مکمل بنزین
یادداشتبرگزیده‌هاتحلیلیخبر

چرا قیمت هیوندای i10 کرمان موتور بسیار بالاست؟ آیا شما آن را می‌خرید؟

شاید بازار خودرو در کشورمان را بتوان عجیب و غریب‌ترین مارکت در کل دنیا دانست! جایی که با نمونه‌هایی عجیب و غریب در قیمت گذاری، تولید، مونتاژ و… روبه‌رو هستیم و به علت چتر حمایتی گسترده دولت بر روی خودروسازان داخلی، سال‌هاست که از رقابت در عرصه جهانی بازمانده و نتیجه آن، نارضایتی خریداران داخلی بوده است؛ جایی که دیگر همگان به‌خوبی دریافته‌اند با سطح درآمدی کم‌تر، بایستی بهای بیشتر (و بسیار هم بیشتر!) نسبت به قیمت استاندارد یک خودرو را پرداخت کنند.

البته نمونه‌های بسیار زیادی در این بین وجود دارند، از نیسان ایکس تریل با قیمت دو و نیم برابری گرفته تا تولید خودروهای ۳۰ سال پیش اروپا و یا تمرکز بر تولید محصولات چینی که به‌واسطه بهای کم‌تر و حاشیه سود مطمئن‌تر، تبدیل به پایه‌های ثابت حضور در کشور ما شده‌اند.

البته در این مقاله قصد نداریم تا درباره شرایط خودروسازی کشورمان بگوییم که اگر هم بخواهیم بگوییم، یک یا دو مقاله جوابگوی این داستان نبوده و بایستی یک شکوائیه بلند بالا همچون دیوان شعری تنظیم کنیم تا بلکه آیندگان آن را خوانده و فالی از سر خنده بر چنین روزگار غم انگیزی بگیرند و ما همچنان نالان، که چرا حق انتخاب یک خودروی مناسب با بهای معقول را نداریم!

در این مطلب نگاهمان را به سمت یکی دیگر از شاهکارهای جدید صنعت خودروسازی کشورمان انداخته‌ایم، هیوندای i10 که به عنوان کوچک‌ترین و ارزان‌ترین محصول تولیدی هیوندای شناخته می‌شود اما قیمت گذاری همکار این برند کره‌ای در ایران به نحوی بوده که می‌تواند شما را تا دقایقی در شوک فرو ببرد و از خودتان بپرسید که واقعا چرا؟ پرداخت ۷۲ میلیون تومان پول ناقابل برای محصولی که در برخی بازارها چون آمریکا عرضه هم نمی‌شود و حتی در چند کیلومتر آن طرف‌تر در مناطق آزاد و یا کشوری چون امارات، می‌توان با این مبلغ محصول لوکس و به‌روزی چون هیوندای سوناتا ۲۰۱۷ را سوار شد، چه توجیهی می‌تواند داشته باشد؟ چرا کرمان موتور این قیمت عجیب و غریب را برای این خودروی کوچک انتخاب کرده است؟


hyundai-i10-2

آپشن‌هایی که کم‌تر است و قیمتی که بسیار بیشتر است!

در ارتباط با i10 تولیدی کرمان موتور، جالب است بدانید که بسیاری از آپشن‌های آن حذف شده و یا در خوشبینانه‌ترین حالت، در نسخه پایه (خیلی خیلی پایه!) به خریدار عرضه می‌شود. این ماشین از امکاناتی چون کروز کنترل، گرمکن صندلی، استارتر بدون کلید و حتی سانروف نیز بی‌بهره است و با این حال ۷۲ میلیون تومان را برای سوار شدنش طلب می‌کند. جالب است بدانید که قیمت این ماشین در کشور امارات، در حدود ۳۲ تا ۳۴ هزار درهم است که با ارز آزاد، ۳۵ میلیون تومان می‌شود (هم قیمت MVM 110S!) و با این حال آن خودرو، از امکانات بیشتر و بالاتری هم بهره می‌گیرد!

حال از خودتان بپرسید، چرا شما بایستی ۷۲ میلیون تومان بابت i10‌ کرمان موتور بپردازید؟

قرار است در داخل تولید شود اما همان تعرفه‌های بالا را دارد!

