مکمل بنزین
گوناگونخبر

انتشار اولین تصاویر از فیس‌لیفت کیا سراتو

کیا سراتو که در زادگاهش کره جنوبی با نام K3 و در ایالات‌متحده با نام فورته عرضه می‌شود، هم‌اکنون در نسل چهارم خود قرار دارد که برای اولین بار در نمایشگاه خودروی دیترویت 2018 رونمایی شد. حال پس از حدود سه سال، کیا این سدان کامپکت را مورد فیس‌لیفت قرار داده است. سراتوی فیس‌لیفت قرار است در 20 آوریل (31 فروردین) به‌طور کامل معرفی شود اما پیش آن زمان، کیا سه تصویر از نسخه کره‌ای آن یا همان K3 منتشر کرده است. بارزترین تغییر ظاهری سراتو طی این فیس‌لیفت، چراغ‌های جلوی جدید آن با گرافیک داخلی تازه‌ای است که از سه خط LED در بالا و پایین تشکیل شده است. علاوه بر این، جلوپنجره کمی عریض‌تر شده و بالای آن لوگوی جدید کیا قرار گرفته است.

طراحان کیا همچنین سپر سراتو را هم با ورودی‌های هوای جدیدی با قاب مشکی براق و همین‌طور مه شکن‌های جدید، بروز کرده‌اند. با توجه به اینکه این صرفاً یک فیس‌لیفت است نه نسل جدید، پروفیل جانبی خودرو تقریباً هیچ تغییری نداشته اما می‌توانیم انتظار ارائه رینگ‌های جدیدی را داشته باشیم. در عقب سراتو مدل 2022 بیش از هر چیز خروجی‌های هوای تزئینی بزرگی در سپر جلب‌توجه می‌کند که شاید نبود آن‌ها می‌توانست بهتر باشد. در همین حال، هرچند فرم کلی چراغ‌های عقب تغییری نداشته اما گرافیک داخلی آن‌ها بروز شده و درون آن‌ها، مشابه چراغ‌های جلو، همان خطوط منقطع کار شده است.

در داخل سراتو غیر از ارائه نمایشگر اطلاعاتی-سرگرمی بزرگ‌تر، تقریباً تغییر مهم دیگری صورت نگرفته که البته ازآنجایی‌که این فقط یک فیس‌لیفت است، این موضوع تعجبی ندارد. البته در تریم‌ها و تودوزی‌ها هم تغییراتی صورت گرفته و هرچند غربیلک فرمان مثل قبل است اما در میانه آن لوگوی جدید کیا به چشم می‌خورد. کیا فعلاً فقط تصاویر نسخه سدان سراتوی فیس‌لیفت را منتشر کرده اما به‌زودی می‌توانیم تغییرات نسخه هاچ‌بک آن‌را هم ببینیم. این نسخه در ایالات‌متحده عرضه نمی‌شود اما در کره جنوبی با نام K3 GT، در کانادا با نام فورته 5 و در اروپا با نام سید به فروش می‌رسد. فیس‌لیفت کیا سراتو اواخر امسال با نام فورته در ایالات‌متحده عرضه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا