشین اتاق نصفه و موتور شکسته و داغون رو با تعریف کردن بندازی به یه نفر ساده درضمن توصیه میشود حتما قبل معامله به مکانیک و تشخیص رنگ مراجعه شود و با یه استعلام قیمت از سایت دیوار یا شیپور اقدام به معامله قطعی شود که دراین صورت مشکلی پیش نخواهد امد

 25. با سلام بنده شغلم صافکاری هست چند وقت پیش برای یکی از دوستان رفتیم پارکینگ آیت ا… سعیدی یه پراید براش کارشناسی کنیم بخره چشتون روز بد نبینه هرچی لگن تصادفی بقول صافکارا ماشین چرخ‌کرده رو تمیز درست میکنن میندازن به مردم یعنی داخل اون پارکینگ به تعداد انگشت شماری ماشین سالم پیدا میشه
  واسه نمونه دست یکی از دلال ها رو خودم رو کردم قسم میخورد ماشینش بیرنگه و بی تصادف بهش گفتم صافکارم فکر کرد همینجوری یه چیز پروندم به طرف گفتم سر پرچمی ماشینو جوش دادی با سنبه و سنگ سر دریلی سر جوشو صاب زدی تبدیل شده به جوش کارخونه منظور تعویض شاسی دوطرف اتاق روی ته کلاف هم روغن سوخته با خاک ریخته بود که اصلا تابلو نشه طرف دید اوضاع قاراش میش شده خودشو زد به خریت گفت من به عنوان بیرنگ خریدم نمی‌دونم
  اینم بگم کارشناسای داخل پارکینگ هم دستشون با دلالا تو یه کاسه هستش چون ماشینو سر سری بازدید میکنن میره به نظر من برگه کارشناسی که داخل پارکینگ میدن پشیزی ارزش ندارد

  این قضیه رو گفتم که یه کمکی بهتون تو خرید ماشین دسته دو بکنه و حتما از یه خبره کمک بگیرین تا متحمل ضرر چند میلیونی نشید

 26. یارو ماشینو اینقدر دونده لکنته کرده بعد میاره می چاپونه به دلال یا به مصرف کننده وکلی هم لاپوشونی مکنه با شگرد حقه بازی بعضی دلال ها پول خرج میکنند ماشینو تا حدامکان روبراه می کنند بعضی هم نه کلاه سر مشتری میکشند اینها دزدند نه دلال

 27. سلام
  اکثر شغل های ما مردم یه نوع دلالی هست فرق نمیکنه کارمند باشی صنعتگر باشی فروشنده باشی فرهنگی باشی اجتماعی باشی و غیره …. ۷۰ ثانیه به شغل خودت فکر کن ببین کجاها کج رفتی برادر اینقدر از واسطه گرها خرده نگیر

 28. اینو بدونید دلال یعنی واسطه گری بین خریدار وفروشنده ولی اینکه بیای سرمایتو بند کنی و ماشین بخری وبفروشی یعنی تجارت ومعامله گری اینو گفتم که به بعضی ها نسبت دلال ندین اشتباهی .

 29. مردک چرا نون مردم رو اجر میکنی.همه میدونن توی هر خرید و فروشی یه مبلغی به عنوان سود فروشنده در نظر گرفته میشه.چه ماشین، چه یه لباس ساده.بهتر بود به جای اینهمه اغراق و حرف مفت،۲ کلمه حرف حساب میزدی

 30. دلال همان کلاهبردار هست انشالله ک خدا جوابشونو بده.فقط خدا

 31. از قدیم گفتن ماشین نخر پیر میشی پیر که بشی سیر میشی؟

 32. اونایی که کارشون خرید فروش خودرو ی کلمه بگم پولشون از گوشت سگ هم حرام تره میبرن سر سفرشون

 33. یک ماکسیما خریدم در ظاهر با دولکه رنگ به قیمت 160ملیون ..بعد دیدم تمام رنگه بهم گفتن بیشترین قیمتش 110تومنه 50ملیون تومان بالا داده بودن بهم ..اعتماد کردم به بنگاهی ..هیچ وقت اعتماد نکنید اول تقصیر خودم بود بعدا فهمیدم کار از کار گذشته بود خیلی ناراحتم ازخودم از بنگاهیه …کلا حالم از همه دلالان ماشین بهم میخوره از خودم که نشان ندادم اعتماد کردم .. سرم کلاه گذاشتن ..هیچ کاری نتونستم در قبالشان انجام دهم ..فقط وفقط بخدای بزرگ سپردمشون انشالله از گلویشان پایین نرود …چند ماه میگذره اما هروز این ماشین دلمو کباب میکنه هیچ وقت نمیبخشمشون خدایا هیچ وقت …انشالله نابود بشه نابود نابود

