جدیدترین شرایط پیش فروش نقد و اقساط محصولات سایپا (مهر 98)

با متعادل شدن بازار خودروهای داخلی از طریق عرضه شرایط فروش فوری خودروسازان، حالا شاهد عرضه شرایط پیش فروش محصولات شرکت‌ها هستیم که به نظر می‌رسد با توجه به عرضه خودروهای متنوع، مورد استقبال مشتریان قرار خواهد گرفت. در ادامه جزئیات شرایط پیش فروش سایپا پس از چندین ماه وقفه در عرضه این طرح را مشاهده می‌کنید.

به گزارش چرخان، گروه خودروسازی سایپا در اطلاعیه‌ای از جدیدترین شرایط پیش فروش محصولات خود رونمایی کرد که مشتریان متقاضی خرید این محصولات می‌توانند از طریق سایت رسمی فروش این شرکت اقدام به ثبت سفارش نمایند. بدیهی است که شرایط ثبت سفارش این طرح با شرایط فروش فوری سایپا متفاوت بوده و محصولات نسبتا متنوع و متفاوتی نیز برای آن در نظر گرفته شده است. گفتنی است زمان شروع ثبت سفارش این طرح 20 مهرماه خواهد بود.

سایپاخودروهای ارائه شده در این شرایط پیش فروش به صورت نقدی

 • اولین خودروی عرضه شده در این شرایط پیش فروش، کوییک دنده‌ای است که با پیش پرداخت 31 میلیون تومان قابل سفارش بوده و مشتری از سود مشارکت 15 درصد و سود انصراف 12 درصد بهره‌مند خواهد شد. زمان تحویل تعیین شده برای این خودرو آذر 98 است.
 • دومین خودروی عرضه شده در این شرایط پیش فروش، وانت نیسان دوگانه سوز است که با پیش پرداخت 31 میلیون تومان قابل سفارش بوده و مشتری از سود مشارکت 15 درصد و سود انصراف 12 درصد بهره‌مند خواهد شد. زمان تحویل تعیین شده برای این خودرو آذر 98 است.
 • سومین محصولات ارائه شده توسط سایپا، پیکاپ ریچ این خودروساز بوده که پیش پرداخت لازم برای سفارش آن 70 میلیون تومان و سود مشارکت تعیین شده برای مشتریان 15 درصد است. مشتری در صورت انصراف از سود انصراف 12 درصدی بهره‌مند خواهد شد و زمان تحویل خودرو نیز آذر 98 اعلام شده است.

خودروهای ارائه شده در این شرایط پیش فروش به صورت اعتباری

 • اولین خودروی عرضه شده در این شرایط پیش فروش وانت نیسان دوگانه سوز است که با پیش پرداخت 36 میلیون تومان قابل سفارش بوده و سایپا برای خریداران این خودرو تسهیلات 25 میلیون تومانی در نظر گرفته است. به پیش پرداخت مشتری سود مشارکت 15 درصدی تعلق خواهد گرفت و در صورت انصراف نیز از سود انصراف 12 درصدی بهره‌مند می‌شود. بازپرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده در این شرایط پیش فروش در قالب 4 چک6 ماهه خواهد بود. موعد تحویل خودرو نیز آذرماه 98 خواهد بود.
 • دومین خودروی عرضه شده در این شرایط پیش فروش، پیکاپ ریچ است که با پیش پرداخت 85 میلیون تومان قابل سفارش بوده و تسهیلات 50 میلیون تومانی نیز برای خریداران در نظر گرفته شده است. بازپرداخت تسهیلات در قالب 4 چک 6 ماهه خواهد بود و به پیش پرداخت مشتریان نیز سود مشارکت 15 درصدی تعلق می‌گیرد. مشتری در صورت انصراف از سود انصراف 12 درصدی بهره‌مند خواهد شد و موعد تحویل خودروها در آذرماه 98 خواهد بود.

شرایط و جزئیات ثبت سفارش در این فروش گروه سایپا

 • محدودیت کد ملی در این شرایط فروش سایپا فعال خواهد بود و طبق جزئیات اعلامی از سوی این شرکت، آن دسته از مشتریانی که از ابتدای سال 97 تا به امروز از محصولات این شرکت خریدی داشته باشند امکان ثبت نام نخواهند داشت.
 • با توجه به اینکه محدودیت کد ملی در این ثبت نام وجود خواهد داشت، مسئولیت هر گونه اشتباه در ثبت سفارش بر عهده مشتری خواهد بود و مبلغ پرداختی بدون هیچ سود و اضافه‌ای عودت خواهد شد.
 • با توجه به تصمیم مسئولین این شرکت، امکان ثبت نام برای افراد زیر 18 سال امکان پذیر نخواهد بود.
 • امکان خرید انصرافی و صلح در این شرایط فروش فوری وجود ندارد.
 • درگاه پرداخت بانکی این شرکت در ساعات خاصی از روز باز خواهد شد که این ساعات با توجه به ساعت time.ir تنظیم شده و بدیهی است که در غیر ساعات اعلامی امکان پرداخت نیز وجود نخواهد داشت.
 • به منظور تسهیل و تسریع در روند ثبت نام بایستی تمامی اطلاعات لازم برای ثبت سفارش در دسترس باشد. به معنای دیگر اینکه برای تسریع در روند ثبت نام، همه اطلاعات هویتی و مالی را آماده نمایید تا در زمان ثبت سفارش به مشکل نخورید.
 • پس از ثبت نام و ثبت سفارش امکان تغییر در جزئیاتی مثل کد ملی و نام و نام خانوادگی وجود نخواهد داشت.
 • ظرفیت تعیین شده برای این پیش فروش محدود بوده و بدیهی است که به محض اتمام ظرفیت تعیین شده، مبادی ثبت نام بسته شده و امکان ثبت سفارش وجود نخواهد داشت.
 • ثبت سفارش برای خودرها صرفا از محل رنگ‌های موجود خواهد بود.
 • همچنین چک‌های دریافتی در فروش اقساطی صرفا از چک‌های طرح صیاد خواهد بود.
 • گفتنی است که طبق توافق صورت گرفته با ایران‌خودرو، اطلاعات مشتریان دو شرکت خودروساز اشتراک گذاری شده و آن دسته از مشتریانی که در 18 ماه گذشته از محصولات این دو شرکت خریدی داشته‌اند، امکان ثبت سفارش و یا تحویل خودرو نخواهند داشت.

شرکت خودروسازی سایپا که در تولید رنو و برلیانس دچار مشکل شده و اعتراضات زیادی به این خودروساز وارد شده، حالا در بحث تولید و تحویل خودروهای فروخته شده قبلی نیز دچار مشکل شده است. از سوی دیگر مشکلات قضایی ایجاد شده برای این شرکت نیز مزید بر علت شده تا همه چیز برای ورود مجلس مهیا باشد و دولت نیز برای سامان دادن به اوضاع سایپا وارد عمل گردد.

سایپامشاهدات و گزارشات واصله به چرخان نشان می‌دهد که سایپا برای تحویل خودروهای فروخته شده در همین دو سه ماه اخیر نیز دچار مشکل بوده و علیرغم قول این شرکت برای تحویل 30 روزه محصولات فروخته شده ولی هنوز بعضی از محصولات علیرغم گذشت بیش از یکماه به دست خریداران نرسیده است! اکنون باید ببینیم که با توجه به این مشکلا سایپا در تحویل خودروهای فروخته شده و همچنین وضعیت معوقات بسیار زیادی که در حال حاضر اعتراضات زیادی در پی داشته، بازهم مشتریان از این شرایط پیش فروش استقبال خواهند کرد یا بازهم شاهد عدم فروش بعضی از خودروها مانند سراتو خواهیم بود!

گروه خودروسازی سایپا حالا پس از گروه خودروسازی ایران‌خودرو اقدام به عرضه شرایط پیش فروش نموده که پس از چندین ماه وقفه در عرضه بعضی از خودروها شاهد عرضه محصولات متنوعی از این شرکت هستیم که احتمالا مورد استقبال مشتریان قرار خواهد گرفت ولی در صورت بدقولی دوباره این خودروساز، احتمالا بازهم شکایات زیادی از این شرکت به قوه قضایی ارسال خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.