مکمل بنزین
شرایط فروش

شرایط فروش اقساطی ساینا و سایپا 131 با تسهیلات یکساله (مهر 98)

گروه خودروسازی سایپا در تابستان سال جاری بیش از 50 بار اقدام به عرضه شرایط فروش نقد و اقساط محصولاتش کرد که تاثیر بسزایی در بازار خودروهای داخلی داشت و توانست تعادل را به بازار محصولات این شرکت بازگرداند. در همین راستا و برای دومین در 3 ماهه اخیر، این شرکت اقدام به عرضه خودروی ساینا با تسهیلات 25 میلیون تومانی و سایپا 131 کرده است.

به گزارش چرخان، گروه خودروسازی سایپا در اطلاعیه‌ای از شرایط فروش اقساطی دو محصول ویژه و پرطرفدار خود خبر داد که مشتریان متقاضی خرید این دو محصول می‌توانند از ساعت 10 صبح فردا با مراجعه به سایت رسمی فروش این شرکت اقدام به ثبت سفارش کرده و خودروی خود را پس از 30 روز کاری تحویل بگیرند.

گفتنی است که ظرفیت معین شده توسط سایپا محدود بوده و با توجه به مقررات وزارت صنعت صرفا چیزی در حدود 30 درصد از ظرفیت تولید این شرکت به فروش فوری تعلق می‌گیرد که در همین راستا باید گفت که گزارشات نشان می‌دهد که این خودروساز در مدیریت این قانون نیز دچار مشکل است!

ی سایپا در اطلاعیه‌ای جزئیات جدیدترین شرایط فروش محصولات خود را اعلام کرد که مشتریان متقاضی خرید این خودروها می‌توانند از ساعت 10 صبح فرمحصولات ارائه شده در شرایط فروش اقساطی سایپا

 • اولین خودروی عرضه شده توسط این گروه خودروساز، سایپا 151 است که با قیمت نقدی 40 میلیون و 313 هزار تومان قابل سفارش بوده و مشتریان از تسهیلات 4 میلیون تومانی برای خرید این خودرو بهره‌مند می‌شوند. بازپرداخت این تسهیلات نیز در قالب 3 چک 4 ماهه خواهد بود.
 • دومین خودروی عرضه شده در این شرایط فروش، ساینا با رینگ آلومینیومی است که توسط لیزینگ پارسیان با تسهیلات 25 میلیون تومانی به مشتریان تحویل داده می شود. گفتنی است که قیمت این خودرو 58 میلیون و 943 هزار تومان تعیین شده و بازپرداخت اقساط در اقساط 12 تا 24 ماهه قابل پرداخت خواهد بود.
 • سومین خودروی عرضه شده در این شرایط فروش خودروی سایپا 131 است که با قیمت 34 میلیون و 125 هزار تومان عرضه شده و 4 میلیون تومان برای این خودرو تسهیلات اعطا میگردد.

سایپا البته این بار فکری برای مشتریان متقاضی خرید خودرو به صورت نقدی نکرده و برای اولین بار شاهد عدم عرضه خودرو در این بخش هستیم. قبل از این معمولا خودروی سراتو در این بخش عرضه میشد که بعد از آن خودروهایی مانند نیسان، تیبا و ساینا ارائه میشد که با توجه به بدقولی‌های سایپا و همچنین نوع قیمت‌گذاری سایپا از استقبال خوبی برخوردار نشد. حالا باید دید که حذف این نوع از فروش چه تاثیری در بازار خواهد داشت.

سایپا

این شرایط فروش سایپا چند وقتی است که با محصولات این چنینی عرضه می‌شود و تغییر قیمت خاصی در آنها ایجاد نشده است. این در حالی است که طبق مصاحبه مسئولین بایستی قیمت‌گذاری خودروها بر اساس حاشیه بازار باشد که قطعا این‌طور نیست!

شرایط و جزئیات ثبت سفارش در این فروش گروه سایپا

 • محدودیت کد ملی در این شرایط فروش سایپا فعال خواهد بود و طبق جزئیات اعلامی از سوی این شرکت، آن دسته از مشتریانی که از ابتدای سال 97 تا به امروز از محصولات این شرکت خریدی داشته باشند امکان ثبت نام نخواهند داشت.
 • با توجه به اینکه محدودیت کد ملی در این ثبت نام وجود خواهد داشت، مسئولیت هر گونه اشتباه در ثبت سفارش بر عهده مشتری خواهد بود و مبلغ پرداختی بدون هیچ سود و اضافه‌ای عودت خواهد شد.
 • با توجه به تصمیم مسئولین این شرکت، امکان ثبت نام برای افراد زیر 18 سال امکان پذیر نخواهد بود.
 • امکان خرید انصرافی و صلح در این شرایط فروش فوری وجود ندارد.
 • با توجه به نیاز و درخواست مشتریان، ظرفیت فروش روزانه تعیین شده و در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.
 • درگاه پرداخت بانکی این شرکت در ساعات خاصی از روز باز خواهد شد که این ساعات با توجه به ساعت time.ir تنظیم شده و بدیهی است که در غیر ساعات اعلامی امکان پرداخت نیز وجود نخواهد داشت.
 • به منظور تسهیل و تسریع در روند ثبت نام بایستی تمامی اطلاعات لازم برای ثبت سفارش در دسترس باشد.
 • پس از ثبت نام و ثبت سفارش امکان تغییر در جزئیاتی مثل کد ملی و نام و نام خانوادگی وجود نخواهد داشت.
 • ظرفیت تعیین شده برای این فروش فوری طبق دستور وزارت صنعت 20 درصد از ظرفیت تولید روزانه شرکت خواهد بود.
 • ثبت سفارش برای خودرها صرفا از محل رنگ‌های موجود خواهد بود.
 • همچنین چک‌های دریافتی در فروش اقساطی صرفا از چک‌های طرح صیاد خواهد بود.
 • گفتنی است که طبق توافق صورت گرفته با ایران‌خودرو، اطلاعات مشتریان دو شرکت خودروساز اشتراک گذاری شده و آن دسته از مشتریانی که در 18 ماه گذشته از محصولات این دو شرکت خریدی داشته‌اند، امکان ثبت سفارش و یا تحویل خودرو نخواهند داشت.

گروه سایپا تحویل خودرو سایپا خودروهای سایپا

شرکت خودروسازی سایپا که در تولید رنو و برلیانس دچار مشکل شده و اعتراضات زیادی به این خودروساز وارد شده، حالا در بحث تولید و تحویل خودروهای فروخته شده قبلی نیز دچار مشکل شده است. از سوی دیگر مشکلات قضایی ایجاد شده برای این شرکت نیز مزید بر علت شده تا همه چیز برای ورود مجلس مهیا باشد و دولت نیز برای سامان دادن به اوضاع سایپا وارد عمل گردد.

مشاهدات و گزارشات واصله به چرخان نشان می‌دهد که سایپا برای تحویل خودروهای فروخته شده در همین دو سه ماه اخیر نیز دچار مشکل بوده و علیرغم قول این شرکت برای تحویل 30 روزه محصولات فروخته شده ولی هنوز بعضی از محصولات علیرغم گذشت بیش از یکماه به دست خریداران نرسیده است! اکنون باید ببینیم که با توجه به این مشکلا سایپا در تحویل خودروهای فروخته شده و همچنین وضعیت معوقات بسیار زیادی که در حال حاضر اعتراضات زیادی در پی داشته، بازهم مشتریان از این شرایط فروش استقبال خواهند کرد یا بازهم شاهد عدم فروش بعضی از خودروها مانند سراتو خواهیم بود!

به نظر می‌رسد که این گروه خودروساز با توجه به عدم استقبال مشتریان از خرید خودروی سراتو اقدام به حذف این خودرو کرده ولی مشتریان دارای حواله خرید رنو و برلیانس به دنبال جایگزینی این خودروها با سراتو هستند که البته با قیمت قبلی برای این مشتریان حساب گردد. حالا باید منتظر ماند و دید که اعتراضات مردمی نسبت به عملکرد گروه سایپا باعث حذف این خودرو شده است و یا برنامه دیگری برای این خودرو ریخته خواهد شد.

ذاکری

بعضی وقت‌ها می‌شه با یک چیز کوچک بزرگ‌ترین شادی‌ها رو خلق کرد و بعضی وقت‌ها کل دنیا هم جمع بشن، نمی‌تونن خوشحالت کنن... قصه من و تیبای خودم همینه... باهاش زندگی می‌کنم و خوشحالم! در چرخان از اخباری می‌نویسم که می‌دونم برای خیلی‌ها جالبه و مفیده!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا