Take a fresh look at your lifestyle.

لزوم حرکت خودروسازان به سمت توسعه زنجیره تامین!

همواره در سرتاسر جهان، خودروسازان بین المللی یکی از اهداف خود را توسعه زنجیره تامین پیرامون قطعات برای ساخت خودروهای تولیدی و عرضه آن‌ها در زمان مشخص شده به بازارهای گوناگون عنوان کرده‌اند.

در رابطه با همین موضوع، به نقل از خبرگزاری‌های داخلی، یک کارشناس صنعت خودرو گفت: صنعت خودرو باید به سمت امضای قراردادهای همکاری‌های بین‌المللی در زمینه قطعه‌سازی و توسعه شبکه تامین قطعات حرکت کند. امیرحسن کاکایی اظهار کرد: سال جاری حدود ۶ قرارداد تولید و مونتاژ خودرو به امضا رسیده است که برخی از آن‌ها اجرایی شده که به‌نظر می‌رسد اگر تمام این ۶ قرارداد به مرحله اجرا برسد با توجه به ظرفیت بازار خودرو کشور، نیازی به قرارداد جدید با شرایط تولید و مونتاژ خودرو وجود ندارد.

وی با بیان اینکه باید دو طرف قرارداد به وظایف خود به درستی عمل کنند، افزود: در قراردادهای اخیر خودرویی باید تولید اولیه با داخلی‌سازی ۴۰ درصدی صورت گیرد، اما شبکه قطعه‌سازی کشور تا حدودی با نقص روبه‌رو است و موارد اینچنینی عاملی می‌شود که به اهداف اصلی قراردادهای خودرویی دست پیدا نکنیم.

وی بیان کرد: با توجه به این تفاسیر به‌نظر می‌رسد باید در کنار قراردادهای تولید و مونتاژ خودرو به سمت امضای قراردادهای همکاری در زمینه تکمیل شبکه قطعه‌سازی کشور حرکت شود. این کارشناس صنعت خودرو با تاکید بر اینکه نباید بیش از این تمایل به امضای قراردادهای خودرویی تولید و مونتاژ داشت، گفت: بندهای قراردادهای اخیر خودرویی نشان از آن دارد که باید از بازارهای هدف طرف خارجی به درستی استفاده شود و از سوی دیگر اگر در اجرای قراردادها اقتصادی عمل شود شبکه تامین صنعت خودرو ایران رشد خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.