مکمل بنزین
خبرداخلی

آغاز تحویل دنا پلاس اتوماتیک و 207 پانوراما از مرداد ماه

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در جلسه مجمع که به منظور حفظ سلامت سهامداران، به صورت اینترنتی و غیرحضوری برگزار شد، گزارشی از فعالیت ها و دستاوردهای سال گذشته و برنامه های امسال ارایه کرد.

وی در تدوین نقشه راه، محصول و قوای محرکه را از اقدامات بسیار مهم و موثر در برنامه‌های توسعه ای ایران خودرو برشمرد و گفت: توسعه گیربکس، موتور و پلتفرم و محصول با همت مجموعه ایران خودرو دنبال می‌شود.

طراحی و توسعه گیربکس‌های شش سرعته دستی و AMT و توسعه پروژه گیربکس‌های اتوماتیک AT و DCT در دستور کار قرار دارد. همچنین ارتقای موتورهای جاری از منظر استاندارد آلایندگی و مصرف سوخت، در کنار طراحی و توسعه خانواده موتور سه استوانه درحال انجام است. درحال حاضر تمامی خودروهای بنزینی براساس استانداردهای یورو۵ تولید می‌شود، برای محصولات گازسوز نیز اقدامات لازم صورت گرفته و با دریافت تاییدیه ها، این محصولات نیز با استاندارد یورو ۵ تولید و عرضه خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: توسعه پلتفرم ایران خودرو با هدف توسعه سهم بازار از جمله برنامه های توسعه ای در سال ۹۹ است که نتایج آن به‌زودی با عرضه محصول جدید به بازار دیده خواهد شد. محصول پروژه K۱۳۲، خودرویی به‌روز و مدرن است که تا پایان سال به تولید انبوه خواهد رسید. افزون بر آن کراس اوور و محصول هاچ بک دیگری نیز بر روی پلتفرم جدید ایران خودرو عرضه خواهد شد. ایران خودرو هر سال دست کم یک محصول جدید وارد بازار خواهد کرد.

مقیمی از افزایش ظرفیت تولید موتور ملی EF۷ به روزانه هزار دستگاه در سال ۹۹ خبر داد و گفت: به منظور توسعه ناوگان حمل و نقل، ون وانا با موتور TC EF۷ نیز در سال جاری عرضه خواهد شد. خط تولید اتوبوس شهری نیز بعد از ۸ سال فعال شده که به زودی محصولات آن وارد بازار خواهد شد.
وی توسعه موتور خودروهای تجاری را نیز از برنامه‌های امسال دانست و گفت: موتور ۳۵۵ به استاندارد یورو ۵ و موتور ۴۵۷ به استاندارد یورو ۴ ارتقا خواهند یافت.

مقیمی با بیان این که به منظور عرضه محصول مورد نیاز مشتریان، اقدام به طراحی و تولید خودروی اتوماتیک کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: راناپلاس، سورن پلاس، سمند سال امسال روانه بازار خواهد شد. محصول ۲۰۷ پانوراما و دناپلاس اتوماتیک نیز از دیگر محصولاتی است که به زودی به مشتریان عرضه خواهد شد.

وی‌ سال ۹۹ و ۱۴۰۰ را زمان چیدن میوه‌های دوران تحریم در صنعت خودروی کشور دانست و گفت: با همراهی زنجیره تامین، شرکت‌های دانش بنیان، نهادهای توانمند، کارکنان، مدیران و متخصصان ایران خودرو می‌توانیم مسیر توسعه صنعت خودروی کشور را با سرعت بیشتری طی کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا