خودروسازان داخلی به بازار خودرویی، عراق و سوریه وارد میشوند

مشاور معاون اول ریاست جمهوری و سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: برخلاف آنچه که برخی‌ها در داخل کشور عنوان می‌کنند، مردم عراق و سوریه از محصولات ایرانی استقبال می‌کنند، ازاین‌رو با برنامه‌ریزی می‌توان صادرات خودرو به کشورهای یادشده را افزایش داد.

حسن دانایی فر در بازدید از گروه خودروسازی سایپا و در حاشیه نشست تخصصی با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در خصوص صادرات خودرو به عراق و سوریه، اظهار داشت: خودروسازان به دو بازار بسیار مهم دسترسی دارند که یکی از آنها بازار عراق و دیگری سوریه است؛ در یک دهه گذشته ایران صادرات قابل‌توجهی کالا به این دو کشور داشته است و همواره بازار، مردم و اقتصاد عراق و سوریه از کالاهای ایرانی استقبال کردند.

وی بابیان اینکه کالاهای ایرانی در کشورهای عراق و سوریه مورداحترام است و جایگاه خوبی دارند، تصریح کرد: این امر فرصت خوبی است تا خودروسازان برای صادرات خودرو به این کشورها برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشند.

دانایی‌فرد گفت: بعد از خروج امریکا از برجام، فشار زیادی بر برخی از صادرکنندگان ایرانی به وجود آمد اما با سعی و تلاش فعالان اقتصادی خیلی از چالش‌ها حل شد و اکنون کالای ایرانی به این کشورها صادر می‌شود.

وی بابیان اینکه در نشست با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا طرح‌های مختلف صادرات خودرو به عراق و سوریه موردبررسی قرار گرفت، تصریح کرد: سعی و تلاش خودروسازان باید این باشد که در مقوله صادرات بیش از گذشته فعالانه عمل کنند، ازاین‌رو با طرح‌های مشترک می‌توان موانع را برطرف و مسیر صادرات را هموار کرد.

مشاور معاون اول ریاست جمهوری در ادامه صحبت‌هایش به ادامه راه مکتب شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: بهترین انتقام از دشمنان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ادامه راه ایشان است؛ مکتب سردار عزیز ما مملو از نکات و شاخص‌های عالی و متعالی بود لذا همان‌گونه که ایشان توانستند در طول حیات خود بعضاً یک نفره معادل ساختارها و سازمان‌هایی که عمر طولانی داشتند وارد شوند و اثرگذار باشند، ما نیز باید به این باور برسیم که ما می‌توانیم.

وی افزود: مدرسه و مکتب سردار شهید سلیمانی را می‌توان در صنعت و اقتصاد کشور تجلی داد و همه ما باید در مسیر وی گام برداریم.

مشاور معاون اول ریاست جمهوری پس از بازدید از مرکز تحقیقات گروه خودروسازی سایپا و فعالیت‌هایی که در این حوزه در حال انجام است، گفت: به‌عنوان یک ایرانی احساس افتخار می‌کنم که شاهد نوآوری، ابتکار و خلاقیت هم‌وطنان و جوانانی هستیم که در شرایط تحریم و نبرد اقتصادی در حوزه صنعت خودرو فعالانه عمل می‌کنند چراکه فعالیت در این برهه بسیار سخت‌تر وجدی‌تر از جنگ نظامی است.

وی با بیان اینکه گروه خودروسازی سایپا، طرح‌ها و برنامه‌های متعددی برای توسعه و پایداری در آینده دارد، تصریح کرد: خودروهای جدید سایپا به جهت طراحی نشان‌دهنده ذوق و سلیقه مهندسان ایرانی است و هنر و تکنیک جوانان ایرانی را می‌توان در خودروهای شاهین و آریا که تولید داخلی است، دید. چرا که این خودروها چشم‌نواز و ازنظر تکنیکی بسیار مناسب است. مشاور معاون اول ریاست جمهوری اظهارکرد: امیدوارم خودروهای جدید سایپا بتواند نیاز جامعه را تأمین کند.

اما در انتها پیش‌بینی می‌شود که خودروهایی همچون کوییک، شاهین، ساینا، آریا به دلیل بومی بودن برند و البته ظاهر به نسبت خوب به نسبت دیگر محصولات سایپا به بازار خودرویی کشورهای عراق و سوریه وارد و یا تولید شود.

3 دیدگاه
 1. hamed می گوید

  داخلو آباد کردن رفتن سراغ خارج
  دمتون گرم
  موفق ترین مافیای دنیا

   
  1. علی اکبر گل‌محمدی می گوید

   دیگه دیگه

    

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.