به‌خاطر دارم زمانی در همین کرمان موتور، محصول با کیفیتی چون دوو سیلو تولید می‌شد که از نظر قیمتی، نزدیک به پژو ۴۰۵ و سمند آن دوران بود. پس از آن حتی این شرکت فولکس واگن گل را تولید کرد که از نظر اختلاف قیمتی با پژو ۲۰۶ تفاوت فاحشی نداشت، ولی هرچه گذشت و به‌خصوص پس از ورود چینی‌ها به جرگه محصولات این شرکت، ظاهرا سیاست‌ها نیز تغییر کرد.

طبق اعلام کرمان موتور، قرار است که خودروهای هیوندای i10 و i20 در این شرکت تولید و مونتاژ شود که جای بسی خوشحالی دارد، اما چرا قیمت این خودروها با نمونه‌های وارداتی تفاوتی نمی‌کند؟ مگر اصل حمایت دولت برای گذاشتن تعرفه‌های بالا بر روی خودروها، به‌خاطر توانایی رقابتی تولیدات داخلی نیست؟ اگر قرار باشد که ما محصولی تولیدی (همان مونتاژی!) را با بهای یک خودروی وارداتی بخریم، پس چه کاری است! از اول همه را وارد کنند، هم کیفیت بالاتری دارد و هم این مقدار از آپشن‌های آن کم نمی‌شود که ما حسرت بخوریم هم دو برابر پول دادیم و هم امکانات کم‌تر و احیانا خودروی بی‌کیفیت‌تری را تحویل گرفتیم!

حال مجدد از خودتان بپرسید، چرا شما بایستی ۷۲ میلیون تومان بابت i10‌ کرمان موتور بپردازید؟

hyundai-i10-1

هیچ حرفی در مقابل رقبایش ندارد!

رقیب اصلی این خودرو در بازار کشورمان را می‌توان کیا پیکانتو دانست، محصولی که از نظر ابعاد و توانمندی، در سگمنت مشابه قرار می‌گیرد. اگر نگاهی به بهای آن نیز بیاندازیم، متوجه می‌شویم که تفاوت‌ها چندان زیاد نیست و با اینکه این خودرو به صورت مستقیم وارد می‌شود، در حدود ۷۵ تا ۷۷ میلیون تومان قیمت داشته اما در مقابل، با انبوهی از امکانات جانبی بیشتر روبه‌رو است. از گرمکن صندلی‌ها گرفته تا کروز کنترل و سنسور باران، حتی گرمکن فرمان و استارت بدون کلید نیز دارد و به‌جای دو ایربگی که در i10 استفاده شده، دارای ۶ ایربگ است!

خب با این حساب، چه دلیلی وجود دارد به سراغ i10 برویم؟ وقتی این خودرو در همین ابتدای ورودش به بازار و آن هم با عنوان تولید در داخل این همه در مقابل رقیب کامل وارداتی‌اش (که چندان هم محبوب و موفق نبوده) عقب‌تر می‌ایستد، پس چرا شما بایستی ۷۲ میلیون تومان برای خریدش بدهید؟

سیاست یک بام و دو هوا!

زمانی که خبر عرضه این دو خودرو (i10 و i20) توسط کرمان موتور داده شد، بسیاری شروع به گمانه‌زنی درباره قیمت آن‌ها کردند. برخی می‌گفتند با بهای ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان عرضه می‌شود و بعضی نهایت قیمتش را روی ۶۰ میلیون تومان گذاشته و بالاتر از آن را غیر منطقی می‌دانستند. البته کرمان موتور با اعلام بهای ۷۲ میلیون تومانی کاری کرد که همه انگشت به دهان بمانند و به‌نوعی با این بها، قیمت گذاری برخی دیگر از محصولاتش را نیز زیر سوال ببرد. می‌پرسید کدام محصول؟

همین خودروی جک J5 نسخه اتوماتیک در کشور امارات نیز وجود دارد که بهای آن در حدود ۴۵ هزار درهم است، یعنی در حدود ۱۲ هزار درهم گران‌تر از هیوندای i10! با یک حساب سرانگشتی متوجه می‌شویم که J5 تولید شده در کرمان موتور با بهای ۶۲ میلیون تومان در داخل، نسبت به نسخه عرضه شده در امارات که نزدیک به ۵۰ میلیون تومان قیمت دارد، در حدود ۱۲ میلیون تومان گران‌تر بوده اما i10 عرضه شده توسط همین کمپانی، بیش از ۳۵ میلیون تومان گران‌تر است (حذف آپشن‌ها را هم در نظر نگیرید!).

حال بایستی از کرمان موتور پرسید که بر چه اساسی چنین سیاستی را برگزیده است؟ چرا جک J5 با قیمت منطقه‌ای بیشتر از i10، در ایران قیمت کم‌تری از همین خودرو دارد؟ اصلا چه منطقی در پشت این بی‌منطقی است؟! آیا نمی‌توان این امر را به نوعی سو استفاده از محبوبیت خودروهای کره‌ای و به‌خصوص برندی چون هیوندای در جهت کسب سود بیشتر دانست؟

hyundai-i10-3

نتیجه چیست؟

بدون شک، شرکت بزرگی چون کرمان موتور خود به خوبی آگاه است که قیمت بالایی برای این محصول در نظر گرفته و قاعدتا پیش از اتخاذ چنین تصمیمی، برآوردهای لازم را نیز انجام داده است. شاید آن‌ها تصور می‌کنند که تنها درج نام یک برند معتبر بر روی یک خودرو، دلیل اصلی برای خرید آن باشد و کاربران علاقه‌مند داخلی، چشم خودشان را بر روی واقعیت موجود بسته و بهایی را بپردازند که به راستی گران و خارج از منطق موجود به‌نظر می‌رسد.

در این بین هم مشخص نیست که نقش دولت و یا وزارت صنعت و معدن به عنوان حامی اصلی خودروسازی داخلی چیست؟ به طور قطع هرچه قیمت چنین محصولاتی بالاتر باشد، به فروش بهتر محصولات ایران خودرو و سایپا کمک خواهد کرد، اما چشم بستن بر روی گرانفروشی شرکتی که می‌توان عنوان بزرگ‌ترین خودروساز خصوصی را بر آن نهاد، اقدامی قابل پذیرش نیست، آن هم در شرایطی که پیش از آغاز عرضه این خودروها، زمزمه‌هایی مبنی بر برخی اختلافات جدی بین این شرکت و صنایع خودروسازی راین در گرفتن نمایندگی هیوندای به گوش می‌رسید.

با تمام این تفاسیر، باید به این موضوع توجه کنیم که هیوندای i10 به عنوان ارزان‌ترین محصول تولیدی هیوندای، در بازار کشورمان با بهایی عرضه شده است که هیچ چشم انداز روشنی از موفقیت در آن دیده نمی‌شود و ای‌کاش شرکت‌های باسابقه خودروسازی در کنار سود و کسب منفعت خود، حداقل نیم نگاهی هم به سطح توانایی مصرف کنندگان داشتند تا بلکه این انحصار، تنها به سود یک طرف تمام نشود.

نظر شما در ارتباط با این خودرو و قیمت گذاری i10‌ چیست؟ آیا شما حاضر هستید تا ۷۲ میلیون تومان را برای این خودروی کوچک کرمان موتور بپردازید؟

پیمان گل‌کار

این روزها به‌قدری دنیای خودرو و فناوری در حال نزدیک شدن است که یک نفر با علاقه مشترک، می‌تواند تا هر دو حوزه را با عشق دنبال کند: این عاشق منم!

نوشته های مشابه

‫44 دیدگاه ها

 1. به نظرم ما نباید فکر کنیم چون تو ایران تولید میشه ارزون بلکه ارزون نیست چون قطعات همه وارداتی هستن مونتاژ خالی که هزینه ای کم نمیکنه. هدف کرمان موتورم مطرح کردن به عنوان همکار هیوندا و کسب سود بیشتر.

  1. نظرت واقعا منطقی نیست واسه ۹۵ درصد مردم ایران ۷۵ ملیون پول یه عمر کار کردنه پول مفت نیست الکی بدی یه ماشین ۱۰هزار دلاری بدی

  2. دوست عزیز
   وقتی یه ماشین مونتاژ خیلی از تعرفه ها و عوارض ازش برداشته میشه و مسلما با قیمت پایین تری قابل فروشه حتی اگه تمام قطعات فابریک و کره ای باشه حتی لاستیک
   من خودم جی فایو دارم ماشین فوق العاده ای هس به نسبت قیمت اما امان از کرمان موتور

   1. سلام
    چرا ماشینهای چینی تو جاده مخصوصا سر بالای کم میارن حتی یه سمند یا پراید اونو میگیره ایا جی ۵ اینجوریه

  3. البته هزینه مونتاژ رنگ آمیزی و معافیت های تولید داخلی هم لحاظ میشه. به همون نحوی که j5 قیمت گذاری شده.

 2. وقتی قیمت این ماشین اعلام شد من رسمن چشمام گرد شد!! شاید که مردم اتحاد درستی برای نخریدن نداشته باشن اما دیگه این شرکتا هم شورش رو دراوردن!! ۷۲ میلیون اونم واسه ماشین کوچولو با موتور ضعیف که با ۴۰ میلیون هم ادم باید فکر کنه تا بخره!!
  خدا خودش به هممون کمک کنه!!

 3. من که اگه ۷۰ میلیون داشتم همون جک جی ۵ اوتومات میگرفتم. ارزشش بیشتره

 4. باسلام جواب شما واضحه بهمون علت که ساندرواز برلیانس ارزانتره ولی پارس خودرو برای از دست ندادن فروش ماشین های چینی ۱۵ میلیون گرونتر داره خودرو میده پس نتیجه میگیریم کرمان هم برای حفظ حاشیه سود خودروهای چینی اش مجبور به قیمت ۷۰ ملیونی و اون هم با منت ۲ ملیون تخفیف دادن .فقط خنده ام میگیرم مردم همیشه حاضر در صحنه با پیش خریدش تا سال بعد خرید i20 تضمین کردن . اما ادم عاقل هم میتونه فیات ۵۰۰ و پیکانتو .میراژ بخره اونم وارداتی نه مونتاژ و رنگ کاری افتضاح کرمان خودرو

 5. آخ که دلم خونه ازین وضع!! آخه گناه ما چیه که باید همچین ماشینای آشغالی با هچمین قیمتای نجومی سوار شیم!! نه فقط تو ماشین تو همه کالا ها وضع همینه!!
  گناه ما ایرانیا چیه که باید یه عمر کار کنیم تا بتونیم ارزون ترین ماشینای اروپایی و آمریکایی و کره ای و … رو داشته باشیم؟!!!
  وزارت صنعت و معدن و همه این ارگان های مربوطه این همه حمایت کردن از خودروی ملی بعد سی سال چه خیری رسید به مردم جز پولدار تر شدن مدیران ایران خودرو و سایپا!!
  واقعا فکر کنید گناه ما چیه که تو همچین زمانی تو همچین نقطه ای از دنیا به دنیا اومدیم که همه عمر برای خواسته های پیش پا افتاده جون بکنیم؟
  خواهشا این کامنت رو بزارید

  1. با تشکر از سایت خوب شما و مطالب بسیار با محتوا و ارزنده، اکثر مقالات شما واقعیات جامعه ما رو بیان میکند و بشکلی جسورانه ،آنها را مورد نقد قرار میدهد . متاسفانه نویسندگانی مثل شما کم هستند در صورتی که جامعه ما بوجود امثال شما واقعا نیاز دارد تا سطح آگاهی مردم را بالا ببرند و کمتر مورد سوء استفاده قرار بگیرند. اما در مورد این خودرو یعنی( I 10 ) باید عرض کنم ،مشکل اصلی امروزی ما چشم و هم چشمی بوده که هرکسی سعی میکند برای اینکه از قافله عقب نیفتد ،از روی احساس و نه منطق و عقل ،هر خودروی جدیدی که وارد میشود را به هر قیمتی که شده بخرد ،مخصوصا سری اولی ها ، امان از جو گیر شدن ! امیدوارم یک روزی مردم به سطحی از فرهنگ اجتماعی برسند که بتوانند با تصمیمات شون ،از این وضعیت نابهنجار خارج و به جایگاهی که لایق یک ایرانی با فرهنگ و تمدن چند هزار ساله هست برسند .طبق آیه قرآن ،خداوند بزرگ سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمیدهد مگر اینکه خودشان آن را تغییر بدهند.

 6. دلیلش نوع برخورد مردم با برند خودرو می باشد.
  اینکه مردم به جای توجه به مشخصات فنی و کیفیت خودرو تنها و تنها بر مبنای برند خرید می کنند این اتفاقات هم خواهد افتاد.
  قطعا عده ای زیاد خواهند بود تا برای برند این خودرو(و بیشتر برای به رخ کشیدن به دیگران)حاضرند تا چنین ‍پول هنگفتی را برای چنین خودرویی با این مشخصات بسیار پایین پرداخت کنند.گذر زمان این موضوع را ثابت خواهد کرد.
  تغییر دیدگاه مردم کمک بسیاری خواهد کرد تا قیمت گذاریهای این چنینی از بین برود.
  امیدوارم مردم ایران روزی از روی آگاهی و تنها بر اساس مشخصات فنی و کیفیت خرید نمایند نه بر اساس برند.

 7. اخه عقل سلیم میره همچین ماشینی با این قیمت بخره.

 8. واقعا ادم تاسف میخوره تو همچین کشوری زندگی میکنه.
  کشوری که این همه منابع گاز و نفت و…داره(جاذبه های توریستی رو در نظر نگیرین)باید وضع مردمانش این باشه واقعا؟؟
  بعد مشتمون رو میبریم بالا میگیم مرگ بر امریکا مرگ بر بد عهد.وقتی خودمون به خودمون رحم نمیکنیم چه انتظاری از طرف خارجی داریم.
  ادمین محترم خواهشا تایید کن…

 9. اولا” که من هیچوقت پول بابت خودروهای اشغال کرمان خودرو نمیدهم بخاطر کیفیت افتضاح رنگ و مونتاژ افتضاح تر از رنگ .
  دوما” خدائی باید مغز خر خورده باشم که بخاطر نام یک برند خودرو دنا ۴۳.۵ میلیونی رو رها کنم و این قارقارک رو ۷۲ میلیون پیش خرید کنم .

 10. بنظرم بهتره برای حمایت از تولید داخلی رییس شرکت کرمان موتور را آزار و اذیت کنیم؟؟؟!!!!

  1. فکر کنم کمپین جدید نیازه
   الان کمیپن تحریم صداسیما به راه افتاده

   حالا هم کمپین نخریدن خودرو های قیمت بی منطق راه بندازیم

   1. کمپین نخریدن بهتره به نظرم
    کلا نخریم
    بخاطر خودمون
    فقط یک سال نخریم

 11. با سلام اینها از اول گفتند تعرفه را بالا می بریم برای خودروهای وارداتی تا از تولید داخل حمایت بشه اما متاسفانه الان دارن تولید داخل را هم با همان نرخ تعرفه وارداتی مقایسه میکنن و به مردم میفروشن و تبلیغات دروغ هم راه می اندازند که تمام محصول تا خرداد و… فروش رفته این مساله برای خودرویی همچون کیا سراتو تولی سایپا نیز صادق است و بسیار گران فروخته می شود با اینکه تولی داخل است و قدیمی

 12. این شرکتها اسمش خصوصیه .شک نکنید که برای قیمت گذاری از وزرات صنعت و ایران خودرو سایپا گرفته تا نمایندگیهای رسمی هیوندای تبادل نظر میکنند .فکر کنید اگه همین i20 زیر ۷۰ تومان بود البته همین هم براش زیاده دیگه کسی ساندرو یا ماشین چینی نمی خرید.تازه فکر می کنند که الان تو بازار مدل ۲۰۱۵ حدود ۱۰۰ تومنه پس ما ۱۳ تومن زیر گذاشتیم.بعدشم این شرکتها تولیدشون خیلی کمه فقط برای ادمهای خاص. مردمم استقبال می کنند چون کسی که قصد خرید داره حتما می خره خیلیها هستند این مبلغ پولی نیست براشون ولی من اگه بخوام اینقد پول بدم همون سراتو ۲۰۰۰ سایپا رو مخرم هرچند اونم گرونه ولی فکر کنم ارزش خریدش بیشتره