 34. یک ماکسیما خریدم در ظاهر با دولکه رنگ به قیمت 160ملیون ..بعد دیدم تمام رنگه بهم گفتن بیشترین قیمتش 110تومنه 50ملیون تومان بالا داده بودن بهم ..اعتماد کردم به بنگاهی ..هیچ وقت اعتماد نکنید اول تقصیر خودم بود بعدا فهمیدم کار از کار گذشته بود خیلی ناراحتم ازخودم از بنگاهیه …کلا حالم از همه دلالان ماشین بهم میخوره از خودم که نشان ندادم اعتماد کردم .. سرم کلاه گذاشتن ..هیچ کاری نتونستم در قبالشان انجام دهم ..فقط وفقط بخدای بزرگ سپردمشون انشالله از گلویشان پایین نرود …چند ماه میگذره اما هروز این ماشین دلمو کباب میکنه هیچ وقت نمیبخشمشون خدایا هیچ وقت …انشالله نابود بشه نابود نابود

 35. دقت کنید توی هر مرحله از معامله یه راهی برا کلاه گذاشتن هست
  اول نوشتن قولنامه …کارت ملی طرف رو حتما ببینید و کپی بگیرید ادرس شماره تلفن درست باشه و یک شماره تلفن ثابت…خسارت بابت فسخ اصلا ننویسید حتی یک درصد …ذکر کنید فروشنده حق فسخ قولنامه تا قبل از پرداخت کامل مبلغ معامله رو دارد ….بنویسید که ماشین به رویت کامل خریدار رسید و از لحاظ رنگ فنی و ظاهر مورد قبول کارشناس مورد تایید خریدار میباشد …اصلا موردی به مشکلات اشاره نکنید اصلا اصلا .به هیچ عنوان به هیچ عنوان ماشین رو دوقبضه نکنید که دیگه نمیتونید ماشین رو خارج کنید و هر چی خریدار بگه باید قبول کنید …مدارک اصلا به خریدار ندید تا معامله انجام بشه ….مدت تایین کنید مثلا خریدار باید در تاریخ فلان در دفتر خانه شماره فلان یا در مرکز پلاک فلان حاظر شود در صورت عدم حضور قرار دادیک طرفه فسخ میشود ….بیعانه مبلغ بالا بگیرید هر چی بیشتر بهتر معمولا ۳۰ درصد کل خوبه ….این موارد قولنامه که اگه هر کدوم رعایت نشه یعنی راه کلاه برداری بازه اگه کسی قبول نکرد هر بند رو بدون کلاه برداره
  دوم محضر و سند زدن و پول گرفتن هست ….پول حتما چک رمزدار بین بانکی باشه در موردش میتونید تو اینترنت بخونید ….حتما به حساب خودتون باشه چون اگه به حساب کسی دیگه باشه طرف میتونه بره و بعدا شکایت کنه و پس بگیره …الان میگن اشناهاتون کارت خوان ندارن بیارید …اصلا قبول نکنید …مهمه مهمه …اگه وکالتی خواستید بفروشید حتما مدت مشخص کنید برای وکالت زیر یک ماه …مهمه مهمه …حتما وکیل رو عذل کنید که نتونه به کسی دیگه وکالت بده حتما خودش به نام خودش یا یکی دیگه بزنه …وکالت تعویض پلاکم همین طور مدت مدت مدت داشته باشه ….با خریدار تا میتونید طرح دوستی نریزید رسمی و قانونی بدون رودروایسی …

  1. اینو یادم رفت بگم قولنامه یعنی سند مراقب باشید ازتون ندزدن پارش نکنن و…ازش کپی بگیرید و همیشه کپیش دستتون باشه .بازم تاکید میکنم دو قبضه تو پارکینگ نکنید که اول بد بختیتونه …کلاه بردارا مورداشون رو از کسایی که پول لازمن .ساده ان .ماشینشون عیب ایراد داره .تنهان ..حتما همیشه دو یا سه نفری باشید ..کسایی که زیاد قسم میخورن اسم امام و پیغمبر رو میارن مورد دارن …امید وارم همه ما ادما به لقمه حلال اعتقاد داشته باشیم و بدونیم اگه پولی بیاریم تو زندگی که طرف راضی نباشه ویرانگر زندگیمونه …

 36. به نظر من خرید و فروش خودرو باید به سایت‌های کارشناسی سپرده بشه،. درست مثل سایتهای خارجی تمام ایرادهای ماشین رو در میارن لیست میکنن حتی مقدار ضد یخ تو رادیاتور رو حتی ترک شیشه ها و رنگ پریدگی سپر ها، تمام مشکلات رو لحاظ میکنن و قیمت منصفانه میذارن روش مردم هم اعتماد میکنن و از نزدیک ایرادها رو میبینن و خودرو را می‌خرند، در این سیستم دیگه دلالی وجود نداره که بخواد مشکلات رو بپوشونه و ازش سود کنه

 37. ما از صبح با مشتری کلی فک میزنیم فحش میخوریم کپی میگیریم جواب نمیدیم برای روزی 50 هزار تومن

  بعد بابای دلال میاد یه ماشین 4 تا کلام میگه فقط روی یک ماشین اندازه حقوق 2سال ما سود میکنه
  نه مالیاتی نه چیزی
  رو حساب چی؟ رو حساب زرنگ بازی
  البته این زرنگ بازی ها بخصوص در حوزه ی مسکن یجا جواب داره
  چون منی که نتونم خونه بخرم در ازدواج سست میشم دگو بیانگیزه
  ناخودآگاه به چیزای دیگه رو میارم
  چون دلال از خدا بی خبر در این مملکت هار شده و فگ قیمت تعیین میکند.

  ایشالا این افراد زالوصفت و پدیده ی شوم دلالی بزودی از این جامعه رخت بندد

 38. نکات بسیار خوبی گفته شد و از بین نظرات، مراجعه به سایت کارشناسی خیلی جالب بود

 39. عزیزان شما دو تا چشم داری عقل و حساب کتاب با خودت اندازه جیبت خرج می‌کنی یا اندازه ای که لازم داری به وسعت پولت چیز و می‌خری شما میتونی اگه نه چشم داری ن عقل میتونی نزدیکترین کار ممکن میشه یا زنگ بزن کارشناس خودت بیاد یا از دیوار درخواست بگیر اگه اینجوریه بی عرضه پس یا یه آدم احمق که داری همچین کاری و میکنی بی عقلی خودت تقصیر دلال ننداز اون از زرنگیش بوده به قول معروف ارزون تر خرید گرون تر فروخته شما یه آدم احمق بودی

 40. عزیزان شما دو تا چشم داری عقل و حساب کتاب با خودت اندازه جیبت خرج می‌کنی یا اندازه ای که لازم داری به وسعت پولت چیز و می‌خری شما میتونی اگه نه چشم داری ن عقل میتونی نزدیکترین کار ممکن میشه یا زنگ بزن کارشناس خودت بیاد یا از دیوار درخواست بگیر اگه اینجوریه بی عرضه پس یا یه آدم احمق که داری همچین کاری و میکنی بی عقلی خودت تقصیر دلال ننداز اون از زرنگیش بوده به قول معروف ارزون تر خرید گرون تر فروخته شما یه آدم احمق بودی

 41. به نظر من اصلا نباید بازارو بدست دلالها سپردچون این فقط به ضرر همه مردمه. و اینکه سایت های مثل باما در حال همکاری با این افراد هستند، غیر قابل چشم پوشیه. من به شخصه تحریم کردم این سایت رو و در حال حاضر فقط آگهی های سایت باک رو دنبال میکنم که دست نمایشگاه داران و دلال ها نیست.

 42. نکات خوبی مهرداد گفت و بقیه .به خدا من ماشین پراید از داداشم گرفتم پول رو 2 میلیون ارزانتر از قیمت ریختم حسابش یعنی تخفیف داد .بعد از 6 ماه رفتیم سند زد به اسمم و کارت سبز رو گرفتم نه دردسری نه داستانی یعنی 6 ماه سند و برگ سبز به اسم داداشم بود ولی چون مناعتماد داشتم این کار رو کردم.با دلال و نمایشگاه دار اصلا اصلا معامله نکنید چون اینقدر حرام خور و دبه کن هستن دیدین که میگم.سعی کنید با مکانیک و کارشناس محضری صحبت.کنید .4 تا 5 نفری برای معامله برید .تمام خیارات رو سلب کنید.اینا خیلی گرگن.

 43. بیشرف تر از دلال و حروم خوارتر از دلال وجود نداره دلال ماشین ز……. میزاره واسه فروش

 44. سلام وقتی کارشناس میبریم و ایرادات اساسی پیدا میکنیم طرف فروشنده بسیار عصبانی میشود و معامله بهم میزند
  وقتی میگویند بی رنگ میبینیم همه جاش رنگه و تعوضی داره
  خدایی ماله حروم خوری خیلی رواج پیدا کرده و اصلا هم چیزیشون نمیشه هرروز بیشتر از دیروز هم میخورن

 45. باسلام
  خدمت خریدار وفروشنده عزیز،میخواستم اطلاع رسانی کنم از شیوه کلاه برداری که در خرید وفروش توسط تیم دلالان عزیز میشه بیشتر بیرون مراکز خرید وفروش ماشین که شامل دلال کنار خیابون،بنگاه دار، پارکینگ وتشخیص رنگ که همگی با هم هماهنگ هستند ،حواستون باشه ،تا کلاه سرتون نره و تا میتونید اطلاع رسانی کنید،شیوه کار به این صورت که قیمت بالاتر از قیمت عرف بازار میدن طرف اغوا میشه که بره بعد میبرنش تو بنگاه ماشین قولنامه میکنن، حق کمسیون از دو طرف گرفته میشه ،مدارک نزد بنگاهی میماند ،ماشین میر پارکنیگ دوقبض میشه ودیگه باید دو نفری برید ماشین تحویل بگیری ،تا روز بعد برن کارای انتقال انجام بدن،تیم دلالان میرن پارکینگ ی بلایی سر ماشین میارن ،فردا که شما تشریف میبرید برا انتقال میگن اول بریم اصالت ماشین رو ثابت کنیم بعد میرید تشخیص رنگ اونجا میگن که ماشین ایراد داره و جالبه اونجا میگن ماشین بردی نمایندگی اونجا این کارا رو میکنن تعویض میکن خیلی این موردا پیش میاد ،حالا دوتا راه میزارن جلوت یا فسخ کن حق فسخ معامله بده ،یا ماشین رو به 30 درصد پایین تر از قیمت بازار بدی،شانس باهات باشه فقط پول کمیسیون دو طرف ازت میگیرن میای بیرون ،و دستت به هیج جا بند نیست.با تشکر

 46. بله دلال رو ماشین کار میکنه و هرچی قطعه بنجل تو بازار هست رو سوار ماشین میکنه بعد میندازه به مردم

 47. هیچ وقت جمع نبندید هر کار ی هرچیزی خوب و بد داره یکی بیشتر یکی کمتر مال تو بچسب همسایه رو دزد نکن

 48. اگه فسادها و دزدی ها و کم کاری و زیرآب زنی و رانت و کلاشی جماعت رو حساب کنیم الحق و الانصاف دلال ها مفیدترین و سود ده ترین انسانها تو کشورمان هستند
  همه مون از دلال ها سود کلان بردیم بخصوص تو خرید خودرو و خانه.الکی مثل منافق ها قیافه حق بجانب نگیرید
  ما ملتی هستیم دو رو و آب زیر کاه خونه از املاک میگیریم متری دوازده میلیون یکسال بعد متری بیست و چهار میلیون میفروشیم شب میرم خونه پیش زن و بچه مون از دلال بد میگیم،تو ماشین و … همینطور
  یک ملت دغل باز و دروغگو و هستید که لنگه نداره

 49. الان دیگه هر کی تو هر شغلی که هستش حرام خوره ربطی به دلال ماشین و شغل دیگه نداره

 50. سلام اقا برادران بخدا دلال داریم خوب ک ادم عاشق برخورد درست و محترمشون میشه ک بر خلاف تمام دلالان بد هستن واقعا تحقیق کنید درباره کسی ک میخواید برید پیشش اینقد هم از بدی دلالی نگید بعضی ها هم ازش نون حلال در میارن چ با سختی چ بدون سختی

 51. بعد از مبایعه نامه اگه فروشنده ماشین را به پارکینگ نبره پس خریدار چطوری به وی اعتماد کنه؟

 52. هنوزم هست کاسبای با انصاف و با شرف به جای اینکه ماشینتون رو میبرید میچرخونید که کی پول بیشتری بهتون میده بعد سرتون کلاه می‌زاره. ی زحمتی به خودتون بدید پرس و جو کنید ی کاسب با انصاف که بهتون معرفی میکنن ماشینتون رو بهش بفروشید اگه مقداری ارزونتر هم دادید هم مشکلی براتون پیش نمیاد و هم معاملتون ی معامله بدون دوز و کلکه و پولشم براتون برکت می‌کنه
  من ماشینم رو به دلالی فروختم خیلی با شرف روز بعد هم اون فروخت و سودی هم کرد و من خوشحال شدم
  کارم هم راه افتاد
  خواهشاً واسه چندر غاز نرید با هرکسی معامله کنید
  ی ذره انصاف داشته باشید
  فکر کنید دارید با سمساری معامله میکنید و میخواید یخچال بفروشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا