مکمل بنزین
موتور سیکلت - پلاس موتوگوناگونخبر

اولین موتورسیکلت برقی بی‌ام‌و چه ویژگی‌هایی دارد؟

شرکت باواریایی بی ام و را می‌توان یکی از آن تولیدکنندگان عمده و بزرگ در سطح جهانی دانست که دغدغه بالایی برای حرکت به سمت برقی سازی محصولاتش داشته و دارد. پس جای تعجبی نخواهد داشت اگر این شرکت یک موتورسیکلت برقی جذاب را در کنار دیگر محصولات برقی خود داشته باشد.

در حقیقت، شاید بتوان بیشتر از این موضوع تعجب کرد که چرا بی ام و، زودتر از این‌ها، اولین موتورسیکلت برقی خود را معرفی و تولید نکرده بود. موتورسیکلتی که علاوه بر پیشرانه برقی خود، ظاهر منحصربه‌فرد و خاصی را نیز به خود گرفته است.

این موتورسیکلت تازه‌وارد که خبرنگاران زیادی برای دیدنش به سمت نمایشگاه فرانسه در ماه ژوئن همین سال 2019 سرازیر شده بودند، درواقع ترکیبی از اجزا و قطعات و همچنین شاکله طراحی است که در مدل‌های فعلی این شرکت وجود دارد. برای مثال، طراحی قسمت جلو مدل S 1000 R و یا طراحی قسمت عقب R 1200 RS این شرکت که می‌توانیم آن‌ها را در این موتورسیکلت نیز مشاهده نماییم. البته جای شکی نیست که بی ام و، بیشتر از آن‌که بخواهد به مسئله زیباشناختی موتور اهمیت بدهد، قصد داشته تا یک موتوربرقی بدون عیب و ایراد در سبد محصولاتش داشته باشد.

این موتورسیکلت برقی بی ام و که بانام E-Power شناخته می‌شود از بسته‌های باتری 13 کیلووات خودروی سری 2 هیبرید این شرکت و همچنین موتوربرقی خود را نیز از یک خودروی سری 7 مخصوص بازار چین، الهام برداری کرده است. این موتور و باتری‌ها، به E-Power اجازه می‌دهند تا بتواند قدرت قابل‌احترام 136 اسب بخار را در کنار گشتاور هیجان‌انگیز 199 نیوتون متر تولید کرده و به راننده جسور خود هدیه دهد.

همچنین بر اساس گزارش‌ها، این موتورسیکلت تازه‌وارد قادر است تا باوجود وزن بالای حدود 290 کیلوگرمی خود، از حالت سکون، تنها در زمان 2.9 ثانیه به‌سرعت 96 کیلومتر بر ساعت برسد. بی ام و، اولین موتورسیکلت برقی خود را با فن‌آوری شارژ سریع همراه کرده است و این بدان معناست که می‌تواند در زمان تنها 30 دقیقه تا نود درصد شارژ شود.

البته بر اساس گفته‌های رئیس بخش موتورسازی بی ام و، اگر این شرکت بتواند مسئله مسافت حرکتی این موتور را حل کرده به‌گونه‌ای که بتواند با یک شارژ کامل، مسافت حداقل 201 تا 298 کیلومتر را بپیماید، آن‌وقت این شرکت آلمانی می‌تواند به ساخت نهایی این موتور فکر کند. پس هنوز هم یک موتورسیکلت برقی بی ام و، موضوع حتمی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا