مکمل بنزین
خبرداخلی

لیست برندگان قرعه کشی سایپا اعلام شد

بعد از ایران خودرو، مراسم قرعه کشی طرح فروش فوق العاده گروه خودروسازی سایپا با حضور نهادهای نظارتی و‌ نمایندگان وزارت صمت برگزار و لیست برندگان قرعه کشی سایپا اعلام شد.گروه سایپا تحویل خودرو سایپا خودروهای سایپادر طرح فروش فوق العاده گروه سایپا ۱۰ هزار ظرفیت برای خودروهای تیبا، تیبا ۲، ساینا، وانت ریچ، وانت زامیاد دوگانه سوز، وانت سایپا ۱۵۱ و وانت زامیاد دیزل در نظر گرفته شده بود.

بر این اساس در طرح فروش فوق العاده سایپا یک میلیون و ۸۰ هزار نفر موفق به ثبت نام شدند که از این میزان ۸ درصد به علت مغایرت با شروط وزارت صمت (نداشتن گواهینامه و داشتن پلاک جاری)، ریزش داشتند.

در این طرح بزرگ ملی، خودروی ساینا تقاضایی معادل ۲۱۵ هزار و ۵۹۵ دستگاه داشت که ظرفیت پیش بینی شده آن ۱۹۰۰ دستگاه بود و ۱۰ درصد این رقم معادل ۱۹۰ دستگاه به صورت رزرو پیش بینی شده است.

همچنین ۳۰۷ هزار و ۲۹ متقاضی برای خودروی تیبا ثبت نام کرده بودند این در حالی که ظرفیت پیش بینی شده برای این خودرو ۲ هزار دستگاه بوده و رزرو نیز ۲۰۰ دستگاه معادل ۱۰ درصد ظرفیت است.

خودروی تیبا۲ نیز با ۲۹۶ هزار و ۹۴۲ تقاضا در رتبه دوم‌ قرار دارد در حالی که ظرفیت پیش بینی شده برای این خودرو ۲۵۰۰ دستگاه و رزرو آن نیز ۲۵۰ دستگاه است.

وانت ۱۵۱با ۶۳ هزار و ۷۱۸ تقاضا در رتبه چهارم تقاضاهای طرح فروش فوق العاده قرار دارد که ظرفیت پیش بینی شده برای این خودرو هزار دستگاه و ظرفیت رزرو  آن ۱۰۰ دستگاه است.

نیسان دوگانه سوز آپشنال با ۵۹ هزار و ۹۸۷ دستگاه و ظرفیت ۱۶۰۰ دستگاه، پیکاپ ریچ با ۳۷ هزار و ۷۳ دستگاه و ظرفیت ۱۲۰ دستگاه و نیسان دیزل نیز با ۱۱ هزار و ۹۳۳ تقاضا و ظرفیت ۸۸۰ دستگاه در رتبه های بعدی قرار گرفتند که از این تعداد خودرو ۱۰ درصد به صورت رزرو پیش بینی شده است.

بر اساس این گزارش، در مجموع یک‌میلیون و ۷۶ هزار و ۵۹۳ درخواست به ثبت رسید که با ۷.۸ درصد ریزش ۸۴ هزار و ۳۱۶ نفر فاقد شرایط شناخته شده که در نهایت ۹۹۲ هزار و ۲۷۷ تقاضا به تایید رسید.

بر اساس پالایش های انجام شده ۹۹۲ هزار و ۲۷۷ نفر تعداد متقاضیان واجد شرایط در طرح فروش فوق العاده بودند که با احتساب ۱۰ هزار دستگاه خودرو هر ۹۹ نفر امکان برنده شدن یک خودرو را داشتند.

در حاشیه این مراسم، مجید باقری؛ قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا درباره روند تحویل خودروهای ثبت نام شده، گفت: از بهمن ماه سال گذشته و همزمان با التهاب بازار خودرو ۱۲۰ هزار خودرو به مردم تحویل شده است همچنین از ابتدای امسال نیز شاهد رشد ۵۵ درصدی تحویل خودرو بوده ایم که نشان از تلاش سایپا برای عرضه مستمر خودرو در بازار است.

وی با اشاره به غیرتجاری شدن تعدادی از خودروها به دلیل نقص قطعه، اظهار کرد: به دلیل اثبات استمرار در عرضه خودرو  از سوی سایپا و پس از پیامک به برنده ها، سایت فروش برای طرح پیش فروش ۴۰ هزار محصول در ساعت ۱۴ امروز باز خواهد شد که ۹ محصول در این طرح عرضه خواهد شد.

باقری ادامه داد: سه روز سایت سایپا برای ثبت نام باز خواهد بود که تحویل این خودروها یک ساله خواهد بود.

وی با بیان این که در طرح پیش فروش خودرو، قیمت خودروها به صورت علی الحساب دریافت می شود، تصریح کرد: قیمت این خودروها به روز خواهد بود و همه شروطی که برای فروش فوق العاده پیش بینی شده در طرح پیش فروش نیز اعمال می‌شود.سایناجدول قرعه کشی امروز به شرح ذیل بوده است:

خودرو تعداد متقاضیان برنده شدگان قطعی
تیبا 307،029 2000
تیبا2 296،942 2500
ساینا 215،595 1900
وانت سایپا 151 63،718 1000
نیسان دوگانه سوز آپشنال 59،987 1600
نیسان دیزل 11،933 880
پیکاپ ریچ 37،073 120

لیست برندگان قطعی قرعه کشی سایپا

نتایج

با کلیک بر روی قسمت نتایج کد رهگیری خود را وارد و بر روی جستجو کلیک کنید.

دریافت فایل PDF

حامد محمدی

کارشناس و فعال خودرو تحلیلگر مسائل و قیمت‌ها Dr_HamedMohammadi

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا