Take a fresh look at your lifestyle.

فروش خودرو در ایران، متفاوت با فروش خودرو در کل دنیا

برنده بازی بزرگ چه کسی خواهد بود؟

همانطور که می دانید مدتی است که پیش فروش خودروهای دو شرکت دولتی ایران خودرو و سایپا آغاز شده و آنها با هدف تنظیم قیمت در بازار با مبالغ کمتر از فروش خودروهای صفر کیلومتر در بازار اقدام به ثبت نام خودرو کرد‌ه و از طریق قرعه کشی، شرایط و ضوابط خاص تعدادی از خودروهای خود را به مردم خواهند فروخت.

اما آیا این روش عرضه باعث بهبود شرایط در بازار می‌شود؟ در حال حاضر بازار خودرو بسیار ملتهب است و شرایط فروشی که در نظر گرفته شده فقط چند مدل از خودروها را شامل می شود، بنابراین نباید توقع داشت که با عرضه سمند قیمت تیگو یا محصولات جک و لیفان کاهش یابد. در صورت عرضه محدود آنها به بازار و قیمت آنها به طور غیر منطقی بالا خواهد رفت. این نوع عرضه در بازار از طرف شرکت‌های دولتی به نوعی تزریق داروی آرام بخش به آن است و بعد از مدتی اثر بخشی دارو از بین خواهد رفت بنابراین باید فکری ریشه‌ای شود.

باید اوضاع عرضه محصولات شرکت‌های مختلف بهبود یابد تا همیشه آن ها در حال وارد کردن محصولات خود به تعداد مورد نیاز به بازار باشند. تنها در این صورت است که می‌توان تا حدودی قیمت‌ها را کنترل کرد. علاوه بر این، در افزایش قیمت ها التهاب بازار و افزایش نرخ ارز نیز تاثیر داشته است و مردم نقدینگی خود را به سمت برخی از بازار ها همانند طلا سکه ارز و یا خودرو هدایت می‌کنند که باعث چنین مشکلاتی می‌شود این نحوه فروش خودرو شاید برای آنهایی که خودرو ندارند مناسب باشد اما راه چاره نیست و باید هر چه زودتر اقدامی جدی‌تر صورت بگیرد چون برخی از قوانین پیش‌فروش خودروها، مانند عدم فروش خودروی تحویل گرفته شده تا یک سال، کمبود خودرو را در بازار برطرف نمی‌کند. همه اقدامات نکات منفی و مثبت خاص خود را دارند اما در همین مدت کوتاه دیده می‌شود که قیمت برخی از خودروها تا حدودی در بازار کاهش داشته است و امیدواریم برنامه‌ریزی برای حفظ بازار و قیمت‌ها ادامه داشته باشد و شاهد افزایش قیمت‌ خودروها نباشیم.

2 دیدگاه
  1. Maha می گوید

    مدتهاست که صنعت خودروسازی ایران در حالت کما
    (… درآوردن….)تنها راه برون رفت از بن بست. …شکستن زنجیر و پاکسازی…و سپردن این صنعت بدست دانشمندان جوانان مؤمن و انقلابی و دلسوز..

    1. ناشناس می گوید

      همین الان دست دوستان مومن و انقلابیه که وضع اینه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.