Take a fresh look at your lifestyle.

معرفی انواع گیربکس جدید شرکت ایران خودرو

با افزایش درخواست مشتریان و مردم در خصوص تولید محصولات خودرویی با گیربکس اتوماتیک و…  چندی پیش مدیرعامل ایران خودرو در خصوص تولید محصولات جدید و در عین حال با گیربکس اتوماتیک که بزودی آغاز خواهد شد، خبر داد.

خط تولید دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک شروع به کار کرد.در ادامه این برنامه، به تازگی مدبرعامل شرکت نیرومحرکه اعلام کرد که با هدف توسعه قوای محرکه و همچنین عرضه محصولات اتوماتیک توسط ایران خودرو، تولید انواع گیربکس جدید صورت خواهد گرفت که این اقدامات به شرح ذیل است:

  1.  گیربکس شش دنده دستی (6MT)
  2. گیربکس شش دنده اتوماتیک (AMT)
  3. گیربکس شش دنده اتوماتیک (AT)
  4. گیربکس شش دنده اتوماتیک (DCT)

اسماعیل پور به عنوان مدیرعامل شرکت نیرومحرکه اعلام کرد که طراحی و ساخت گیربکس شش دنده دستی (MT6) را از جمله محصولات جدید این شرکت خواند و اضافه کرد: این گیربکس با هدف بهبود قابلیت رانندگی، کاهش مصرف سوخت و همچنین بهبود تعویض دنده با استفاده از سیستم تعویض دنده کابلی است که برنامه ریزی و روند تولید آن آغاز شده و در نیمه دوم امسال تولید آزمایشی آن صورت خواهد گرفت.
وی در ادامه با اشاره به پروژه طراحی و ساخت گیربکس نیمه اتوماتیک شش سرعته اظهار کرد که این پروژه جهت استفاده در خودروهای اقتصادی با هدف افزایش رضایت مشتری و راحتی رانندگی و کاهش مصرف سوخت تعریف شده است.
مدیرعامل شرکت نیرومحرکه تصریح کرد: خط مونتاژ گیربکس AT6 در حال نصب است و تا پایان امسال به مرحله تولید آزمایشی خواهد رسید. از ویژگی های این محصول نیز میتوان به سهولت در رانندگی اشاره کرد.
وی با اشاره به تولید محصولات آتی این شرکت، خاطرنشان کرد: از دیگر محصولات آتی نیرو محرکه، گیربکس DCT6 است. تولید این محصول نیز با هدف بهبود شتابگیری و رضایت مشتری و همچنین کاهش مصرف سوخت در مقایسه با سایر خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک صورت گرفته که با طی مراحل نهایی، در سال 1401 تجاری شده و در سال 1402 به مرحله تولید آزمایشی خواهد رسید.

 

1 نظر
  1. یحیی می گوید

    پس اون دنا پلاس اتومات که الان چندین ماه هست به تاخیر افتاده و به مشتریان تحویل نمی‌دید. و خرداد سال ۹۸.مبلغ ۸۰ ملیون هم دریافت کردید.هنوز مشکل گیربکس دارید. مردم بدبخت باید منتظر تولید گیربکس شما باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.