علاقه لکسوس به طرح های فضایی و جذاب!

برخی از شرکت‌های مختلف خودروسازی در سال‌های گذشته، به سمت صنعت هوایی و همکاری با غول‌های این صنعت مانند بوئینگ و ایرباس و حتی شرکت تاکسی اینترنتی اوبر نیز برای پیشبرد اهداف جدید خود، رفته‌اند؛ اما شرکت لکسوس که انگار قصد دارد تا با طرح‌های خیره‌کننده و متفاوت خود، حوزه طراحی‌هایش را از روی جاده‌ها به سمت آسمان، به پرواز دربیاورد، با طرح مفهومی جذاب LC 500 خود، همه سرها را به سمت خود چرخانده است.

البته ناگفته نماند که زیرمجموعه لوکس ساز تویوتا، به لطف طراحان قدرتمند خود و همچنین جلوپنجره‌های جذاب خودروهایش و مؤلفه‌های دیگر طراحی، وسایل نقلیه چهارچرخ بسیار چشمگیری نیز برای بازارهای جهانی تولید می‌کند.

اکنون، لکسوس به خاطر نمایش آنچه قرار است به‌عنوان محصولات آینده این شرکت (نه لزوماً خودروهایش) مشاهده کنیم، از طراحان و معماران زبده خواسته است تا 7 خودرویی را طراحی کنند که بشود از آن بر روی کره ماه استفاده کرد.

به همین خاطر، بر اساس الهام گیری از طرح مفهومی لکسوس LF-30 برقی،5 طراح با یکدیگر همکاری کرده تا بتوانند 7 وسیله‌ای را طراحی کنند که توانایی استفاده شدن بر روی سطح ماه را داشته باشند. هریک از این 7 وسیله، روش منحصربه‌فردی را برای گشت‌وگذار سیاره‌ای، پیشنهاد می‌دهند. البته ازآنجایی‌که ظاهر این وسایل بسیار خارق‌العاده و متفاوت از طرز فکر امروزی است، احتمال نمی‌رود که این طرح‌ها بتوانند تبدیل به واقعیت شوند.

زیرو گراویتی (جاذبه صفر)، یک وسیله تک‌سرنشین، از فناوری مغناطیسی برای پرواز خود استفاده می‌کند. این وسیله تا حدی شبیه یک موتورسیکلت بوده و حتی می‌توان گفت که مشابه جلوپنجره‌های خودروهای لکسوس نیز طراحی‌شده است.

سپس، طرح لکسوس کاسموس (Cosmos) بوده که شبیه یک لیوان کشیده طراحی‌شده و می‌تواند برای مشاهده فضای بین سیاره‌ای با فن‌آوری جاذبه صفر، استفاده شود.

در تصویر زیر نیز لکسوس لونار کروزر و همچنین لکسوس مون ریسر (Moon Racer) را می‌توانید مشاهده کنید که از چرخ‌های سنتی خودروهای امروزی استفاده می‌کنند؛ اما مدل لونار کروزر می‌تواند چرخ‌هایش را 90 درجه تغییر زاویه داده تا بتواند مانند یک پهپاد، پرواز کند. همچنین می‌تواند برای افزایش دادن قابلیت‌های آفرود خود، با 6 چرخ نیز رانده شود.

درواقع بر اساس گفته‌های مدیر بخش طراحی اروپا شرکت تویوتا و لکسوس، این تیم طراحی، فرصتی پیداکرده‌اند تا بتوانند رؤیاها و تصوراتشان را فراتر از خودروهای معمول امروزی و طرح‌های شبیه هم بر روی طرح آورده و دید جدیدی را نسبت به وسایل نقلیه ایجاد کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.