فروش یک تویوتا هایلوکس مدل 1993 با کارکرد فقط 135 کیلومتر!

تویوتا هایلوکس یکی از مشهورترین پیکاپ‌های دنیا محسوب می‌شود. پیشینه این جان‌سخت ژاپنی به اواخر دهه 60 میلادی بازمی‌گردد یعنی زمانی که اولین نسل هایلوکس در ژاپن و دیگر بازارها عرضه شد. تا پیش از تولد مدل تاکوما، هایلوکس تنها پیکاپ میان سایز تویوتا محسوب می‌شد اما این شرکت در سال 1995 پیکاپ میان سایز خود را به دو مدل مجزا تبدیل کرد.

در این سال پیکاپ جدید تاکوما برای بازار آمریکای ارائه شد و هایلوکس در دیگر کشورهای جهان عرضه شد که این روند تا به امروز ادامه دارد.

تویوتا هایلوکس

نسل اول تویوتا هایلوکس

در اوایل دهه 70 میلادی نسل دوم هایلوکس به بازار آمد و تویوتا نسخه اتاق بار کشیده آن‌را به‌طور خاص برای بازار آمریکای شمالی ارائه کرد. این پیکاپ ژاپنی بلافاصله طرفداران زیادی پیدا کرد و نسخه‌های بعدی آن‌هم به دلیل قابلیت اطمینان، قیمت مناسب و سادگی، همین رویه را ادامه دادند.

هرچند در آن سال‌ها پیکاپ‌های آمریکایی همواره بزرگ و بزرگ‌تر می‌شدند اما مدل‌های ژاپنی همچنان نسبتاً جمع‌وجور و نه‌چندان قدرتمند باقی ماندند و بااین‌وجود، هنوز هم نیازهای میلیون‌ها خریداران را برآورده می‌کردند.

تویوتا هایلوکس

در سال‌های اخیر، پیکاپ‌های قدیمی تویوتا بسته به شرایط و کارکرد، از ارزش قابل‌توجهی برخوردار شده و به‌عنوان خودروهای کلکسیونی بسیار موردتوجه قرار گرفته‌اند. زمانی که تویوتا سال‌ها پیش سخت تلاش می‌کرد تا وارد بازار پرسود و رقابتی آمریکا شود، احتمالاً هرگز حتی رؤیای چنین وضعیتی را هم نداشت. حالا اما اوضاع کاملاً تغییر کرده و این غول ژاپنی به یکی از محبوب‌ترین برندهای خودرویی در ایالات‌متحده تبدیل شده است.

تویوتا هایلوکس

حال یکی از آخرین هایلوکس‌ها که تا پیش از آمدن تاکوما در ایالات‌متحده عرضه شده، در ebay برای فروش گذاشته شده است. این یک هایلوکس مدل 1993 دو دیفرانسیل است که تنها 135 کیلومتر کارکرد دارد. بله درست خواندید، طی نزدیک به سه دهه فقط 135 کیلومتر! این هایلوکس به یک پیشرانه 2.4 لیتری چهار سیلندر با 113 اسب بخار قدرت و 192 نیوتن متر گشتاور مجهز است که به یک گیربکس پنج سرعته دستی متصل شده تا نیروی خود را به هر چهارچرخ برساند.

این هایلوکس سبزرنگ کم‌کار با قیمت 45 هزار دلار به فروش رسیده است درحالی‌که هم‌اکنون قیمت تاکومای صفرکیلومتر در آمریکا از حدود 28 هزار دلار شروع می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.