میزان مصرف سوخت سمند چقدر است؟

در تمامی مناطق جهان مصرف بنزین یکی از دلایل مهم برای انتخاب یک خودرو جهت خرید است و خودروهایی که دارای مصرف سوخت بهینه هستند می‌توانند سهم بیش‌تری از بازار را نصیب خود نمایند.

در سلسله بررسی‌های وب سایت تحلیلی و خبری چرخان، این بار به سراغ میزان مصرف سوخت یکی از محصولات گروه خودروسازی ایران‌خودرو به نام سمند می‌رویم.میزان مصرف سوخت سمند چقدر است؟ پیشرانه‌های به کار رفته در خودروهای خانواده سمند شامل موتورهای زیر است که مصرف سوخت متفاوتی دارند.

XU7 بنزینی ( مدل LX )

EF7 بنزینی ( مدل LX )

سمند در نمونه EF7 ( موتور ملی ) خود در مسیرهای شهری و پرترافیک مصرف سوختی برابر با حدود 10 لیتر بنزین داشته و در مسیرهای خارج شهری و اتوبان، مصرف سمند EF7 برابر 5.8 لیتر بنزین در هر صدکیلومتر خواهد بود که بدین ترتیب، این خودرو در نمودار سیکل ترکیبی تقریباً مصرفی برابر با 7.49 لیتر بنزین را به‌خود اختصاص می‌دهد.

در سوی دیگر، سمند XU7 که از پیشرانه‌ای قدیمی بهره می‌برد که در مسیرهای شهری و پرترافیک مصرفی برابر با 11 الی 12 لیتر و در مسیرهای خارج شهری واتوبان مصرفی برابر با 6.8 لیتر بنزین را از خود به جای می‌گذارد که بدین ترتیب، میزان مصرف سوخت سمند XU7 به‌صورت ترکیبی تقریباً برابر با 8.34 لیتر در هر صد کیلومتر خواهد بود.

ضمناً به علت اینکه این خودروها در شرایط خاص تست می‌شوند در اصل مصرف سوخت بیش‌تری نسبت به عدد اعلامی دارند و شما باید به عددهای فوق چند لیتری اضافه کنید!

در کل نگاهی به مصرف سوخت سمند نشان می‌دهد خرید نمونه‌های EF7 صرفه بیش‌تری داشته و در طولانی مدت می‌تواند هزینه کمتری را به صاحب خود تحمیل کند.

 سمند LX EF7 سمند LX XU7
مصرف سوخت (در 100 کیلومتر ) خارج شهر (لیتر) 5.8 لیتر 6.8 لیتر
مصرف سوخت (در 100 کیلومتر ) داخل شهر (لیتر) حدود 10 لیتر 11 الی 12 لیتر
مصرف سوخت (در 100 کیلومتر ) ترکیبی (لیتر) 7.49 لیتر 8.34 لیتر
3 دیدگاه
 1. وحید ملکی می گوید

  واقعا متاسفم که باید به آنالیز این ارابه های مرگ بپردازیم. خودرو هایی درجه سه که کیفیت ضعیف احتراق اونها شهر ها رو پر از دود کرده و در حد خودروهای دهه۸۰ الی ۹۰ میلادی هستش. کشوری که نیم قرن از صنعت خودرو سازی آون میگذره ولی هنوز هیچ خودرویی از خودش نساخته و فقط ی مونتاژ کاری بلده.فقط با کشورهایی همچون فرانسه و چین قرارداد بسته بدون اینکه ذره ایی تکنولوژی رو به ایران انتقال بدن.فقط به ساختن گلگیر و سپر و گردگیر وچیزای الکی خودرو بسنده کردیم.خیابون هامون پر از خودرو های فرسوده هست اونوقت میگیم کشورمون صنعت خودروسازی داره.باید درشونو گِل گرفت.

   
 2. علی رضا می گوید

  من خودم الان حدود ۸ سال هست که سمند ef7 دو گانه می خرم الانم کلاس۱۶ دارم مدل ۹۶
  تو شهر رو نمی تونم دقیق بگم اما چون تو جاده هستم بنزین کمتر از ۶ لیتر مصرف داره و گاز هم حدود ۳۰۰ تا میره… سمند رو باید رو دور موتور پائین و کمتر از ۳ نگه داشت و سرویس هاش رو بموقع رسید اون وقته که این خودرو عمری میشه

   
 3. حمیدرضاخدابخش می گوید

  بهترین موتورایرانخودروef7هست واقعاعالیه این موتورحالاچه روی سمندچه روی دنا

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.