مکمل بنزین
گوناگونخبر

هاورکرافت‌هایی که تاکنون ندیده‌اید + تصاویر

جومار ماکادو، بیش از ۶۰ کانسپت از خودروهای هاورکرافتی را طراحی کرده است. متاسفانه ما در دنیایی پر از خودروهای هاورکرافتی که در کارتون‌ها می‌دیدیم، زندگی نمی‌کنیم ولی این بدان معنا نیست که نمی‌توانیم آن‌ها را تصور کنیم. این گرافیست ماهر، به صورت دیجیتال تصاویری سه بعدی از خودروهای هاورکرافتی کشیده است که آینده این صنعت رویایی را نشان می‌دهد. از بوگاتی مجهز به مسلسل گرفته تا موستانگ مجهز به موشک‌انداز. در نهایت جومار، بیش از ۶۰ خودرو که قابلیت حرکت در هوا و جاده را دارند، طراحی کرد. در ادامه به برخی از آن‌ها نگاهی می‌اندازیم:

هاور بوگاتی: اولین خودرو، گران‌ترین آنهاست؛ یک بوگاتی ویرون. بدنه بیرونی این خودرو برای تبدیل شدن به یک سوپر ماشین پرنده، تغییرات بسیاری کرده است. چهار مسلسل روی سپر جلو و پوشش فلزی روی شیشه‌های خودرو از جمله این تغییرات هستند. مثال این خودرو را می‌توان در نسخه سال ۳۷۴۱ فیلم مد مکس پیدا کرد!

هاور موستانگ: خودرو دیگری که برای این کار بسیار خاص است، فورد موستانگ پرنده است که از نسخه پایه این خودرو در آن استفاده شده. درست مانند بوگاتی، چرخ‌های این خودرو هم با فناوری بالای هاورکرافت جایگزین شده است. تمامی شیشه‌های آن با پوششی از فلز بسیار قوی پوشیده شده و به جای چراغ‌های مه شکن آن، پرتاب‌کننده موشک قرار گرفته. یک بال عقب هم برای بهبود آیرودینامیک خودرو در نظر گرفته شده.

هاور پورشه ۳۵۶: ممکن است این خودرو کلاسیک به شمار آید اما دلیل نمی‌شود که نتواند یک هاور کرافت باشد. به جای چرخ‌های آن از همان تکنولوژی هاورکرافت استفاده شده است. سه موشک برروی درب‌ها قرار گرفته‌اند و یک تفنگ هم زیر چراغ جلو تعبیه شده است. شیشه جلو با فلز جایگزین شده تا در برابر گلوله مقاوم شود.

هاور فرمول ۱: در حالیکه مسابقات فرمول یک محبوبیت خود را از دست داده‌اند، ماکادو خودروهای این مسابقات را به صورت هاورکرافت تصور می‌کند و آن را به آخرین تکنولوژی‌های هاورکرافت‌ها مجهز کرده است. در دو طرف خودرو، دو موشک انداز قرار گرفته و یک مسلسل هم برروی دماغه خودرو تعبیه شده. تغییرات این خودرو با اضافه شدن تفنگ در بخش عقبی و بال عقب عظیم، کامل می‌شود.

هاور شورولت: بدنه شورولت کلاسیک به منظور تبدیل شدن به هاورکرافت، دچار تغییرات بسیاری شده است. دو موشک برروی جلو پنجره و دو مسلسل روی سقف قرار دارند. پوشش فلزی محافظ در تمامی بخش‌های خودرو بکار رفته تا کاملا مقاوم شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا