تصویر تازه ترین محصول ایران خودرو لو رفت!

حدود یک هفته پیش سردار حاجی زاده به عنوان فرمانده نیرو هوا و فضا سپاه پاسداران، به دنبال تحقق سخن مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید و همچنین ساختن موتورهای کم مصرف، از بخش تحقیق و توسعه ایران خودرو بازدید کرد. ایشان در این رویداد، علاوه بر بازدید از ایران خودرو سخنرانی کوتاهی نیز جهت همکاری بخش هوا و فضا سپاه با ایران خودرو کرد. اما ما در این خبر به برخی جزئیات از این بازدید که دیروز در رسانه ملی پخش شد، خواهیم پرداخت.


طبق مشاهدات و برخی اخبار واصله، در رویداد مذکور دو خودرو جدید K132 و K125 رونمایی شده و احتمالا نیز بزودی در معرض عموم رونمایی خواهد شد. اما نکته قابل توجه این است که چندی پیش برخی مسئولین بخش تحقیق و توسعه ایران خودرو، از تعویض طراحی خودرو K132 که توسط رئیس جمهور رونمایی شده بود، خبر دادند. اما ایران خودرو علیرغم عمل به این کار، هنوز پروژه k132 را با همان طراحی به مسئولین کشوری رونمایی کرده و حتی چندی پیش نیز براساس این خودرو تیزری تولید و منتشر شد. اما حال باید صبر کرد و دید که در آینده ایران خودرو چه طراحی را برای k132 در نظر خواهد گرفت.

اما مسئله دیگر که ایران خودرو بصورت چراغ خاموش توسط یکی از زیرمجموعه خود در حال انجام است، محصولات تمام برقی شرکت جتکو است. شاید نام جتکو برایتان ناآشنا باشد ولی بهتر است بدانید که این شرکت با بکارگیری متخصصان صنعت خودرو در فاز اول در حال طراحی و توسعه خودرو تمام برقی هستند که با توجه تصویر زیر که سردار حاجی زاده در حال بازدید هستند، احتمال این که این پروژه ها نیز به پایان راه رسیده باشد، بسیار است.

اما در تصویر که حتی لوگو جتکو نیز برروی نسخه ماکت حک شده است، نشان دهنده کپی کاری جدید در صنعت خودرو کشور است. باتوجه به سبک طراحی جتکو میتوان فهمید که در نسخه سدان این خودرو، از نسل قبلی و مدل 2019 هیوندای النترا کپی شده است. اما این عمل از دید نویسنده این متن، بد نبوده و بخاطر نوعی پایه ریزی جهت صنعت خودرو ملی، شاید بهتر نیز باشد. چون دیگر آن طراحی به نوعی در عموم مردم مورد پذیرش بوده و شاید استقبال نیز شود.


• اما در نهایت میتوان گفت که صنعت خودرو با پایه ریزی های امروز، احتمالا فردایی بهتر را خواهد داشت. ولی اگر مدیریت صنعت خودروسازی از جوانان پرانگیزه و نخبه بهره مند بوده و حمایت کنند، قطع به یقین صنعت خودرو بهتر از امروز خواهد بود.

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    شما بازار خودرو اگه میتونید کنترل کنید باقیه پیش کش تون

     

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.