بهترین و سریع‌ترین خدمات را از کدام بیمه‌ها بخواهیم؟

با رشد زندگی شهری و افزایش آسیب‌ها، شرکت‌های بیمه برای جبران خسارت بنا شدند و اکنون در کشور ما تعداد زیادی از شرکت‌های بیمه حضور دارند که خدمات متنوعی را ارائه می‌کنند. پرداخت خسارت، زمان رسیدگی به شکایت و بسیاری از کاراکترهای دیگر در انتخاب یک بیمه خوب تاثیرگذار است. بیمه ثالث تقریبا بیشترین کاربرد را در زندگی ما دارد و ارائه خدمات سریع در محل و پرداخت به‌موقع خسارت تفاوت را شرکت‌های بیمه گذار را مشخص می‌شکند. در حال حاضر برای آنکه بتوانیم بهترین شرکت بیمه را تشخیص دهیم باید بین مشتریان و خدمات آنها تحقیق کنیم و با بررسی این دو عنصر می‌توان بهترین شرکت را یافت.در جدول زیر می‌توانید عوامل موثر و میزان رضایت مشتریان را مشاهده کنید که شرکت‌های برتر بر همین اساس انتخاب می‌شوند.

عوامل موثر و میزان رضایت مشتریان

رتبه عوامل موثر میزان رضایت
۱ سادگی و سرعت صدور ۴٫۳۶۸
۲ پاسخگویی ۴٫۱۸۲
۳ دانش کارکنان ۴٫۱۷۹
۴ محیط فیزیکی ۴٫۱۳۶
۵ کیفیت ارتباط با مشتری ۴٫۰۰۰
۶ سادگی و سرعت (خسارت) ۳٫۸۷۵
۷ تناسب شرایط بیمه‌نامه با نیاز مشتری ۳٫۸۷۰
۸ ارائه اطلاعات مناسب به مشتری (صدور) ۳٫۸۰۹
۹ رضایت مالی (حق‌بیمه پرداختی) ۳٫۷۴۵
۱۰ تبلیغات صحیح ۳٫۶۷۱
۱۱ ارائه اطلاعات مناسب به مشتری (خسارت) ۳٫۵۴۷
۱۲ رسیدگی به شکایات ۳٫۵۱۱
۱۳ رضایت مالی (مبلغ خسارت دریافتی) ۳٫۳۸۸

 

سادگی و سهولت پرداخت خسارت یک عامل مهم است. تصور کنید شما دچار خسارت شده‌اید و قصد گرفتن خسارت از بیمه خود را دارید، بدون شک توقع شما این است که در مدت زمان کوتاه این خسارت به شما پرداخت شود و روند اداری آن چندان وقت‌گیر نباشد. در جدول زیر حال می‌توانید ۱۰ شرکت برتر بیمه را ببینید که توانسته‌اند رضایت مردم را تاحدودی کسب کنند.

برترین بیمه‌ها

شرکت بیمه رسیدگی به شکایات رضایت از مبلغ خسارت دریافتی سادگی و سهولت پرداخت خسارت
ایران ۱ ۲ ۲
آسیا ۳ ۳ ۱
البرز ۱۵ ۱۹ ۱۵
دانا ۲ ۴ ۳
معلم ۴ ۶ ۴
پارسیان ۱۰ ۸ ۵
رازی ۱۳ ۵ ۶
کارآفرین ۱۴ ۱۵ ۱۳
سینا ۱۱ ۹ ۸
ملت ۷ ۱۳ ۹

کلام آخر

 

پرداخت خسارت و خدمات شرکت‌های بیمه ایران همیشه با استانداردهای جهانی فاصله داشته اما شما با توجه به این جدول می‌توانید با رتبه شرکت‌ها در شاخص‌های مربوط به پرداخت خسارت آشنا شوید و بدون شک این در انتخاب بهتر شما تاثیرگذاتر خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.