مکمل بنزین
گوناگونخبر

یک کپی کاری حرفه‌ای دیگر از طرف چینی‌ها؛ این بار از لامبورگینی اوروس!

چند روز پیش بود که در رسانه‌های خودرویی تصاویر اولیه‌ای از یک خودروی به‌ظاهر جدید که حاصل همکاری مشترک شرکت صنایع خودروی پکن (BAIC) و گروه موتورسازی یینگسیانگ بود، منتشر شد.

خودرویی که درواقع یک نسخه کپی شده از لامبورگینی اوروس (Urus) ایتالیایی خوش‌چهره است. با نگاهی به‌ظاهر این خودروی چینی می‌توان گفت که این کپی یک کار ناشیانه نبوده و محصول نهایی یک خودروی جالب‌توجه درآمده است. خودرویی که برای بسیاری از چینی‌هایی که توان خرید یک لامبورگینی اوروس باقیمت بیش از 200,000 دلار را ندارند، یک مدل مناسب قلمداد می‌شود.

نام این خودروی کپی شده چینی Huansu C60 بوده و با نگاهی گذرا و سطحی به نمای جلویی و عقبی آن، چراغ‌های جلویی و نحوه امتداد خودرو از جلو به عقب، می‌توان متوجه شد که شباهت‌های زیادی به لامبورگینی اوروس اصیل دارد.

اما برخلاف شباهت‌های زیاد طراحی خارجی این خودروی چینی با اوروس، در بحث قوای محرکه کمتر شباهتی به این شاسی‌بلند ایتالیایی دارد، به‌طوری‌که در لامبورگینی اوروس از یک موتور 4 لیتری V8 با توربو دوقلو که قدرت 650 اسب بخار تولید می‌کند، استفاده‌ شده اما در این خودروی چینی از یک موتور 2 لیتری توربو که هنوز قدرت تولید آن مشخص نیست، بهره گرفته‌اند.

طبق ادعای تولیدکنندگان Huansu C60، این خودرو از سرعت جادویی برخوردار خواهد بود اما از آنجایی‌که این‌یک خودروی اصیل نبوده و تنها یک نسخه کپی از خودروهای اروپایی است، پس کمتر کسی اهمیتی به موتور قرارگرفته و قدرت تولیدی آن خواهد کرد. همچنین نباید انتظار داشت که در شهرهایی با مردمان ثروتمندتر مانند پکن، هنگ کنگ و شانگهای، کسی راغب به خرید این خودروی تقلیدی باشد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا