Take a fresh look at your lifestyle.

شاسی بلند آئودی با نام E-tron در نمایشگاه فرانکفورت نمایش داده شد

امروز و در پی نمایان شدن تیزر آئودی E-tron، پروفسور هاکنبرگ عضو انجمن مدیریت توسعه فنی آئودی در نمایشگاه فرانکفورت تصمیم گرفت تا توضیحاتی در رابطه با این اتومبیل بدهد.

آئودی E-tron تنها یک اتومبیل الکتریکی نیست. این اتومبیل بسیار زیباست، آینده روشنی در پیش رو دارد و دارای برد مسافتی بالایی است.

آئودی قبلا ادعا کرده بود که E-tron برد مسافتی بیش از 500 کیلومتر را خواهد داشت و در نمایشگاه فرانکفورت این موضوع را تکرار کرد. به‌احتمال‌ قوی این اتومبیل در سال 2018 عرضه خواهد شد.

Audi-E-Tron-آئودی-ای-ترون (6)
Audi e-tron quattro

پروفسور هاکنبرگ همچنین گفت:

Vorsprung Durch Technik یعنی شاید نتواند اول باشد اما می‌تواند بهترین باشد. در طراحی موتور جزییات بسیاری رعایت شده است که باعث شد تا اولین SUV الکتریکی آئودی با نام E-tron Quattro پدید آید. آئودی می‌تواند این اتومبیل تمام الکتریکی، لوکس و اسپرت را در سال 2018 به‌طور انبوه تولید کند. آئودی E-tron Quattro کانسپت، طعمی دیگر از سواری را تداعی می‌کند. این اتومبیل پک باتری بسیار قدرمند دارد و آیرودینامیک بدنه از نکات برجسته آن است.

Audi-E-Tron-آئودی-ای-ترون (1)
Audi e-tron quattro

در بدنه می‌توان ابزارآلات آیرودینامیک فعال زیادی را مشاهده کرد که وظایف خاصی را بر عهده دارند. مثلا یکی از آن‌ها دریچه هوایی است که باد را به سمت چرخ‌های عقب می‌فرستد. سه موتور الکتریکی قدرت آئودی E-tron Quattro را تولید می‌کند (با تکنولوژی بسیار هوشمندانه که همه‌چیز را مدیریت می‌کند تا با هم به‌خوبی کار کنند). دو موتور قدرت خود را به چرخ‌های عقب و موتور سوم نیز قدرتش را به چرخ‌های جلو می‌فرستد. این اتومبیل به‌احتمال‌قوی دیفرانسیل عقب خواهد بود.

Audi-E-Tron-آئودی-ای-ترون (5)
Audi e-tron quattro

قدرت خروجی ممکن است تا حدود 496 اسب بخار برسد. گرچه آئودی در نظر دارد تا از مدلی ضعیف‌تر برای عرضه در بازار که قدرتی معادل 429 اسب بخار تولید می‌کند، بهره گیرد. مدل اصلی می‌تواند گشتاوری برابر 800 نیوتن متر و حداکثر سرعتی برابر با 210 کیلومتر بر ساعت داشته باشد. صفر تا صد را در 4.6 ثانیه پر کند و از این لحاظ به نسبت خیلی از SUVهای بنزینی سریع‌تر شتاب می‌گیرد. دیسک‌های بزرگ کربنی که در پشت رینگ‌های 22 اینچی است، ظاهری بسیار خشن به آن داده است. پنل روی سقف وظیفه شارژ کردن E-tron را هنگامی‌که پارک شده است، بر عهده دارد. همچنین آئودی تضمین داده است که با این سیستم شارژ می‌توان 1000 کیلومتر را به‌صورت رایگان و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای برای شارژ کردن پیمود. در داخل E-tron، کابین مجازی و 615 لیتر فضای صندوق‌عقب وجود دارد.

Audi-E-Tron-آئودی-ای-ترون (2)
Audi e-tron quattro

در E-tron سیستم‌های پیشرفته هوشمندی وجود دارد تا بر هر چیزی نظارت کند. دوربین‌های جمع شونده که می‌توانند عقب اتومبیل را به‌صورت کامل نشان دهند، یکی از چندین سیستم به‌کاررفته در این SUV تمام الکتریکی آئودی است. از دیگر موارد جالب این اتومبیل می‌توان به قابلیت شارژ کردن در هنگام راندن اشاره کرد. طرز کار آن مانند همان سیستمی است که در i8 قرار دارد. آئودی بر این موضوع بسیار تاکید دارد که هنگام سریع رفتن می‌توان باتری‌ها را شارژ کرد. بدین ترتیب برد مسافتی بیشتر از 500 کیلومتر خواهد بود.

Audi-E-Tron-آئودی-ای-ترون (3)
Audi e-tron quattro

پروفسور هاکنبرگ دراین‌باره توضیح داد:

سیستم Speed charging بسیار سریع و آسان عمل می‌کند. شما می‌توانید میزان باتری موردنیاز برای برد 400 کیلومتر را تنها در 30 دقیقه شارژ کنید. همین موضوع باعث می‌شود تا رانندگی برایتان لذت‌بخش‌تر شود.

گرچه ما نمی‌توانیم تا سال 2018 این اتومبیل را در جاده ببینیم اما آئودی بیان کرده که از این به بعد قرار است بعضی از اتومبیل‌های خود را بر روی این پلت‌فرم بسازد که نام این محصولات از آئودی، پورت فولیو خواهد بود.

Audi-E-Tron-آئودی-ای-ترون (4)
Audi e-tron quattro

در انتها پروفسور هاکنبرگ گفت:

در آینده بسیار نزدیک دیگر هیچ گاز گل‌خانه‌ای تولید نمی‌شود و اتومبیل‌هایی باقابلیت‌های بیشتری تولید خواهد شد. آئودی E-tron Quattro می‌تواند تجربه رانندگی عالی مانند دیگر اتومبیل‌های آئودی داشته باشد.

اخبار فرانکفورت در جریان است و هرلحظه شاهد یک‌چیز هیجان‌انگیز هستیم. فعلا که اخبار تمامی ندارد و تا 5 مهر می‌توان منتظر چیزهای بیشتری بود.

1 نظر
  1. پیمان می گوید

    تکنولوژی خودروهای الکتریک جای مانور زیادی داره و بزودی باتریهایی با قابلیت ذخیره ۲ برابر باتری های امروزی بوجود میان
    به امید روزی که وقتی سوار ماشین مشیم دیگه دغدغه سوخت و هزینه های دیگه ماشینو نداشته باشیم و فقط برونیم و لذتشو ببریم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.