Take a fresh look at your lifestyle.

4 دلیل برای آنکه از اپلیکیشن درخواست خودرو اسنپ استفاده نکنیم!

اپلیکیشن درخواست خودرو اسنپ این روزها به یک غول بی رقیب در زمینه خدمات مسافربری شهری تبدیل شده است که بسیاری از مردم به دلیل هزینه اندک آن و همچنین گستردگی خدمات این اپلیکیشن از آن استفاده کرده و به یک همراه جداناپذیر برای کاربران تبدیل شده است ولی آیا اپلیکیشن اسنپ و به طور کلی درخواست خودرو و سرویس از این نرم افزار بدون اشکال است و گزینه‌های جایگزین دیگری برای آن وجود ندارد؟

در این مقاله قصد داریم به دلایلی بپردازیم که همگی ما را برای استفاده نکردن از اپلیکیشن اسنپ قانع کرده و به سمت و سوی دیگر اپلیکیشن‌های مشابه درخواست خودرو سوق می‌دهد. این دلایلی که در ادامه مشاهده می‌کنید قطعا برای بسیاری از افراد مشهود بوده و صرفا از تجارب کاربری ما از اسنپ برآمده است. امیدواریم این مقاله مورد استفاده شما واقع گردد.

اپلیکیشن درخواست خودرو اسنپ

1- اعتبار رایگان محدود و انقضا پذیر

یکی از اشکالات موجود در اپلیکیشن درخواست خودرو اسنپ منقضی شدن اعتبار رایگانی است که شما با دعوت دیگران کسب می‌کنید. این اپلیکیشن برای هر دعوت اعتبار 15000 تومانی برای شما در نظر می‌گیرد که ابتدا این 15 هزار تومان قابل تقسیم در تعداد سفرهای مختلف نیست و شما حتی اگر یک سفر 4000 تومانی نیز داشته باشید، این اعتبار از بین می‌رود و این یک اشکال بزرگ برای اسنپ شمرده می‌شود.

از سوی دیگر مبلغ هدیه دریافتی دارای اعتبار 15 روزه است که قطعا اگر جزو افرادی باشید که تعداد زیادی دعوت از دیگران داشته باشید، این مدت زمان اعتبار باعث می‌شود بسیاری از هدایای دریافت شده از بین رفته و عملا کارایی نداشته باشد. نکته مهم در این بخش عدم وجود اعتبارات زمانی در اپلیکیشن مشابه است که ضعف اسنپ را بزرگتر می‌کند و حتی در اپلیکیشن دینگ به طور کلی نه تنها محدودیت‌های این چنینی وجود ندارد، بلکه با دعوت از دیگران می‌توانید به صورت مادام العمر از سفرهای او درآمد داشته باشید!

2- ایرادات نرم افزاری فراوان در اپلیکیشن اسنپ

یکی از اشکالات بزرگ اپلیکیشن درخواست خودرو اسنپ که البته اخیرا دچار آن شده است، مشکلات نرم افزاری است که در اپلیکیشن این شرکت ایجاد شده است و اگر از کاربران اسنپ باشید قطعا به این موضوع توجه داشته‌اید که بروزرسانی‌های این اپلیکیشن بسیار زیاد شده و هر نسخه از نرم افزار بیش از چند روز دوام نیاورده و سریعا نسخه جدید به بازار می‌آید و کاربران باید نسبت به بروزرسانی نرم افزار خود اقدام نمایند.

طبق تجربه کاربری ما در استفاده از اسنپ، نرم افزار اندرویدی اسنپ نسبت به موارد مشابه مانند تپسی از عملکرد کندتر برخوردار بوده و این موضوع به دلیل سنگین بودن بیش از این نرم افزار است. البته زیبایی ظاهری این نرم افزار بسیار قابل پسند بوده ولی به نظر می‌رسد در مورد نرم افزارهای این چنینی کارایی بیشتر از ظاهر آن مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد.

اسنپ - تپسی اپلیکیشن درخواست خودرو تپسی

3- عدم تمرکز اسنپ در موضوع پشتیبانی درخواست خودرو

یکی دیگر از اشکالاتی که باعث می‌شود استفاده کردن از اپلیکیشن درخواست خودرو اسنپ را توصیه نکنیم، گسترش فعالیت‌های این شرکت است که به طور کلی تمرکز اسنپ را روی موضوع اصلی آن یعنی درخواست خودرو خارج کرده است. در حال حاضر اسنپ در فعالیت‌هایی مانند غذا، هتلینگ و …. فعالیت می‌کند و در خود اپلیکیشن اسنپ نیز مواردی مانند اسنپ باکس و اسنپ بایک وجود دارد که در عین مفید بودنشان باعث شده است از کیفیت فعالیت اسنپ و پشتیبانی آن کاسته شود.

حتما یادتان هست که در ابتدای فعالیت اسنپ و حتی تا دو سال بعد از آن، وقتی موضوعی در بخش امتیاز دهی رانندگان نوشته میشد و به اطلاع اسنپ می‌رسید، پیگیری‌های این شرکت بسیار خوب بود ولی در حال حاضر معمولا به این موضوعات خیلی دیر رسیدگی می‌شوند و عملا تاثیر چندانی ندارند. این تاخیرها در روند رسیدگی به موضوعات پشتیبانی قطعا برای اسنپ بد بوده و در آینده و با وجود اپلیکیشن‌های تازه کار که وارد بازار مسافربری کشور شده‌اند، قطعا عرصه برای اسنپ تنگ‌تر خواهد شد.

4- اسنپ انحصارگری است که در مواقع نیاز گران‌فروشی می‌کند!

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران به آن پی برده و قطعا در رسانه‌های مختلف به آن اشاره شده و دیده‌اید، موضوع گرانفروشی اسنپ در مواقع اضطراری است. به طور مثال در روزهای بارانی هزینه استفاده از اسنپ حدود 40 درصد افزایش پیدا می‌کند و عملا قیمت استفاده از اسنپ نزدیک هزینه آژانس‌های مسافربری شده و فاکتور مهم ارزان بودن اسنپ را به طور کامل حذف می‌کند. این موضوع از آنجایی قابل اهمیت می‌شود که در روزهای معمولی اسنپ از تعداد بالای سفیرانش استفاده کرده و عملا آنها را مجبور به مسافرت‌هایی می نماید که به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارند.

اما در روزهای بارانی که اسنپ از تعداد کمی از سفیرانش برخوردار است با افزایش قیمت‌ها عملا نشان می‌دهد که ارزان بودن اسنپ صرفا یک دیکتاتوری بزرگ است که از نیاز راننده‌ها برای امرار معاش را بهانه کاهش قیمت خدمات کرده است.

به طور کلی دلایل بالا از جمله مواردی است که باعث می‌شود استفاده از اسنپ برای مسافرین توصیه نشده و ترجیحا در شهرهایی که دیگر اپلیکیشن‌های درخواست خودرو حضور دارند، مسافرین بهتر است از این موارد استفاده کنند تا انحصار طلبی اسنپ شکسته شده و نسبت به ارتقا سرویس‌های خود اقدام نماید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.