 13. کلا ما بدبختیم ایرانی جماعت بد بخت ترین ادمه حالا هی میگن به ایرانی بودنت افتخار کن به چیش افتخار کنم قشر عام بدبخت پراید سوار. اونور دنیا به قیمت پراید شاسی بلند سوار میشن خددددددددا ا ا ا ا ا ا ا اخه چرا هم اینور جهنم هم اونور

  1. خود کرده را تدبیر نیست!
   وقتی ماشین(!) های آشغال عهد باستانو مردم با کله میخرن اونهم با قیمت فضایی و فزاینده، حقشونه!

 14. با سلام . هیچکدوم از این دو ماشین مورد بحث ( هیوندای آی ۱۰ و ۲۰ ) اصلا” ارزش خرید به این قیمتهای اعلامی رو نداره و ضمنا” تمام مطلبی که شرکت مونتاژ کننده در سایتها اعلام کرد مبنی بر تکمیل ظرفیت فروش تا خرداد سال دیگه تماما” کذب محض و فقط در راستای جلب مشتری و شتاب در خرید میباشد . ولی مطمئن هستم تمام مردم که پولشونو از تو جوب گیر نیاوردن به این مطلب عرض شده اشراف کامل دارن .

 15. آقا وقتی سایپا سراتو ۲۰۰۰ سی سی رو میده ۹۰ تومن قسطی، کلیم روش سود کرده چطور یه ماشین ۱۲۰۰ سی سی که هیچی نداره رو میدن ۷۵ تومن
  منطق این بازار اصلا قابل درک نیست

 16. آفرین به این مقاله خوب و تحقیق شده
  اینجور مقالاته که میتونه فکر مردم رو در خرید خودرو باز کنه تا اجازه ندن کلاه سرشون بره.بازم ممنونم

 17. با این قیمت میرم مزدا ۳ و رنو سیمبل وارداتی و مگان و ماکسیما میخرم . چرا برم سراغ این ماشین لباسشویی ؟ پول آهنشم اگه میخواستن حساب کنن این عدد نمیشد

 18. سلام
  تورروخدا یکی جوابگوی این همه بی احترامی به شعور مردم باشه ، اخه چقدر سود به خدا ما ایرانیها لیاقتمان بیشتر از اینها است که این ماشین های از رده خارج وبی کیفیت رو سوار شیم . مردم ما باید بهترین ماشین های روز دنیا رو با مبلغ کمتر از ۵۰ میلیون سوار شن یعن ما کمتر از این عربها وکشور های دوررواطراف مون هستیم که هروز ماشینهای روز دنیا رو سوار میشن وبه ما پز میدن .حرف آخر تورو خدا نخرید بابا نمی میرید. فقط اتحاد

 19. با نظر بعضی از دوستان موافقه که در قیمت گذاری یک محصول جدید منافع شرکت های دیگه هم لحاظ میشه نه قیمت گذاری حتی مدت گارانتی چون صنعت خودرو سازی ما خصوصی نیست و همه دستشون تو یه کاسه هست ولی اگه خدا بخواد با شکست مواجه میشه چرا ؟ چون نمونه وارداتی مشابه خیلی سرتر بنام پیکانتو هست

 20. نظرتون در مورد i20چیه ؟با تخفیف ۳ ملیونی وسود مشارکت حدود ۸۱ تومن در میاد(۸۷ قیمتشه)
  به نظر من وقتی تحویل بدن وبیاد تو بازار رنگ ۹۰ تومنو میبینه .اینم بدونید که سری اولی که ثبت نام کرده وارداتی نه منتاژ

  1. سود مشارکت رو که شما نمی‌تونی از قیمت خودرو کم کنی چون در واقع اون سود پول خودتون هست که اگر در بانک هم بگذارید به شما تعلق می‌گیره!
   تخفیف رو هم کرمان موتور برای شکستن یخ اولیه خرید و ترغیب سایرین در نظر گرفته و افکاری چون رسیدن قیمت اون به ۹۰ میلیون در بازار و کسب سود به واسطه ثبت نام و این سری موارد، سبب می‌شه تا یک خودرو با حداقل دو برابر ارزش حقیقیش، بتونه در کشورمان مشتری پیدا کنه!
   این خودرو با چنین قیمتی به هیچ عنوان ارزش خرید نداره

 21. تو بیشتر چیزا از دنیا خیلی عقب تر هستیم مهم تر از همه فرهنگ که به نظرم علت همه مشکلات دیگه مون هست. نمی فهمم دقیقا به چیمون می نازیم؟
  هر کس به اندازه داناییش خوشبخته.

