مکمل بنزین
گوناگونبرگزیده‌هاخبر

۱۰ جاده‌ رویایی و فوق‌العاده برای رانندگی!

بهترین جاده برای رانندگی آن است که بتوان تمام قدرت خودرو را در آن به‌کار گرفت و در عین حال از دینامیک خودرو هم نهایت لذت را برد. حال می‌خواهیم نگاهی به ۱۰ تا از بهترین جاده‌ها برای رانندگی بیندازیم. برای انتخاب این ۱۰ جاده، از شرکت فولکس واگن کمک گرفتیم و آن‌ها با معیارهای متعدد خود، این ۱۰ جاده را نام بردند. اکنون شمارش معکوس را شروع می‌کنیم:

۱۰- جاده‌ ۶۶، آمریکا: شماره‌ی ۱۰ برای جاده‌ ۶۶ معروف در آمریکا، رزرو شده که به عنوان جاده‌ مادر هم از آن یاد می‌شود. این جاده طولی در حدود ۴۰۰۰ کیلومتر دارد که از ۷ ایالت می‌گذرد تا شیکاگو در ایلینویز را به سانتا مونیکا در کالیفرنیا متصل کند.

route-66

۹- جاده‌ اقیانوس کبیر، استرالیا: جاده‌ اقیانوس کبیر استرالیا ۲۴۳ کیلومتر طول دارد که از کنار خلیج ویکتوریا می‌گذرد و جایگاه شماره‌ ۹ را در این لیست به نام خود کرده‌است. این جاده از مکان‌های مختلفی نظیر London Arch، صخره‌های بلندی که رو به اقیانوس اطلس هستند، جنگل‌های بارانی و پارک‌های ملی می‌گذرد.

great_ocean_road_lorne_australia_-_feb_2012

۸- جاده‌ ۴۰: آرژانتین: برای دیدن این جاده باید به آرژانتین سفر کنیم. جاده‌ ۴۰ از بلندترین جاده‌های جهان است که به ارتفاع ۵۰۰۰ متری سطح دریا می‌رسد و به طول ۵۲۰۰ کیلومتر، جنوب آرژانتین را به شمال آن متصل می‌کند. جاده‌ ۴۰ از ۲۱ پارک ملی و ۱۸ رودخانه‌ اصلی می‌گذرد.

ruta-40-neuquen-1024x679

۷- جاده‌ اقیانوس اطلس، نروژ: جایگاه شماره‌ ۷ برای جاده‌ اقیانوس اطلس در نروژ رزرو شده. این جاده تنها ۸.۷۲ کیلومتر طول دارد و تعداد زیادی جزیره را به هم متصل می‌کند و تنها چند متر از اقیانوس اطلس بالاتر است.

norway

۶- Desfiladero de la Hermida، اسپانیا: این جاده‌ ۲۱ کیلومتری به شما مناظر بی‌نظیری را هدیه می‌دهد و در آن صخره‌هایی با ارتفاع بیش از ۶۰۰ متر وجود دارد.

desfiladero_de_la_hermida_003

۵- جاده‌ رمانتیک، آلمان: جاده‌ شماره‌ی ۵ در شمال آلمان قرار دارد. جاده‌ی رمانتیک با طول ۴۰۰ کیلومتر از بیش از ۶۰ شهر می‌گذرد و قبل از این که به کوه‌های آلپ برسد، تمام می‌شود.

romantic

۴- جاده‌ ناپلئون، فرانسه: برای جایگاه چهارم، فولکس واگن می‌خواهد ما را به فرانسه ببرد؛ جایی که جاده‌ای به طول ۳۲۵ کیلومتر در آن واقع شده و این جاده از تعداد زیادی شهر زیبا با مناظر فوق‌العاده می‌گذرد.

napoleon

۳- Furka Pass، سوییس: در ذهن فولکس واگن، مدال برنز به این جاده در سوییس که پس از فیلم جیمز باند در سال ۱۹۶۴ معروف شد، می‌رسد. Furka Pass یکی از بلندترین جاده‌های کوهستانی در اروپا است و دقیقا در وسط کوه‌های آلپ قرار دارد. این جاده به شما مناظر بی‌نظیری را گارانتی می‌کند.

the-furka-pass-image-via-flickr-by-andrew-and-annemarie

۲- Stelvio Pass، ایتالیا: Stelvio Pass در ارتفاع ۲۷۵۷ متری سطح دریا واقع شده و ۴۸ پیچ ۱۸۰ درجه و مناظر شگفت‌آوری دارد. در قسمت شرقی کوه‌های آلپ، این جاده به مرتفع‌ترین جاده شهرت یافته‌است. طول این جاده ۲۴ کیلومتر و شیب آن به طور میانگین ۷.۶ درصد است به همین دلیل یکی از سخت‌ترین مسیرها برای دوچرخه‌سوارها نیز هست. توقع می‌رود نام آلفارومئوی شاسی‌بلند جدید از روی Stelvio Pass گرفته‌شود.

stelvio-pass-in-italy

۱- Transfagarasan، رومانی: اگر این جاده برای شما آشناست، دلیلش آن است که در تخت‌گاز قدیمی، جیمز می و ریچارد هموند در میان جستجوی خود، Transfagarasan را در رومانی یافتند و از زیبایی این جاده حیرت‌زده شدند. این جاده‌ بی‌نظیر، از میان کوه‌های بسیاری می‌گذرد و مناظر زیبایی را به ارمغان می‌آورد و همه ساله از ژوئن تا اکتبر برای همگان قابل استفاده است.

transfagarasan-original-15709

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. ماهم تو کشورمون داریم اتوبان مرگ آزادگان یا اتوبان خاوران (امام رضا)یا بزراگراه تهرانم قم واقعا بی نظیرا منابع بکرو دیدنی درطول مسیر همراهیتان میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا