قیمت تیپ پایه نمونه های جدید ساینا و کوئیک اعلام شد

پس از انواع کش و قوس، بالاخره شورای رقابت بعد از تاخیر فراوان، قیمت دو خودرو کوییک S و ساینا S را اعلام کرد. البته بهتر است بدانید که زین پس، تیپ S محصولات سایپا، نشانگر پایه بودن آن خودرو است.

در دی‌ماه امسال و در جلسه شورای رقابت تعیین قیمت خودروهای کوئیک s و ساینا s از طریق روش کلینیک تجاری به مرکز ملی رقابت واگذار شده بود. این در حالی است که تازه‌ترین اعلام شورای رقابت از انجام قیمت‌گذاری این دو خودرو برای سه ماهه پایان سال حکایت دارد. براین اساس، قیمت کارخانه ساینا اس 114 میلیون و 62 هزار و 500 تومان و قیمت کارخانه کوئیک اس 125 میلیون و 312 هزار و 500 تومان برای اعلام شد.

از ابتدای سال جاری که شورای رقابت که قیمت‌گذاری خودرو وارد شد هر سه ماه یکبار و براساس تورم بخشی بانک مرکزی قیمت خودروهای مشمول مورد محاسبه و جهت اجرا به خودروسازها ابلاغ و در نهایت فروش از طریق ثبت نام و انجام قرعه کشی انجام می‌شود. این در حالی است که اعلام اخیر شیوا به عنوان رئیس شورای رقابت، از این حکایت داشت که با بررسی‌ تورم بخشی برای وضعیت قیمتی خودروسازها، شورای رقابت تصمیم گرفت که هیچ افزایش قیمتی تا پایان سال اعمال نشود.

اما براساس اخبار، وی گفته بود که تورم بخشی از سوی بانک مرکزی برای ایران خودرو 14.1 درصد و برای سایپا 14.75 درصد اعلام شد که با توجه به افزایش نسبی بهره وری و کیفیت باید خودروسازان حدود 10 درصد افزایش قیمت می‌دادند اما با توجه به اینکه در حال حاضر قیمت در بازار خودرو کاهشی است و این روند ادامه پیدا می کند، همچنین به دلیل کرونا تقاضا در سال جاری پایین است، به دلیل جلوگیری از ایجاد هیجان در بازار خودرو هیچ افزایش قیمتی تا پایان سال نداریم.

سایپا کوییک S و ساینا S، بطور مشترک مجهز به یک موتور ۱٫۵ لیتری تنفس طبیعی و در عین حال 8 سوپاپه است که باتوجه به اتصال به گیربکس 5 سرعته دستی، توانایی تولید ۸۷ اسب بخار، قدرت و ۱۲۸ نیوتن متر، گشتاور را دارد.

از امکانات مشترک هردو خودرو، میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • دو ایربگ ایمنی
 •  چراغ روز (Day Light)
 •  تهویه دستی همراه با نمایشگر
 • سنسور هشدار دهنده موانع در عقب خودرو
 • دارای سامانه BCM ،GSI
 • ترمز ABS، EBD و BAS
 • آمپر جدید
 • و…
1 نظر
 1. ناشناس می گوید

  خودروهای بی کیفیت و گران به چه دردی میخورن خون مردم کردین تو شیشه چه خبر یک کارگر با ۱۲ ساعت کار دیگه ماشین گرفتن براش شده یک آرزو

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.