مکمل بنزین
خبر

تبدیل میتسوبیشی قدیمی به لامبورگینی!

در قشر علاقه‌مند به خودرو کارهای عجیب و غریب فراوانی دیده شده که برخی از آنها بسیار خلاقانه و برخی بسیار پر هزینه هستند. لامبورگینی رونتون نیز یکی از محبوب‌ترین خودروهای تاریخ لامبورگینی بوده و هر کسی توان سواری با یکی از این خودروها را ندارد. با گذشت ۱۲ سال از تولید این خودرو هنوز به‌حدی هیجان‌انگیز هست که نمونه‌های موجود از این محصول قیمت گزافی دارند و یک عشق ماشین از کشور روسیه توان پرداخت چنین مبلغی را نداشته است و در اقدامی کاملا خلاقانه اقدام به شبیه‌سازی رونتون کرده است. این فرد یک دستگاه میتسوبیشی GTO مدل 1991 فرسوده را مورد هدف قرار داده تا شبیه به لامبورگینی رونتون کند اما بنظر می‌رسد چندان موفق نبوده است.

میتسوبیشی مذکور از لحاظ فنی تغییری نداشته و فقط در بخش ظاهری با ترفندهای مختلف شبیه به یک لامبورگینی کج و کوله شده و بنابر ادعای مالک قصد فروش آن را نیز دارد. در برخی از المان‌های اصلی ظاهری مانند چراغ‌های جلو می‌توان شباهت با محصول لامبورگینی را لمس کرد اما فرم بدنه چندان شبیه به خودروهای لامبورگینی نشده است. زمانی که از روبرو به این لامبورگینی دست‌ساز نگاه می‌کنیم چندان بد بنظر نمی‌آید اما شرایط در بخش‌های دیگر اسفناک است و اصلا شباهتی نمی‌توان یافت. رینگ‌های ارزان قیمت و زشت و ورودی‌های هوای غیر واقعی واقعا ناامید کننده هستند.

در بخش عقب قاب چراغ‌ها بسیار دوست داشته‌اند شبیه به رونتون باشند اما جای هیچ حرفی باقی نمی‌ماند که واقعا بد از آب درآمده‌اند. بیش از این شاهد نمونه‌های مشابهی بودیک که به واقعیت نزدیک‌تر بودند اما تلاش این فرد روسی چندان موفق نبوده است. در بخش داخلی نیز بنظر می‌رسد هیچ تغییری در میتسوبیشی اعمال نشده و جالب اینجاست که سازنده این اثر نه‌چندان جالب برای فروش قیمتی برابر با 600 هزار روبل یا 9700 دلار را در نظر گرفته است.

علی شیرعلی بیک

مهندس مکانیک گرایش طراحی جامدات از دانشگاه آزاد تهران‌جنوب. علاقه مند به طراحی صنعتی مخصوصا خودرو. مترجم و نویسنده درحوزه خودرو، تکنولوژي و صنایع مرتبط

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا