مکمل بنزین
خبر

با تفاوت‌های دناپلاس توربوشارژ اتوماتيک نسبت به سایر محصولات دنا آشنا شوید

نخستین دناپلاس توربوشارژ اتوماتيک امروز توسط مدیر عامل ایران خودرو تحویل خریدارش شد تا پروسه عرضه انبوه آن رسما آغاز شود. حال سوالی که برای بسیاری پیش می‌آید، به تفاوت دنا پلاس اتوماتیک توربو اتوماتیک با سایر محصولات خانواده دنا است و اکثرا تصور می‌کنند این تفاوت تنها به ارایه گیربکس اتوماتیک با نسخه توربو پلاس مربوط می‌شود، اما ظاهرا این تفاوت‌ها بیشتر است که در ادامه نگاهی به آن‌ها می‌اندازیم.

تفاوت‌های دناپلاس توربوشارژ اتوماتيک

بهبودهای اعمال شده در محصول دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک محدود به قوای محرکه و گیربکس آن نبوده و در بخش های مختلف محصول، تغییرات مهم، موثر و قابل دفاعي ایجاد شده كه سبب بهبود عملكرد خودرو براي مشتري می‌شود.

این خودرو با بهبودهای متعدد نسبت به نسل قبلی خود وارد بازار خواهد شد. اين بهبودهاي 18 گانه در نهايت رفاه و ايمني مناسبي را در اختيار راننده و سرنشينان مي گذارد.

گیربکس اتوماتیک شش دنده با قابلیت تعویض دنده دستی تیپ‌ترونیک در كنار حالت‌های اسپرت و برفی از مهم‌ترين مزایای این خودرو است که به صورت مشهود لذت رانندگی را به همراه دارد و اين مزيت، دناپلاس توربوشارژ اتوماتيك را از محصولات مشابه متمایز می کند.

به کار گيري موتور توربوشارژ كه قدرت رانندگی مناسبی را ايجاد مي كند، فرمان برقی كه رفاه و آسايش رانندگي (فرمان پذيري بهتر) را برای راننده فراهم مي كند، سیستم تعلیق جدید جلو شامل رام، اکسل های جلو، فنر، کمک فنرها، سیستم ترمز دیسکی، تویی پنج پیچ، میل موج گیر جدید و طبق های آن که ایمنی بالا و راحتي را برای راننده و سرنشینان به همراه آورده برخي از امكانات اين محصول است.

همچنين طراحي جديد دسته موتورها براي افزايش و بهبود عملكرد موتور و سیستم اگزوز جدید شامل کاتالیست با کنینگ شیت متال با قابلیت دریافت استاندارد اروپا پنج، بهبودهاي مناسبي را در خودرو ايجاد كرده است.

ارتقاي سیستم مدیریت موتور یا همانEMS شامل پدال گاز، کویل، انژکتورها، ریل سوخت، دریچه گاز برقی، سنسورهای اکسیژن، سنسور ضربه، سنسور دور موتور، ارتقاي ECU و سایر اجزای مرتبط با این سیستم از ديگر بهبودهاي ايجاد شده در محصول دناپلاس اتوماتيك است.
ارتقاي تكنولوژي سیستم تعویض دنده اتوماتیک، بهبود جلوآمپرمطابق با خواست مشتریان، بهبود سیستم انتقال قدرت شامل بهبود در پلوس‌های چپ و راست، بهبود در سیستم هوا رسانی توربوشارژ شامل اینترکولر و لوله های مربوط كه باعث بهبود عملكرد پيشران خودرو شود نيز از ديگر پروژه هاي بهبودي است كه در محصول دناپلاس توربوشارژ اتوماتيك ايجاد و اعمال شده است.

بهبود در سیستم پدال شامل کاسه پدال و پدال ترمز نيز ارتقاي ايمني اين خودرو را به همراه خواهد داشت. بازنگري و بهبود در تمامي دسته سیم ها با هدف بهبود عملكرد سيستم هاي برقي خودرو، تغيير سرشاسی این خودرو، بهبود سیستم تعلیق جلو با هدف افزايش راحتي خودرو و همچنين تغییر در طراحی رام كه اثر قابل توجهی در خوش دستي و رانندگي خودرو و كاهش صداي موتور در كابين داشته است نيز در اين خودرو اعمال شده است. رام قطعه ای فلزی است كه از زیر، روی دو سر شاسی متصل می شود، سایر قطعات جلوبندی، از طریق رام به اتاق متصل می شوند.

کاهش وزن خودرو كه باعث بهبود نسبي در مصرف سوخت شده است نيز از ديگر بهبودهاي ايجاد شده در محصول جديد ايران خودرو است.
به نظر می‌رسد محصول دناپلاس با موتور توربوشارژ و گیربکس اتوماتیک، می‌تواند خلاهای موجود در بازار این بخش از خودروها را پر کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا