زمان تحویل محصولات سری اس شرکت سایپا اعلام شد!

اواخر بهار امسال بود که شرکت سایپا، اقدام به پیش فروش محصولات جدید خود اعم از شاهین، ساینا S، کوئیک S و… را کرد. در زمان فروش خودرو، بیان شده بود که این شرکت برخی خودروها را در پائیز 99 تحویل خواهد داد. اما موعد تحویل فرارسید و از خودروهایی چون کوئیک اس و ساینا اس خبری نشد. با پیگیری انجام شده، معلوم گردید که شرکت سایپا تولید انبوه خودرو ساینا اس را در کارخانه سایپا کاشان آغاز کرده است. اما تولید کوئیک اس هم هر از گاهی تولید شده و فعلا به مرحله تولید انبوه نرسیده است. اما شاید برایتان سوال باشد که چرا با آغاز تولید، خودرو را به مشتریان تحویل نمیدهند؟! جواب ما به شما این است که چون شورای رقابت هنوز قیمت رسمی این خودرو را برای شرکت سایپا اعلام نکرده، به همین دلیل شرکت مذکور از اعلام قیمت و تحویل خودرو بازمانده است.

اما این مسائل باعث شد که امروز، گروه خودروسازی سایپا بیانیه ای راجع به تحویل دو خودرو کوئیک اس و ساینا اس، منتشر کند. در این متن، این شرکت اعلام کرده که مراحل پیش تولید و تست‌های لازم برای تولید خودرو کوییک اس انجام شده و با انتقال قالب از شرکت خارجی در ماه جاری، تولید آزمایشی این محصول از اواخر آذرماه و تولید انبوه آن از دی‌ماه ۹۹ آغاز خواهد شد.

تغییر در زمان‌بندی پروژه تولید کوییک اس و طولانی شدن زمان آغاز تولید انبوه این محصول به دلیل تاکیدات کیفی و روند جدید این گروه در ارتقاء کیفیت قطعات و محصول نهایی و همچنین محدودیت‌های ناشی از اجرای پروتکل‌های بهداشتی با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در یکی‌ از شرکت‌های قالب‌سازی خارجی است که با دستور مدیریت ارشد گروه سایپا این موضوع به صورت مستمر پیگیری شده و ضمن بهبود کیفیت مورد نظر، قالب‌سازی نهایی این محصول فیس‌لیفت در شرکت خارجی به اتمام رسیده و آماده انتقال به داخل کشور است.

مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا در این خصوص اعلام کرد تاکنون چندین دستگاه از این محصول با قطعات نهایی از قالب‌های اصلی در این مرکز تولید شده و تستهای تأییدیه آن نیز به پایان رسیده است، همچنین بر اساس رویه‌های کیفی داخلی سایپا، مراحل دریافت تأییدیه از نهادهای ناظر از جمله نیروی انتظامی برای شماره گذاری، تأییدیه از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و نیز مجوز شماره گذاری تا انتهای دی‌ماه امسال به پایان رسیده و کوییک اس در بهمن‌ماه ۹۹ به بازار عرضه می‌شود.

در خصوص خودرو ساینا اس نیز به اطلاع مشتریان می‌رساند که این محصول هم‌اکنون در خط تولید شرکت سایپا سیتروئن (سایپا کاشان سابق) در حال تولید انبوه بوده ولیکن برای عرضه به بازار صرفاً در انتظار تعیین و اعلام قیمت از سوی شورای رقابت است.

سازمان فروش گروه خودروسازی سایپا نیز اعلام کرد که وجه واریزی مشتریان محترم در پیش فروش‌های این محصولات مشمول سود مشارکت و همچنین جریمه تاخیر خواهد شد و گروه خودروسازی سایپا در این خصوص نیز نسبت به ایفای تعهدات خود اقدام خواهد کرد.

این سازمان توضیح داده که گروه خودروسازی سایپا با هدف رضایتمندی و پاسخ به نیاز ضروری برخی از مشتریان به خودرو، طرح تبدیل و پیشنهاد صدور دعوتنامه‌های خودروهای مشابه و جایگزین این محصولات و تحویل آنها را نیز داده است اما این اقدام، یک امر پیشنهادی و کاملاً اختیاری است و در صورت عدم تمایل مشتریان به تغییر مدل خودروهای خود؛ محصولات ثبت‌نامی بلافاصله پس از تولید انبوه و تامین، تحویل مشتریان محترم خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.