مکمل بنزین
گوناگونبرگزیده‌هاتحلیلیخبرطراحی خودرو

نمونه ارتقاء یافته و جدید ساینا، درحال طراحی در شرکت سایپا دیده شد

صبح دیروز بود که وزیر صمت بعد از حضور در بخش‌های مختلف شرکت ایران خودرو، به سایپا رفت. ایشان در بدو ورود، به خط تولید سایپا رفته و گویا از شاهین‌های تولیدی که چندی است به مرحله تولید انبوه نیز رسیده‌اند، بازدید کرد. اما در ادامه، وزیر صمت در بخش تحقیق و توسعه این شرکت نیز حضور یافت که تصاویری از این رویداد، در فضای مجازی منتشر شد.

اما در تصاویر منتشره، عکس تعدادی از خودروهای آینده شرکت سایپا که اکنون درحال طراحی هستند نیز بطور ریزبینانه گرفته و منتشر شده که قرار است تا رسانه چرخان، برای اولین‌بار در کشور، در این خصوص نکاتی را بیان کند.

ساینا جدید

همانطور که در تصویر بالا مشاهده کردید، یک خودرویی وجود دارد که باتوجه به مشابه بودن دربهای کناری با خودروی ساینا اتوماتیک، همان فیس لیفت ساینا است. پس میتوان به آسانی تشخیص داد که قرار است شرکت سایپا، نمونه لوکس تر و مجهزتری از ساینا اتوماتیک را در سال آینده عرضه کند. باتوجه به بخش عقب خودرو موجود در تصویر، میتوان فهمید که گویا شرکت سایپا، قرار است تا در خودروهای جدیدی که تولید خواهد کرد، از سبک طراحی انحصاری خود که چندی پیش در شاهین و آریا دیدیم، استفاده کند.

اما در کنار عکس فوق، تصویری دیگر نیز در بخش تحقیق و توسعه گروه خودروسازی سایپا منتشر شده که در آن، تعدادی تصاویر گرافیکی از نمونه فیس لیفت ساینا نیز قابل مشاهده است.ساینا جدیدبا مشاهده این تصویر نیز به یقین رسیدیم که سایپا قرار است تا نمونه ارتقاء یافته ساینا را برحسب اصول طراحی مشابه شاهین، طراحی و تولید کند. این کار، همان کاری است که از چند وقت پیش شرکت رنو فرانسه، با الگویی مشابه تلیسمان، مگان را طراحی کرد. البته بهتر است بدانید که نمونه ارتقاء یافته ساینا، که گویا قرار است باتوجه به طراحی متفاوتی که با نسخه فیس لیفت ساینا داشته و به تازگی در شرکت پارس خودرو و سایپا کاشان به تولید رسیدند، با خودرو موجود در تصاویر فوق، نام این خودرو متفاوت باشد. مانند همان کاری که با تیبا و ساینا انجام شد.

این مسئله را هم بدانید که گویا براساس گفته برخی منابع، شرکت سایپا توانسته تا پک گیربکس اتوماتیک را نیز تامین کند. همچنین این منابع معتقد هستند که گیربکس اتوماتیکی که قرار است تا برروی کوئیک، شاهین، ساینا و… نصب شود، در برخی مواقع با گیربکس اتوماتیک دناپلاس توربوشارژ یکسان است.

با چرخان برای فهمیدن سایر جزئیات از خودروهای آینده کشور، همراه باشید. 

سیدعلی سیدهاشمی

سیدعلی سیدهاشمی - SEYYED ALI SEYYED HASHEMI - خبرنگار و فعال حوزه خودرو - Automotive industry journalist - Репортер автомобильной промышленности- 汽车行业记者

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. خوشم میاد همیشه تو این چیزا اول شما اعلام میکنید بعدش سایتای دیگه.
    این نشون از توان شما نسبت به بقیه سایت ها داره.
    با قدرت ادامه بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا