Take a fresh look at your lifestyle.

نسل جدید تویوتا پرادو چه شکلی خواهد بود؟

نسل کنونی تویوتا لندکروزر پرادو که در ایران به تویوتا پرادو شهرت دارد، در سال 2009 معرفی شده و هرچند تاکنون دو فیس‌لیفت را تجربه کرده اما کاملاً سالخورده شده است. بااین‌حال، ازآنجایی‌که نسل جدید لکسوس GX به‌تازگی معرفی شده است، احتمالاً در آینده نزدیک نسل جدید پرادو را هم خواهیم دید زیرا این دو خودرو اشتراکات زیادی باهم دارند. همچنین تویوتا اخیراً تیزرهایی را از نسل جدید پرادو منتشر کرده است که شاسی‌بلندی جعبه‌ای شکل با اوورهنگ‌های کوتاه را نشان می‌دهد. حال با توجه به این تیزرها، تصاویر کامپیوتری از ظاهر احتمالی نسل آینده تویوتا پرادو طراحی شده است.

با توجه به این تصاویر، قسمت جانبی پرادو بشدت یادآور لکسوس GX جدید ولی برخی ویژگی‌ها مثل جلوپنجره و چراغ‌های جلوی با گرافیک LED خاص، این خودرو را از همتای لوکس خود متمایز کرده‌اند. در عقب خودرو هم شاهد چراغ‌های عمودی نسبتاً ساده‌ای هستیم که برخلاف GX در اینجا به هم متصل نیستند. به‌طورکلی، در پرادوی جدید احتمالاً شاهد فرمی جعبه‌ای‌تر و خشن‌تر و آفرودی‌تر خواهیم بود. تویوتا اما در حالی خود را برای معرفی نسل جدید پرادو آماده می‌کند که به نظر می‌رسد قصد دارد برای اولین بار آن را در بازار ایالات‌متحده هم عرضه کند.

تویوتا در سال 2021 به دلیل فروش پایین، به عرضه لندکروزر در آمریکا پایان داد اما چند وقت پیش شرکت ژاپنی اعلام کرد که قصد بازگرداندن این خودرو را به بازار ایالات‌متحده دارد. گفته شده به‌احتمال‌زیاد نسل جدید لندکروزر در سال 2025 به آمریکا بازخواهد گشت. هنوز رسماً چیزی در این رابطه اعلام نشده اما ظاهراً تویوتا قصد دارد پرادوی جدید را با نام لندکروزر در ایالات‌متحده عرضه کند. انتظار می‌رود تویوتا در بازار آمریکا جایگاه لندکروزر را کمی پایین‌تر بیاورد تا فضای بیشتری برای لکسوس GX ایجاد شود. فعلاً هیچ حرفی در مورد قیمت این خودرو زده نشده ولی انتظار می‌رود ارزان‌تر از لندکروزر قبلی بازار آمریکا باشد.

با توجه به اینکه لندکروزر 2021 با قیمتی بیش از 85 هزار دلار در آمریکا عرضه می‌شد، قیمت جانشین آن می‌تواند از حدود 60 هزار دلار آغاز شود. پیشرانه لندکروزر جدید در بازار آمریکا نیز می‌تواند با نسل جدید وانت تاکوما مشترک باشد که این یعنی احتمالاً موتور 2.4 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ جدید را زیر کاپوت این خودرو خواهیم دید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.