Take a fresh look at your lifestyle.

طرح مفهومی جذابی که از سیستم‌های کششی جاروبرقی و خلاء الهام گرفته است!

موتورهای برقی توانسته‌اند این روزها و در سال‌های اخیر، فرصت استثنائی را در اختیار طراحان قرار دهند. موتورهایی که طراحان خود را از قیدوبندهایی که در موتورسیکلت‌های بنزینی برایشان وجود داشت رها کرده و به آن‌ها اجازه می‌دهند تا بر اساس سلیقه‌های مختلف خود و آن‌طور که برای یک ظاهر جدید می‌پسندند، یک طرح جدیدی را ارائه دهند.

سحرالدین بوسری (Saharudin Busri)، یک طراح صنعتی مالزیایی است که از این فرصت موتورسیکلت‌های برقی استفاده کرده تا بتواند یک طرح مفهومی موتورسیکلت برقی جذاب و البته بدیع را که بر اساس خط تولید Dyson است را ارائه دهد.

در سال 2009، جیمز دایسون یک نوع خاص با طراحی متمایزی از موتورسیکلت برقی را برای ارائه به بازار رونمایی کرد. در این طرح جدید دایسون که بانام «افزاینده جریان هوا» نیز شناخته می‌شود، به‌گونه‌ای از مهندسی جریان هوا استفاده‌شده بود تا به‌جای تیغه‌های چرخشی، از جریان حاصل از هوای اطراف برای چند برابر کردن جریان هوا استفاده‌شده بود.

حالا 10 سال پس‌ازآن طرح جذاب و جدید، این بار،یک طرح مفهومی دیگر بر اساس همان طرح رونمایی شده است که سبک طراحی جدید را در حوزه موتورسیکلت‌ها به نمایش می‌گذارد.

درست مانند محصول دایسون، طرح مفهومی بوسری نیز همان طرح آینده‌گرایانه با جلوه‌های ظاهری بزرگ‌نمایی شده استفاده می‌کند. موتور آبی‌رنگ آلومینیوم/کبالت از همان طرح سیستم مکشی بدون سیم موسوم به V11 Torque Drive الهام گرفته است. اگرچه ممکن است این نام با موتور خودروهای اسپرت نیز اشتباه شود اما باید گفت که اگر قرار باشد موتور این طرح مفهومی با سرعت 125,000 rpm بچرخد، بدون شک، کنترل آن از دست راننده خارج خواهد شد.

همچنین برای تکمیل سیستم تعلیق این طرح مفهومی، طراح آن از یک بازوی چرخشی استفاده کرده که به فریم اصلی توسط سیستم ژیروسکوپ متصل شده است. این یعنی درست مانند همان چیزی که در D65 vacuum دایسون نیز وجود دارد.

اما در کنار تمامی خلاقیت‌هایی که بوسری برای این طرح خود به خرج داده است و حذف رینگ و یکپارچه شدن کامل بدنه و دیگر قسمت‌ها، باید گفت که این طرح باوجود چنین صندلی و دستگیره‌های که خیلی پایین قرارگرفته‌اند و نبودن سیستم تعلیق چندان مناسب، احتمالاً این طرح مفهومی تا چند دهه دیگر نیز نتواند به تولید نهایی برسد.

 

 

منبع Rideapart
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.