Take a fresh look at your lifestyle.

10 ابرخودرو جذاب با بیشترین فضای باردر صندوق عقب!

از ابرخودروی بریتانیایی مانند مک لارن GT گرفته تا فراری GTC4 لوسو، در این فهرست می‌توانید ابرخودروهای جذاب دیگری را مشاهده نمایید که فضای بار و یا همان صندوق‌عقب بسیار مناسبی را درون خود دارند.

بیشتر خودروسازان، خودروهای جذابی را که لقب ابرخودرو برای آن‌ها می‌گذارند، تنها با یک هدف تولید می‌کنند: سرعت. تولید و به میدان آمدن ابرکراس اوورهایی مانند بنتلی بنتایگا، لامبورگینی اوروس و شاسی‌بلند فراری که در برنامه تولیدی این شرکت ایتالیایی قرار دارد، همگی اثباتی برای این ادعا هستند.

اما باوجود محبوبیت زیاد کلاس شاسی‌بلند و کراس اوور در جهان، بازهم خیلی‌ها علاقه‌ای به این نوع از خودروها نداشته و ابرخودروهای جذاب و اسپرت را بر آن‌ها ترجیح می‌دهند. ابرخودروهایی که برخی از آن‌ها، حتی فضای باری بسیار مناسبی را نیز در کنار جذابیت، سرعت و علم مهندسی روز، برای سرنشینان خود تدارک دیده‌اند. البته باوجوداینکه ممکن است این فضای بار، به جاداری شاسی بلندها نباشد اما بازهم نشان از به فکر مشتری بودن شرکت‌هایی مانند فراری، مک لارن، استون مارتین و تعدادی برند آلمانی و آمریکایی را درون خود گنجانده‌اند.

استون مارتین ونکویش زاگاتو

فضای بار: ؟؟؟

ازآنجایی‌که تنها 99 دستگاه از این ابرخودرو، توسط استون مارتین به تولید رسیده، این شرکت نیز اطلاعاتی در مورد فضای باری آن منتشر نکرده است؛ اما با توجه به وجود تنها دو صندلی و نگاهی گذرا به تصاویر درون کابین، می‌توانیم متوجه جادار بودن فضای باری آن برای دو سرنشین خودرو شویم.

این خودروی واگن دو درب، می‌تواند شتاب صفرتا 100 کیلومتری را در زمان تنها 3.5 ثانیه درنوردیده و با موتور 5.9 لیتری 12 سیلندر تنفس طبیعی خود، به‌سرعت نهایی 323.5 کیلومتر بر ساعت برسد.

استون مارتین DB11

فضای بار: 283.1 لیتر

بدون شک، ابرخودروی جذاب و خوش‌چهره DB11 این شرکت بریتانیایی، یکی از زیباترین خودروهایی است که از خط تولید استون مارتین خارج می‌شوند. خودرویی حیرت‌انگیز، باریک و به لطف موتور 5.2 لیتر 12 سیلندر 600 اسب بخار خود، بسیار قدرتمند نیز است؛ اما جدای از این مؤلفه‌ها، این استون مارتین یک خودروی جادار برای سرنشینان نیز است.

با فضای بار 283.1 لیتری، این ابرخودرو بیش‌ازپیش خاص شده و حتی خود استون مارتین، به‌صورت آپشن،4 عدد چمدان با اندازه‌های متفاوت را نیز برای جاسازی در صندوق‌عقب DB11 تدارک دیده است.

مرسدس AMG GT R

فضای بار: 286 لیتر

این خودروی جذاب آلمانی نیز با قلب تپنده 4 لیتری 8 سیلندر خود،577 اسب بخار قدرت را به راننده خود تقدیم می‌کند. خودرویی با باله عقبی بزرگ، دریچه‌های هوای با چهره تهاجمی و ظاهر منحصربه‌فرد که ازقضا، فضای باری مناسبی را نیز در اختیار سرنشینان خود قرار می‌دهد.

فراری پورتوفینو

فضای بار: 291.6 لیتر

خودروهای کانورتیبل بسیار کمی وجود دارند که فضای باری به این بزرگی را در اختیار سرنشینان خود قرار می‌دهند. دلیل آن نیز برداشته شدن سقف خودرو و قربانی کردن فضای بار است؛ اما در فراری پورتوفینو هنگامی‌که سقف خودرو پوشیده است، می‌تواند 291.6 لیتر فضای بار را درون خود داشته باشد.

فراری 812 سوپرفست

فضای بار: 319.9 لیتر

شرکت اسب شاهزاده ایتالیایی، خودروی 812 سوپرفست خود را در سال 2017 و به‌عنوان یک جانشین برای مدل موردعلاقه و محبوب F12 برلینتا، معرفی کرد. خودرویی که علاوه بر موتور 6.5 لیتری 12 سیلندر باقدرت 778 اسب بخار و شتاب صفرتا 96 کیلومتر بر ساعت 2.8 ثانیه‌ای خود، فضای باری بسیار مناسبی را نیز داشت.

اما اگرچه ممکن است این عدد، فضای باری بسیار بزرگی را در مقایسه با خودروهای سدان و شاسی‌بلند به نمایش نگذارد اما برای خودرویی با سبک و سیاق 812 و کلاس خودرویی آن، این 319.9 لیتر، یک فضای بسیار بزرگ و جاداری محسوب می‌شود.

استون مارتین ونتیج

فضای بار: 351.1 لیتر

اگرچه این استون مارتین، نسبت به برادر بزرگ‌تر خود یعنی DB11، از جثه و ظاهر کوچک‌تری برخوردار است اما در عوض، فضای باری بزرگ‌تری را برای دو سرنشین خود ایجاد می‌کند. با فضای باری 351 لیتری، می‌توان ونتیج را یک خودروی متوسط از این نظر، در فهرستمان قرارداد. فضایی که برای دو نفر و تعطیلات آخر هفته‌شان، بسیار مناسب است.

شورلت کوروت ZR1

فضای بار: 424.7 لیتر

تنها خودروی آمریکایی این لیست، علاوه بر ظاهر استثنائی، قدرت بالا و طراحی منحصربه‌فرد خود، می‌تواند فضای بار بسیار بزرگ 424.7 لیتری را نیز در اختیار دو سرنشین خود قرار دهد. این یعنی کوروت ZR1 می‌تواند فضای باری بیشتری را نسبت به خودروهای حتی سدان، داشته باشد.

قیمت این کوروت جذاب،123,000 دلار بوده و قلب تپنده آن نیز یک موتور 8 سیلندر سوپرشارژ باقدرت 755 اسب بخار است.

مک لارن 570GT

فضای بار: 220.8 لیتر (عقب)/150 لیتر (جلو)

این مک لارن کوچک و البته جذاب و پرقدرت، می‌تواند درمجموع،370.9 لیتر فضای بار را داشته باشد. فضایی که برای یک ابرخودروی خاص، بسیار عالی بوده و حتی علاوه بر قسمت عقب، در قسمت جلویی نیز این فضای بار تدارک دیده‌شده است. همچنین نیروی 570 جی تی، از یک موتور 3.8 لیتری 8 سیلندر با توربو دوقلو و قدرت 562 اسب بخار تولید می‌شود.

مک لارن جی تی

فضای بار: 419 لیتر (عقب)/150 لیتر (جلو)

با فضای باری کلی حدود 566.3 لیتر، مک لارن جی تی را می‌توان جادارترین خودروی این برند ازنظر فضای بار، در کل تاریخ این برند بریتانیایی دانست. درواقع، در GT، علاوه بر فضای باری 419 لیتری عقب، مک لارن در قسمت جلویی خودرو نیز فضای بار برای هرچه راحت‌تر بودن سرنشینان خودرو، تدارک دیده است.

جانشین به‌حق مک لارن 570GT، برای سفرهای بلند طراحی‌شده است که تاکنون چنین طراحی را از طرف این شرکت شاهد نبوده‌ایم. سقف شیشه‌ای با سقف معمول فیبر کربنی جایگزین شده و سیستم صوتی با 12 بلندگو و ساب ووفرهای فیبر کربنی به همراه سیستم‌های متنوع سرگرمی و صفحه‌نمایش، همه و همه این مک لارن را خاص‌تر از هر زمان دیگر کره‌اند.

فراری GTC4 لوسو

فضای بار: 799.9 لیتر (با صندلی‌های خوابیده)/449.9(در حالت معمولی)

شرکت فراری در این خودرو، فضای بار بسیار بزرگ حدود 450 لیتری در حالت معمولی و حدود 800 لیتری در صورت خوابیده بودن صندلی‌ها را در نظر گرفته بود. اعدادی که برای یک ابرخودرو، بسیار عالی و جادار بوده و این خودروی جذاب را پیشتاز دیگر خودروهای این رده ازنظر جادار بودن و فضای بار قرار می‌دهد.

 

منبع Motor1
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.