 22. هرچه قدرگشتم ضریب امنیتیش روپیدانکردم واقعاهیچ دلیلی نمیبینم واسه قیمت ۷۲میلیونی این خوددروکه هیونداهدفش تولیدبرای قشرضعیف وکم دآمدبوده که مابایدپول یه خودرولوکس وپرداخت کنیم.ممنون ازراهنماییهاتون

 23. حدا لعنتشوم کنه مثل گرگ افتادن بجون ملت یه سورن توربو شارژ یا دنا پلاس میخریم ۷۲ ملیون جای این جارو برقی نمیدیم

 24. یعنی رسما دارن نه به ۲ برابر قیمت با کیفیت اصلی بلکه ۳ برابر قیمت با کیفیت مونتاژی می فروشن! خدا بیامرزه اون زمانی که ماشین خارجی
  ۲ برابر قیمت می فروختن, طرف قطعات معلوم نیست با چه کیفیتی در تیراژ بالا خریده, تمام آپشن های با ارزش را حذف کرده و جدا میفروشه, برده دستی جوش داده میخواد به ۳ برابر قیمت بفروشه!

 25. شما که میگین این ماشین گرونه وفلان مگه ماشینای بی کیفیت داخلی خیلی ارزونن؟وقتی یه پراید بیست تومن باشه معلومه جرات میکنن که همچین قیمتی روش بزارن
  و همچنان باید به ایرانی بودنمان افتخار کرد…..

 26. اصلا نه این آی ۱۰ و نه آی ۲۰ به قیمتی که کرمان موتور میدهد نمی ارزند! اینجا سر گرنه شده است! خودروسازی در ایران به دلیل نداشتن دانش فنی مبنایی و فقدان تکنولوژی لازم اصلا به صرفه نیست و هیچ نتیجه ای ندارد. تا الان هم اگر دقت کره باشید فقط به مونتاژکاری مشغولند و آن هم مونتاژ خودروهای از رده خارج یا با سطح پایین تکنولوژی. حتی اگر امروز در ایکاپ خودرویی مثل پژو ۲۰۰۸ مونتاژ میشود، با نظارت و مدیریت و سهامداری فرانسه است.

 27. از ماست که بر ماست، اینا اگر حتی یک درصد هم احتمال میدادن که با این قیمت فروش نمیره قیمت رو پایینتر میذاشتن، وقتی پراید در طول یک سال قیمتش دو برابر شد اتفاق خاصی افتاد، خریدار همون خریداره، فروشنده هم همون فروشنده. خود فروشنده مطمئن که قیمت در حد یکی بخر دو تا ببر هست ولی از ما مطمئنه.

 28. دوستان عزیز بهتره بدون اطلاع نظر ندیم در اینکه قیمت بالاست شکی نیست ولی وقتی 206 تیپ 2 شده 35 میلیون چطور انتظار داریم i10بشه 40 تومن و اینکه پشنهاد میکنم ابتدا از نزدیک کیفیت قطعات و جنس موتور هیوندا و 206 و رنو ساندرو و حتی جک را ببینیم بعد نظر بدیم ما باید به نسبت قیمت تمام خودروها مقایسه کنیم و بنده در منطقه آزاد هستم همین i10اونجا 45 میلیون هست شما چطور انتظار دارین پلاک ملی بشه 40 تومن

 29. شما چه توقعی دارید وقتی ماشین 206 با تکنولوژی 20 ساله پیش یا ماشین هایی مثل پژو پارس و سمند قیمتشان بالای 35 میلیون هست تازه همه این ماشینهایی که گفتم همه از رده خارج هست نه آپشن دارند نه امنیت شما چه توقعی از i10 دارید با این قیمت کلان درایران همه چیز به قیمت نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا