7 دلیل برای آنکه تیگو 7 نخریم!

بی‌شک، کارخانجات خودروسازی در چین یکی از بزرگ‌ترین صنایع و مراکز در تولید و عرضه اتومبیل‌ در بازار داخلی این کشور و سایر کشورهای جهان محسوب می‌شود و نمی‌توان منکر آن شد که چین در حال حاضر یکی از گسترده‌ترین سازندگان اتومبیل در جهان بوده و با پیشرفتی چشمگیر در حال نزدیک شدن به برندهای مشهور در سطح بین المللی است.

رشد فروش محصولات ساخته شده در چین به لطف بازارهایی همچون ایران، آفریقای مرکزی، آسیای جنوبی و آمریکای جنوبی به حدی بوده که شرکت‌های فعال در زمینه ساخت و تولید اتومبیل در این کشور هر ساله با نرخ سود بیشتری نسبت به مدت مشابه در سال قبل به فعالیت خود ادامه داده و مدل‌های تولیدی خودشان را به بازار داخلی این مناطق ارسال می‌کنند.

در ایران نیز حضور برندهایی همچون مدیران خودرو و کرمان موتور باعث شده تا تولیدکنندگان چینی از 11 سال پیش تاکنون در ایران حضور داشته و یکی از اصلی‌ترین بازار هدف خود برای فروش محصولات را مارکت داخلی ایران عنوان نمایند.

حال در این مطلب به بررسی نقاط ضعف و منفی پیرامون خرید یکی از محصولات جدید عرضه شده به بازار خودروی ایران با نام تیگو 7 پرداخته و با نگاهی دقیق‌تر، 7 دلیل پیرامون عدم خرید این خودرو را بیان خواهیم کرد. لازم به ذکر است، تیگو 7 توسط شرکت مدیران خودرو که نماینده رسمی  و شریک تجاری برند چینی چری در ایران است، عرضه و به فروش می‌رسد.

قیمت

به جرات می‌توان گفت مهم ترین دلیل برای عدم خرید این محصول، قیمت آن است. تیگو7 در حال حاضر با قیمتی برابر با 130 میلیون تومان در نمونه فول آپشن خود در بازار داخلی کشور عرضه می‌شود که بهایی بیش از حد تصور خریداران و کارشناسان این حوزه بوده و با توجه به رقبای این خودرو در بازه قیمتی برابر با 120 الی145 میلون تومان، که غالبا محصولاتی غیر چینی هستند، این نحوه قیمت‌گذاری و عرضه به مشتریان در بازار داخلی ایران بسیار اشتباه است و می‌توان شکستی زودتر از پیش‌بینی‌ها را برای این خودرو متصور شد.

عدم موفقیت در بازار دسته دوم

همانند دیگر محصولات چینی، تیگو7 نیز در تفکرات اکثر مردم جامعه، یک خودروی چینی با درجه کیفی متوسط و غیر قابل اعتماد محسوب می‌شود و همین تفکرات باعث شده است محصولات چینی در بازار اتومبیل‌های کارکرده، افت قیمتی عجیب و بسیار زیاد را نسبت به نمونه‌های صفر کیلومتر خود پیدا کرده و فروش بسیار بدی را نیز تجربه کنند.

در واقع می توان گفت ذهنیت خریداران برای انتخاب یک خودروی چینی به دو صورت تقسیم بندی می شود، در یک بخش، برخی مشتریان اعتقاد دارند که محصولات چینی ساخته شده و یا وارد شده توسط شرکت‌های خصوصی و دولتی در ایران کیفیت قابل قبول داشته و می‌توان آنها را خریداری کرد، اما در سوی دیگر که جمعیت غالب کشور نیز به‌شمار می‌آیند، بر این اعتقاد هستند که خودروهای چینی همواره محصولاتی بی‌کیفیت بوده، طول عمر بالایی را به‌همراه ندارند و ارزش خرید نسبت به پول پرداختی را هزگر دارا نیستند.

 میزان کیفیت ‌و عملکرد خودرو در جاده‌ها و پیچ‌ها

از دیگر نقاط ضعف این خودرو برای عدم خرید، کیفیت و عملکرد این خودرو است. متاسفانه با قیمت اعلامی بیش از حد تصور برای تیگو7، این مدل در حال حاضر در بازه قیمتی خود رقبایی همچون رنو کپچر، سانگ‌یانگ تیوولی (ارزان‌تر است!) و سوزوکی گرند ویتارا را پیش رو دارد و با وجود همچین رقبایی، این خودرو دارای عملکردی ضعیف‌تر و خشک‌تر سر پیچ‌های جاده‌های خارج شهری بوده و در برخی موارد کمی گیج بودن در فرمان پذیری نیز حس می‌شود.

از دیگر موارد منفی در این بخش پیرامون تیگو7، واکنش به فشردن ترمز است که نسبت به رقبای خود ضعیف‌تر بوده و در صورت رسیدن به سرعت‌های بالا نمی‌توان از کنترل کامل راننده بر روی این خودرو مطمئن بود.

پیشرانه ضعیف‌تر در مقابل رقبا

تیگو7 در ایران با پیشرانه‌ای 1.5 لیتری مجهز به مولدهای توان بخش توربو عرضه شده است که توانایی تولید قدرتی برابر با 147 اسب‌بخار با شتاب صفر تا صد نزدیک به 11 ثانیه را دارد که این قدرت به چرخ‌های جلو منتقل شده و در واقع یک خودروی دیفرانسیل جلو بشمار می‌رود. اما در نزدیکی قیمت این خودرو می‌توان محصولی همچون  سوزوکی گرند ویتارا با برندی بسیار معتبرتر را عنوان کرد که با بهایی در حدود 139 الی 141 میلیون تومان به بازار عرضه می‌شود و پیشرانه ای 2.4 لیتری با قدرتی معادل 169 اسب‌بخار را دارد که این نیرو به چهارچرخ منتقل شده و در واقع یک خودروی دو دیفرانسل محسوب می‌شود.

در موردی دیگر نیز می‌توان به محصولی همچون جک اس5 اتومات با 97 میلیون تومان در بازار کشور اشاره کرد که دارای یک پیشرانه 2.0 لیتری توربو با توان تولیدی 174 اسب بخار بوده و با قیمتی بسیار کمتر، از قدرت بیشتری نسبت به تیگو7 سود می‌برد و همچنین هایما اس۷ توربو نیز با قیمت 98 میلیون‌تومانی و تولید قدرتی برابر با 170 اسب‌بخار، از دیگر محصولات قدرتمند و با قیمتی کمتر نسبت به تیگو 7 به‌شمار می‌آید.

طراحی داخلی

از دیگر نقاط ضعف تیگو7 برای عدم خرید از سوی خریداران، طراحی داخلی نچنان جذاب و ساده این خودرو است. این مدل با طراحی داخلی و کابینی ساده و به دور از جذابیت‌های معمول، دارای طرحی ساده و تکراری بوده و پس از مدتی استفاده بسیار خسته کننده خواهد شد. کیفیت ساخت کابین این خودرو به دو صورت انجام شده و به اعتقاد کارشناسان کیفیت و ساختار کابین داخلی این خودرو به صورتی یکسان و هماهنگ حفط نشده است و خریداران پس از مدتی استفاده دچار تغییر در کیفیت برخی نقاط این خودرو همچون رنگ پریدگی کلیدها خواهند شد.

متاسفانه همچون سایر بخش‌ها، در این قسمت نیز به دلیل قیمت‌گذاری غیر منطقی بر روی این خودرو در مقایسه با سایر رقبا در این رده، محصولاتی همچون تیوولی و حتی پژو 2008 از کیفیتی بهتر، اتاقی زیباتر و قیمتی کم‌تر برخوردار هستند.

آپشن‌های کم‌تر

یکی از دلایلی که بسیار از افراد اقدام به خرید خودروهای چینی می‌کنند، آپشن‌های زیاد در برابر بهای پرداختی است و قاعدتا وقتی شما به سراغ یکی از گران‌ترین محصولات چینی بازار می‌روید، انتظار دارید که بهترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات را در آن ببینید که با خودروهای بالای ۲۰۰ میلیون تومان کره‌ای در یک رده بایستد و حتی امکاناتی بیشتر نیز ارایه دهد.

اما یک مقایسه ساده با محصولاتی چون توسان و اسپورتیج جدید که حتی زیر 200 میلیون هم بها دارند، به‌خوبی نشان می‌دهد در این بخش نیز تیگو 7 نتوانسته موفق باشد و عدم وجود امکاناتی چون سردکن صندلی‌ها، گرمکن فرمان، اتوهلد، پارک خودکار، ایربگ‌های کم‌تر و… نشانی از یک محصول فول آپشن نداشته و حتی تک دیفرانسیل بودن آن در چنین رنج قیمتی برای یک محصول چینی، خودش یک ضعف دیگر محسوب می‌شود.

مقایسه با رقبا

در پایان لازم به ذکر است، چری تیگو7 یک محصول جدید برای بازار داخلی کشور بوده و در حال حاضر زود است که بگوییم این خودروی جدید در آِینده‌ای نزدیک چه عملکردی را نزد خریداران احتمالی در این حوزه قیمتی از خود نشان خواهد داد. اما با نگاهی به سایر رقبا و ارزش خرید این محصولات، متوجه خواهیم شد که در رده قیمتی این محصول که از 120 تا 140 میلیون تومان است، با حضور خودروهایی همچون نیسان جوک اسکای پک، رنو کپچر، سانگ‌یانگ تیوولی و سوزوکی گرند ویتارا که کیفیت ساختی به مراتب بهتر و برند مورد اطمینان‌تری را دارا هستند، به اعتقاد کارشناسان شانس بسیار کمی برای تیگو7 در رقابت با این محصولات وجود داشته و در صورت ادامه عرضه با این قیمت غیر منطقی، شکست این خودرو در بازه زمانی دو الی سه سال دور از انتظار نخواهد بود.

نظر شما درباره این خودرو چیست؟ آیا با بهای نزدیک به 130 میلیون تومانی و رقبای چینی قدرتمندتر همچون جک S5 توربو و هایما S7 توربو که بهای بسیار کم‌تری نیز دارند، شانسی برای موفقیت تیگو 7 در بازار ایران قائل هستید؟

به سوپر گروه تیگو 7 در تلگرام ملحق شوید

146 دیدگاه
 1. دادااااااشششش می گوید

  ماشینای چری مفت نمی ارزه ؛ فقط با وعده و وام ماشینو میدن به ملت. بعدم میشه سرطان و دیگه کسی نمیخره
  اه

   
  1. سلشسب می گوید

   دداداش ما داریم عالیههههههههه

    
   1. الهه می گوید

    سلام دوست عزیز اینجوری هم که شما میگی نیست
    حدود یک سال پیش تیگو۷ برداشتم اوایل فکر میکردم در حد سوناتا اما چند ماه پیش کولر ماشین خراب شد و اصلا قطعه اش گیر نمیاد
    بابام سوناتا داره و وقتی پشت رول میشینم واقعا فرق بین ماشین های با کیفیت کره ای رو با آشغالای چینی میفهمم

     
    1. امیرعلی می گوید

     نه تیگو هفت داشتی نه بابات سوناتاداشته… همون پرایدت رو سوار شو و بیخیال نظر دادن شو
     تیگو هفت IE فوق العاده س شتابش کم نظیره و هر ماشینی که اراده کنی گرفته…تعلیق فوق العاده…جون مادرتون الکی نظر ندین..شما تو عمرت یکبار چین نرفتی یا برندهاشو ندیدی فقط ی چیزی شنیدی و اومدی کلاس سوناتای نداشته رو بزاری فقط همین

      
    2. مهدی می گوید

     ماشینو برداشتی؟ مگه لیوانه؟!!
     بعد نشستی پشت رُل؟ مگه عهد قاجاره اینجوری حرف میزنی؟!
     پناه بر خدا

      
  2. ماهان می گوید

   ببخشید ولی شما حرف نزنی بهتره چون مطمئنم تا حالا سوارش نشدی من تیگو۵دارم خیلی هم نرم و راحت رفیقمم تیگو۷خرید خیلی راضیه

    
   1. ناشناس می گوید

    الان ۴۳۷ ملیون قیمتشه خوب
    دوست شما ازش راضیه

     
    1. بهار می گوید

     سلام من اریزو فایو دارم خیلی عالیه یه با خوابمون برد محرف شدیم تو خاکی که پایین تر از جاده بود خیلی سرعت داشتیم چپ نکرد واصلا چیزی احساس نکردیم عالیه نرم وراحت وباکلاس

      
   2. الهه می گوید

    اینجوری که شما میگی هم نیست.پارسال یه تیگو۷ برداشتم.اوایل فک میکردم در حد النترا ست اما چند ماه پیش موتورش خراب شد و قطعه اش اصلا گیر نمیاد

    البته بابام النترا داره و وقتی پشت رول میشینم واقعا فرق بین ماشینای چینی و کره ای رو میفهمم

     
    1. ناشناس می گوید

     شاسی رو با سدان مقایسه نمیکنن همین نشون میده چقد ماشین سر در میارین

      
    2. محمد می گوید

     خ الهه !!!!!
     بالاخره بابای شما النترا داره یا سوناتا !!!!!
     یه سال پیش که تیگو رو خریدی فکر کردی در حد النتراست یا سوناتا !!!
     لااقل متن پیغام های فیک رو عوض کن !!!

      
  3. علی می گوید

   منم باتو موافقم من هم خودم تیگو۷ مدل۲۰۱۹ دارم وقتی اینا حسودیشون میشه میان به بهترین ماشینا حسودی میکنن اخه کسه هم نیست بهشون بگه تو چه اشغالی سواری حتما خود نویسنده پراید سواره

    
   1. امیرعلی می گوید

    نه تیگو هفت داشتی نه بابات سوناتاداشته… همون پرایدت رو سوار شو و بیخیال نظر دادن شو
    تیگو هفت IE فوق العاده س شتابش کم نظیره و هر ماشینی که اراده کنی گرفته…تعلیق فوق العاده…جون مادرتون الکی نظر ندین..شما تو عمرت یکبار چین نرفتی یا برندهاشو ندیدی فقط ی چیزی شنیدی و اومدی کلاس سوناتای نداشته رو بزاری فقط همین
    دمت گرم گل گفتی…حسادت نویسنده کاملا مشهود هست
    تیگو هفت IE فوق العاده س عاااااااااالی

     
 2. الهام می گوید

  من ثبت نام کردم؛ ولی واقعا پشیمونم.

   
  1. ناشناس می گوید

   مرفع بی درد شمایید اخه چیه لاشه کره ای به نو این مبارزع

    
  2. ناشناس می گوید

   هنوزم پشیمونی ؟

    
 3. علی رضا می گوید

  من تیگو ۵ دارم
  هیچکس ازم نمیخره. باید زیر قیمت بدم بره

  مدیران خودرو هم مسخرس. هیچی به هیچی فقط اسم.

   
 4. مرتضی می گوید

  یک ماشین با قیافه نسبتن زیبا و باطن توخالی از شرکت حلبی سازی چری که با ماشینای ۱۱۰ و ایکس ۳۳ خودش نشون داده عهد دوستی با فرقون سازای داخلی بسته!!
  یعنی این ماشین رو کسی ۱۳۰ ملیون بده باید به حضور عقل در سرش شک کرد!!

   
  1. ناشناس می گوید

   تو که نداری مجبور نیستی چیزی بگی

    
  2. ناشناس می گوید

   الان باید ۴۶٠ میلیون بدیم ! به عقل اون که ١٣٠ داده شک نکنید چون کلی سود کرد

    
 5. منتقد می گوید

  چه بلای داره سر ما میاد که باید پول یک لکسوس یا لندکروز در خارج رو بدیم پای یه چینی که بازار ایران رو تبدیل به موش ازمایشگاهی خودش کرده و هرچی میزنه اول میده اینجا تا ببینه چقدر ادم زنده میمونند تا سراغ محصول بعدیش بره.ای وای بر ما.

   
 6. alizade می گوید

  وقتی این ماشین معرفی شد از ضاهرش خیلی خوشم اومد و زد به سرم که بگیرم اما وقتی دیدم چنین قیمت بالایی داره پشیمون شدم و الانم خوشحالم که چنین اشتباه بزرگی نکردم ! مرسی از اطلاع رسانی و کمک شما ! چرخان تنها سایتی هست که میشه در اون واقعیت رو خوند !

   
  1. ناشناس می گوید

   واقعا احساس حقارت میکنم که این دله ها رو مردم ایران میخرند

    
  2. شقايق می گوید

   به نظرم اشتباه بزرگی کردین واقعا ماشین فوق العاده ای

    
 7. رضا می گوید

  کاش مدیران خودرو به جای چری حداقل با جیلی همکاری میکرد

   
 8. حسین می گوید

  تو بیشتر سایتا چری با پول دادن اومده همش رپورتاژ رفته که مثلا چقدر خوبه تا ملت گول بخورن و پول بی زبون رو پای این گاری بدن
  ماشینی که خود چینیها هم حاضر نیستن سوارش بشن رو چرا ما باید سوار بشیم؟ اکثر سایتا هم ساکت هستن و فقط دنبال پولن نه نفع مشتری

   
 9. ///mahdispd می گوید

  همه چیزشو بزاریم کنار دو دلیل بزرگ واس نخریدنش هست:۱.قیمت بالا
  ۲.و دلیل بزرگ تر چینی بودنش
  چینی سوارشدن ننگه ؛ننگ

   
  1. مریم می گوید

   خیلی خیلی بهتر از ماشینای ساخت ایران هست شما واقعا ۸۰ میلیون میدی به یه ۲۰۷ که اندازه فرغون هم آپشن نداره؟ اینکه ماشینای چینی بی کیفیتن رو فقط همین ایران خودرو و سایپا شایع کرده که ماشینای بی کیفیت و بی آپشن خودشونو به مردم غالب کنه من تیگو ۷ دارم و فوق العاده راضیم که پول به ماشین ایرانی ندادم

    
  2. ناشناس می گوید

   چرخان غلط کرده
   همه نظرای به اصطلاح کارشناسیش مغرضانس
   من ۸ماه تیگو ۷ دارم واگر برگردم به گذشته بازم یه تیگو۷ میخرمکسی

    
 10. ناشناس می گوید

  به نظر من خیلی از ماشین های داخلی بهتره یک آریزو ۵ گرفتم واقعاً ازش راضی هستم از نظر فضای داخلی بزرگ وراحت وبقیه موارد فنی هم راضی هستم با توجه به شرایط قسطی کمتر از ۹۰ منتهی مشکل خودروسازهای خارجی نیست که قیمت ماشین هابا این قیمت به دست ما میرسه هموطن عزیز تاجره که سود بیش از کارخانه می برد بعدشم متاسفانه این ذهنیت مردم است که تماماً جنس چینی را مردود می شمارن برای کشورهای اروپا وامریکا هم این اجناس تولید وصادر می شه اماکیفیت بهتر چون تاجرانش مردم را شایسته بهترین می دونند اما تاجران ما مارادراین حد وشایسته همین اندازه

   
  1. سید محمد می گوید

   درسته من یه x22دارم واقعا عالیه از نظر کیفیت اون از ماشین های ایرانی خیلی بهتره ولی کمی نرم نیست البته فقط x22 اینجوری هست چون من تا حالا سوار ۳۱۵ و تیگو ۵ شدم و خیلی نرم و سبک بودن خلاصه چین فقط اسمش بددر رفته و الا ماشین های خوبی داره

    
 11. سولماز می گوید

  ماشین چینی با این قیمت!!!
  – هر کس می خره یا پول مفت داره یا …
  چینیها ایرانیا رو نشناختن در عرض یک روز دیدی هیچ کس ماشین چینی دیگه نمی حره چون کمپانی فروشش خوبه سرمایه گزاری کرده یک دفعه فروش بیاد پایین ورشکست میشن
  اونایی هم که قبلا چینی خریدند چون الان همشون پشیمونن (غیر از اوناییکه الان چینی دارند و خودشون رو راضی نشون میدن چون چاره ای ندارند) دیگه چینی نمی خرند
  بقیه هم چون از اول به چینی اعتقاد ندارند نمی خرند
  یعنی مخاطب چینی تقریبا در کشور اشباع شده ولی چینیها دارن به تداوم تولید فکر می کنند.
  دو سال دیگه به حرف من میرسین

   
  1. milad می گوید

   چرا برای خودتون حرف در میارید بنده ۳ساله بایک سابرینا دارم وخرج قطعاتش ماشالله از توسان پدرم بیشتره وفروش هم نداره اما واقعا راضیم ازش وتوی این سه سال فقط خرج ظاهرش کردم که چندبار باهاش تصادف کردم(که اونم بی احتیاطی خودم بود یکبار خواب بود توی گارد ریل رفتم یکبارم توی پارک بودم یک ماشین نتونست توی شیب خودشو کنترل کنه زد به من)و هیچ نیازی ندارم که الکی بگم راضیم چون نه قصد فروششو دارم که بخوام تبلیغ کنم

    
  2. ناشناس می گوید

   سلام الان که تیگو ۷ شده ۳۵۵ میلیون تومان

    
 12. چنگیز می گوید

  اصلا خوب نیست ماشینش

   
 13. رضا می گوید

  سلام. بنظر بنده ماشین بدی نیست ولی اینکه میگید خیلی گرونه رو تا حدودی قبول دارم. بنظرم اگر تیگو ۷ رو بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ میدادن خوب بود. اینکه اکثر مردم میگن که ماشینهای چینی آشغالن و داشتنشون ننگه، باید بگم که این افراد یا دارن بر مبنای کیفیت ماشینهای چینی ۱۰ سال پیش قضاوت میکنن و یا اینکه اصلا سوار ماشینهای جدید چینی نشدن، و یه عده هم همینجوری شعار میدن! کیفیت ماشینهای چینی در طول ۱۰ سال گذشته خیلی پیشرفت کرده و به جرعت میتوان گفت که خیلی وقته از ماشینهای وطنی جلو زده اند. بنده خودم الان یک ساله که x33s یا همون Tiggo3 رو دارم که کاملا ازش راضیم و هیچ عیب و ایرادی درش ندیدم چه برسه به این ماشین! دوست من ننگ واقعی اینه که در طول ۲۰ سال گذشته از سمند به دنا و از پراید به تیبا رسیده ایم و داریم پز ماشینهای ژاپنی، کره ای و … رو میدیم. مطمئن باشید تا یک دهه آینده اکثر خودروسازهای مطرح دنیا در مقابل چین به زانو در خواهند آمد.پس بهتره یه ذره منطقی تر فکر کنیم.

   
  1. الی می گوید

   من خودم کارشناس فروش مدیران خودرو هستم والا مشتری هایی که خریدن همه راضی ان. کسایی که میگن نخرید ال و بل واقعا مطمئن شدم که خودشون از مدیران خودرو خرید نکردن

    
  2. علی می گوید

   بنده هم با نظر شما کاملا موافقم خودم x33s دارم هر کسی این چند ساله به چین سرزده باشه کاملا متوجه رشد تکنولوژی در چین میشه تا چند سال قبل در بقیه صنایع هم ماشین الات رو کپی میکردن ولی الان طراحی های بسیار عالی و کاربردی با کیفیت بالا ارایه میدن

    
 14. sunmartin می گوید

  چینی یعنی دردسر استرس
  به چندین دلیل کلا جنس چینی و بخصوص خودرو نباید رفت سمتش خودم از کسانی بودم که از روی ناچاری سال ۹۳ چینی خریدم و با نصف قیمت با التماس فروختم
  دلایل من :
  کیفیت در حد شوخی و اکثرا بازیافتی
  بسیار شکننده طوریکه چراغ های چری آریزو ۵ مثل اسباب بازی بچه هاس و سپرش هم خیلی بی کیفیته
  دوام و قدرت موتور بولوف
  قیمت قطعات وحشتناک بالا
  موتور های قدیمی تکنولوژی قدیمی
  طراحی های ناهمگون
  تو نمایندگی نیلی یدونه قرمزش گزااشتن خیابان حکیم نظامی اصفهان وقتی سوارش شدم اول فکر کردم احساسم اشتباه اما همراهم گفت این دیگه چه زباله ای واقعا کیفیت تریم و چیدمان داخلیش بحدی بی کیفیت و الکی بود که پراید در مقابلش مثل یه خودروی لوکس جلوه میکرد
  من خودم سراتو آپشنال دارم اصلا بهیچ وجه کیفیت کره ای ها با چینی ها قابل مقایسه هم نیست لدفا پول و سرمایه خودتون پای این آهن پاره های چینی هدر ندید و بیش ازین نزارید تبدیل بشیم به آزمایشگاه چینی ها دوستم تازه از چین اومده میگه خود چینی ها هم چینی سوار نمیشن اونوقت اینجا….متاسفم واقعا

   
  1. آقاجانی می گوید

   به به به… یکی از دروغگوترین انسانهای روی زمین. این آقا هر ماشینی که بگید داشته. از سونتو بگیرید تا جگوار. دروغگوی بزرگ.

    
   1. ناشناس می گوید

    ابن چه حرفیه الان ماشینای چینی عالین و حرف زیادی واسه گفتن دارن ما اریزو داریم قبلا هم سراتو داشیتم قایل مقایسه با اریزو نیست . بخصوص تیگو هفت که به مراتب بهتر و زیباتر هست

     
  2. suraj می گوید

   من توهرسایتی رفتم دیدم این آقای sunmartinبرای کوبیدن خودروهای چینی از خودروهای کره ای تعریف میکنه اگه ریگی به کفشتون نیست از خودروهای سایر کشورها هم صحبت کنید مگه فقط کره خودرو میسازه

    
   1. کوروش پورهاشمی می گوید

    دقیقا

     
  3. رضا. زخم خودرو عظیم خودرو می گوید

   من چینی سوار نیستم ولی هم خودت هم دوستت دارین شعر میگین

    
 15. ناشناس می گوید

  توی ماشینای چینی باز چک کیفیت و اپشن و خدماتتش و پولی ک بابتش میدی مناست تره ولی تیگو مزخرف ترین برنده

   
 16. ناشناس می گوید

  چینی نخرید

   
 17. حامد می گوید

  دوستان طوری چینی هارو میکوبن که انگار چینی جماعت چیکار کردن به ما بزگترین خیانت قرن رو کره ای ها و فرانسوی ها به ما کردن با دادن چهارصد و پنج و پراید به ایرانخودرو و سایپا درسته چینی ها ماشین با کیفیت تولید نمیکنند اما بهتره برید و از قیمت واقعی خودرو ها اطلاع پیدا کنید اونوقت متوجه میشید که با توجه به قیمت اصلی قابل قبول هستند برید یقه انحصار خودرو رو بگیرید که به قیمت بی ام و سری سه به ما چری تیگو هفت میدن

   
  1. رضاپور می گوید

   بزرگترین خیانت رو ایران خودرو و سایپا کردن نه کره ای ها و فرانسوی ها ! اونا ماشین جدید همچنان میزنن اما این دو تا داخلی بخاطر سود خودشون بنجلای قدیمی رو تولید میکنن و هیچ ارزشی برای ملتشون قایل نیستن . البته بماند همین ملت هم تا یه وام ببینن میریزن و پیکان هم باشه با کله میخرن !
   تازه منتظر باش الان که دارن چینی میزنن تا ۲۰ سال دیگه همینم میکن تو پاچه ملت !

    
   1. Pedram می گوید

    بله کانلا مشخصه که پژو ۲۰۰۸ و ۳۰۱ چقدر هم با کیفیت هستن

     
 18. Masoudleo می گوید

  وقتی تو نمایشگاه دیدم خدایی بد نبود دوربین ۳۶۰ درجه و …
  اما قیمت رو که پرسیدم چنان جا خوردم که طرف خودش فهمید واقعا نمیارزه
  الانم یک توسان ۲۰۱۲ شرکتی گرفتم با همون قیمت
  آخه چرا !!!!!! رو چه حسابی !!!!!
  بخدا قیمت جک اس ۵ هم‌زیاد و الکی بردن بالا یا لیفان ۸۲۰
  مثلا میخوان بگن ماشینا چینی که تو ایران هم‌تولید میشه در حد ماشینا کره ای و ژاپنی ….
  واقعا اینقدر گزینه با ۱۳۰ میلیون هست ….
  واقعا اون دوستی که ثبت نام‌کردی
  با ۲م ضرر کنسل کنش
  ما با نخریدن بهوش بگیم که دیگه اینجوری قیمت گذاری نکنن

   
 19. امین قاف می گوید

  خلایق هرچه لایق

   
 20. Y@S می گوید

  خب آدم مگه عقلشو از دست داده ۱۳۰ میلیون واسه ماشین آشغال چینی بده؟ با این پول میشه ماشین های کره ای و ژاپنی بهتری سوار شد_ماشین های ایرانی و چینی همشون آشغالن

   
  1. شقايق می گوید

   دوست عزیز با کمال احترامی ک برای شما قاعل هستم باید عرض کنم شما ١ بار تو تیگو ٧ بشینید بد راجبش اظهار نظر کنید

    
 21. مهدي می گوید

  محکوم به شکست

   
 22. رستم می گوید

  به نظرم تنها نقطه ضعفش قیمتش هست در مورد قدرت که فرمودید علی رغم اینکه از نظر عددی پایینتر از جک اس۵و سوزوکی است اما شتابش از جک و حتی توسان و اسپورتیج بهتره.

   
 23. بهرام می گوید

  ما هم خریدیم البته زیاد نروندیم
  ولی بد نیس خوبه
  بابا خیلی زور زدیم ولی نتونستیم اسپورتیج بخریم
  منم فقط ماشین صفر کیلومتر دوس دارم

   
 24. نام شما (ضروری): رضا می گوید

  نظر…سلام با توجه به کیفیت و خوشنام نبودن خودروهای چینی قیمت تیگو ۷ در حدود ۱۰۰ میلیون تومان منطقی خواهد بود. در غیر اینصورت ارزش خریدن ندارد

   
  1. مهدی می گوید

   ماشینای چینی ظاحرشون خوبه و موادی که استفاده کردن اصلا باکیفیت نیست چرتو پرته یکی از اینا خریده بود گیرپاچ کرده بود اصلا ماشین چینی نخرید صاحب اول آخر اون شمایید وخرجه زیادی ام داره

    
 25. خریدار می گوید

  به نظر بنده ادم باید منصف باشه اگرقیمت ان ۸۰ میلیون بود من خریده بودم

   
 26. احمد می گوید

  نگاهی به قیمت داخل چین این خودرو که ۱۵۳۹۰۰یوان است هم بیندازید که به یوان فعلی میشود ۱۰۵میلیون تومان داخل خود چین

   
 27. کوروس می گوید

  قیمت ۱۰۰خوبه اقساطی همه میخرن ولی بیشتر از این قبمت مزخرفه رو دسشون باد میکنه

   
 28. محمود می گوید

  سلام من سه سال قبل برند هاوال وینگل ۵داشتم خیلی راضی بودم چون واقعا نمیتونستم برم تویوتا هایلوکس بخرم دوسال داشتم بدترین جاها باهاش رفتم اخ نگفت خیلی راحتم فروختمش الان هم تیگو ۷ثبت نام کردم تا هفته دیگه تحویل میگیرم شما دوستان پیشنهاد بدین با این مبلغ چه خودروی شاسی صفر کیلومتری میشه سوار شد.
  در ضمن بنده فروردین امثال تیوولی هم ثبت نام کردم ۱۲۰روز کاری دو ماه قبل تکمیل وجه کردم هنوز هم تحویل نگرفتم و میگن ارز گرون شده باید مابتفاوت پرداخت کنی

   
  1. الکاپن می گوید

   چاییدی !!!!

    
  2. Benyamin می گوید

   عامو چرا برای خودتون می نویسیم ذرت پیشانیش ضعیف تره ولی یک زنجیر تایم داره ۲وزنش ۱۰۰کیلو سبک تر ازجکs5 هست و شتابش و همه چیزش بهتره ۳ درست تیگو۷ سردکن این چیزا نداره..ولی آشنایی داره که یه ماشین ۱میلیاردی امروزی نداره من که هم اسپورتیج داشتم هم جک وهم توسان این از همشون که دارم واقعا میگم از همه نظر بهتر

    
 29. مهدب می گوید

  دوستان نمی دونم جو گیر شدم و رفتم ثبتنام کردم ۵۸۲۰۰پول پیش دادم و ده چک.میفتاد ۱۷۰ میلیون.ولی بعد یه هفته یه چیزی بهم گفت حالت خوشه اینقدر پول…‌.رفتم انصراف بدم گفتن نمیشه گفتم هنوز که پلاک تعلق نگرفته دیگه حرفی نداشت و انصراف دادم‌الان خیلی خوشحالم هر چند که پولو دو ماه دیگه بدن.
  آقا نخرین تو رو قرآن

   
  1. Emre14 می گوید

   الان برو ۵۰۰ تا بده شاید بهت بدن هههههههع

    
 30. امید می گوید

  درسته با صدو چهل ملیون ماشینای کره ای خوب میشه خرید ولی دوست من هیچکس ماشین چینی رو نقد نمیخره چون شرایط اقساط داره یه جورایی مجبور میشی

   
 31. کیوان می گوید

  بزرگترین اشتباه من خرید چری تیگو ۵ بود. تابستون خریدم ۱۰۱ تومن. گیربکسش هزارجور ادا دراورد بت هزار مصیبت ۸۶ تومن فروختم. با هزینه سند ۱۷ تومن ضرر کردم. ۲ ماه دپرسشده بودم.
  خیلی ها میگن خوب فروختی ۸۰ به زور میرفت.

   
 32. حمید می گوید

  چینی آشغال ساز.بزک کرده فکر کرده مردم را میتونه گول بزنه.اعتماد به سبفش منو کشته.چینی بنجل سازه.

   
 33. حمید می گوید

  آخه این نه خودروی شاخیه و نه قیمت مناسبی داره.شاید اوایل کار که مردم شناختی از ماشینای چینی نداشتن ولی الان اکثریت مردم میدونن که ماشینای چینی از مواد بازیافتیه.مدیران خودرو جمع کن بابا هنوز کسی اینقدر پولدار نشده که پولشو بریزه تو جوی آب.

   
 34. هادی می گوید

  نمیدونم به خدا

   
 35. حميد می گوید

  ماشین قدری هست زیاد زور نزنید دوستان این ماشین بینی خیلی هرارو به خاک میماله…

   
 36. ناشناس می گوید

  درسته که تیوولی موتورش ضعیفه ولی هرچی باشه ارزش خریدشو نسبت به ماشینای چینی بیشتره

   
 37. بهشاد می گوید

  ماشین های ژاپنی دست دوم خوب پیدا کنید و بگیرید خیالتون راحته مثلا ی رونیز خوب تر و تمیز سگش شرف داره ب این اشغال ها .جک و تیگو و هاوال و بی وای دی .سگ زرد برادر شغاله همش ی اشغاله …..ماشین فقط ژاپنی

   
  1. Alisnight می گوید

   عزیزه من اطلاع داری که رونیز خودش چینیه و با مبارک نیسان فروش میره و توی جاده ی اسفالته جلوی جک و تیگو پشمم جواب نمیشه؟؟

    
 38. مسعود می گوید

  چینی میخریم ولی اشغال تولید داخلی نمیخریم.
  هرچی دلتون میخاد بگید اشغال چینی اما چین الان دومین اقتصاد برتره جهانه.

   
  1. مهدی می گوید

   ما از اقتصاد حرف نزدیم از خودرو حرف زدیم که خودروهاش آشغاله ما یه تبگو۵ داشتیم با بسیار افت و سخت فروختیمش

    
   1. E.N.O می گوید

    الکی از خودت مایه نزار

     
  2. E.N.O می گوید

   شاید!

    
 39. بیطرف می گوید

  سلام دوستان بنده قصد توهین به کسی را ندارم ولی از اظهار نظر کسانیکه حتی بلد نیستند کلمات را به فارسی درست و صحیح بنویسند تعجب میکنم که همه چیز چینی از دید انها (بخصوص اتومبیل) اشغاله شاید در حد اروپا یا آمریکا در این زمینه پیشرفت نکرده اند که نکرده اند ولی بدنبال این مقصود هستند من هم چینی سوارم x22 موارد اشکال فنی و ساختاری زیادی هم اره ولی نکات مثبتش هم خیلی زیاده که به قیمتش میارزه آخه با دلار ۶۰۰۰ تومان چه محصول آمریکایی یا ژاپنی _۰_کیلومتری میتونی بخری مگه اینکه جزو از ما بهترون باشی!!!!!!هستی؟؟؟؟؟؟؟؟

   
 40. Kaivan می گوید

  از نظر فنی و آپشنی خوب است مدت زمانی است که اتومبیل سازان چینی با بکارگیری طراحان و مهندسان معروف اتومبیلهای اروپایی و آمریکایی کیفیت خودروهای خود را ارتقاء داده اند عیب بزرگ این خودرو مربوط به خود اتومبیل نمیشود بلکه مربوط به باور و طرز تفکر ما نسبت به ماشینهای چینی است خوب است خودرو سازان داخلی درسی را که از خودرو سازان بنام نگرفته اند از چینی ها بیاموزند.

   
  1. زينب می گوید

   دوست عزیز دقیقا حق با شماست تمام برداشتهای منفی و غلط راجع به خودروهای چینی ریشه در فرهنگ ما داره چون ایرانیها به حرف مردم خیلی توجه می کنن و دهن بین هستند و بدون هیچگونه تحقیقی نظرات دیگران رو قبول میکنن و از طرفی حسادت نهادینه شده تو وجودشون چون توان خریدن ماشین مدل بالا رو ندارن نظر کارشناسی میدن در صورتیکه کسی از جونش سیر شده که پول به پراید و سمند میده اونم با قیمتهایی نجومی اسباب بازی به پراید میگن که نه رخ قشنگی داره نه متریال خوبی پس اینقدر شعار ندیم هر چی هست چینیها بیشتر برامون ارزش قائلن امیدوارم این تفکر کورکورانه رو بزاریم کنار تا دیگه از تندر ،تندر وانت از پراید ،پراید وانت سوار نشیم اوج پیشرفت ما اینه که از پراید وانت بزنیم بیرون

    
 41. امیرحسین می گوید

  برای من جای سوال هست پس اییییییین همه ماشین چینی از شرکت چری و ام وی ام و…هست کف خیابون اینا احمق هستن و شماها باهوش ؟؟ اولا که ماشین سلیقه اس هست دوما هر کس به جیب خودش و نحوه پرداخت پولش نکاه میکنه که خرید میکنه پس علمااااا لطفا زر نزنید و کمی واقع بین باشید .. از همه مهم تر من شخصااا حاضرم ماین صفر چینی بخرم ۲ سال سوار بعدش بفروشم حالا هررررر چی ضررش باشه تا اینکنه برم یه ازرا ۲۰۰۸ بخرم با ۲۰۰ هزار تا کارکرد که صبح تا شب تعمیرگاه باشم با این وضع دلار نگاه به قیمت این ماشین نکنید پول تو ایران بی ارزش شده وگرنه این ماشین اونقدر گرون نیسن حرف اخر مگه پراید ۲۴ تومن میزره ؟؟؟؟؟

   
 42. رضا می گوید

  صرفه نظر از کیفیت یا بی کیفیت بودن تیگو ۷ ،قیمت اون منطقی اعلام نشد . در این بازه قیمت رقبای سرسختی داره مثل سوزوکی ویتارا، تیوولی، نیسان جوک، رنو کپچر، رنو داستر دو دف ، پژو ۲۰۰۸ و از چینی ها هایما و جک ۵ ؛ بنابراین مصرف کننده باید سازو کاری برای فروش این ماشین داشته باشه ، در غیر این صورت زیان ناشی از حباب قیمت بر دوش خریدار خواهد بود.
  سپاس

   
 43. داریوش می گوید

  سلام.
  من ایکس ۳۳ اسپورت دارم.هم از ظاهر هم از لحاظ فنی و هم لحاظ طراحی داخل راضی هستم.کیفیت هم از تمام خودرو های داخلی بهتر هست.
  نسبت به پولی هم که دادم با صرفه تر از ماشین های کره ای هست.
  خواهشمندام کسایی که این ماشین اصلا سوار نشدن الکی اظهار نظر نکنند.
  با تشکر

   
 44. ششششششش می گوید

  من ۳۱۵ دارم
  مدل ۹۳
  ولی راضیم
  خداییش تاحالا اذیتم نکرده
  خیلی هم دوس دارم تیگو ۷ بخرم ولی پولم نمیرسه
  خداییش اصلا” دروغ هم نگفتم

   
 45. محمد می گوید

  منم الان ۲ ماهه که تیگو ۷ دارم خداییش به نسبت اینهمه تعریف مغرضانه که معلومه بیشترش جبهه گیری کورکورانه وعدم آگاهی از نکات فنی وظاهری خودرو است اینقدر که میگن نیست من هم ماشین کره ایی داشتم هم ژاپنی باید قبول کرد هر قدر پول میدی آش میخوری .وگرنه اگه همین خودرو بجای آرم چری آرم ……. را داشت همه به به وچه چه می زدند .

   
 46. بهنام می گوید

  سلام . داداشم یک ایکس۳۳ مدل ۹۳ داره ۱۸۷۰۰۰ کیلومتر رفته تاحالا یکبار هم تعمیرگاه نرفته. خودمم تعجب کردم. چین واقعا کارش درسته البته خودم پراید۸۴ دارم فقط یکبار گیربکس تعمیر کردم.خخخ

   
 47. محمد می گوید

  کسایی ک این خودرو بدنام میکنن و میگن نخرید چینیه و گرونه و فلان و…
  گربه دستش ب گوشت نمیرسه میگه بو‌ میده
  اگه امکانات این خودرو رو شرکت کره ای میزد قیمت بالای ۲۰۰ تومن داشت اون موقع میگفتی اررررره باید خرید.؟؟؟
  مثال دیگش اینه ک این هواوی قبل اومدن این شماها بودین ک میگفتین هواوی چینیه و‌ فعلان الان قیمتاش پایینه ۲ و نیم نیس همه هم تلاش میکنن ک بخرن
  بنده خودم ۲ ماهه تیگو ۷ دارم ب جرعت میتونم بگم از اسپورتیج سر تره

   
  1. علی می گوید

   ابن چه حرفیه الان ماشینای چینی عالین و حرف زیادی واسه گفتن دارن ما اریزو داریم قبلا هم سراتو داشیتم قایل مقایسه با اریزو نیست . بخصوص تیگو هفت که به مراتب بهتر و زیباتر هست

    
 48. Mishael می گوید

  اگه توجه کنین ما ایرانیا هرماشینی که خودمون خریدیم و بیش از اندازه تعریف میکنیم و ایراداتشم منکر میشیم/چون روزبه روز قیمتش بره بالا
  حالا یکماه دیگه بفروشیم ,شروع میکنیم به واقعیت گفتن و ایراداتش!”
  خداییش اینجوری نیست???
  من ۳سال جک اس۵ دنده ایشو داشتم و بعد سه سال با ۲تومن ضرر روو هوا فروختم و۷۵ خریده بودم و ۷۳ فروختم و کوچکترین خرجی هم نکردم
  به وللاه که حقیقتو میگم.
  به نظر من هر ماشینی میخوایید بخرید,اول ببینید دست دومشو به قیمت میخرن یا نه
  موفق باشید.

   
 49. ناشناس می گوید

  شما که تیگو ۷ ندارید بنظرم خفه شید خیلی بهتره

   
 50. ناشناس می گوید

  تیگو ۷ من دارم ماشین عالیه حتی از ماشین سوزوکی و اسپورتیج بهتره

   
  1. محمد می گوید

   سلام دوستان ماشین من یک ماه خریدم از نظر شتاب عالیه و موتور بسیار کم صدا سواری نرم و راحت که نسبت به جک اس فایو اتومات قابل مقایسه نیست با بنزیین سوپر خیلی راحتر کاره میکنه که متاسفانه نایاب شده الان که ماشینهای کره ای و ژاپنی وارادتشون ممنوع شده و قیمت های نجومی دارند گزینه خوبی هست تیگو ۷

    

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.