چرا مهمانداران هواپیما بیشتر ترجیح می‌دهند که در کلاس اکونومی کار کنند؟

هر کسی در کار خودش دوست دارد که ارتقا پیدا کند و مراحل پیشرفت را یکی یکی پشت سر بگذارد، اما این امر برای مهمانداران هواپیما صادق نیست. اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که فکر می‌کنید مهمانداران دوست دارند به کلاس تجاری یا درجه یک خدمات ارائه بدهند، باید به شما بگوییم که شما سخت در اشتباه هستید. بسیاری از مهمانداران خطوط هوایی ابتدا در کلاس اکونومی باید دوره‌ای را بگذرانند و بعد از مدتی اگر بتوانند ارتقا پیدا کنند به بخش تجاری (بیزینس کلاس) و در مرحله آخر به کلاس درجه یک می‌روند. البته بعضی از مهمانداران خطوط هواپیمایی‌ها می‌توانند خودشان تصمیم بگیرند که در چه کلاسی کار خود را ادامه بدهند. این تصمیم بسته به سیاست‌های خطوط هوایی ممکن است متفاوت باشد.

همانطوری که می‌دانید تعداد صندلی‌های هواپیما برای کلاس درجه یک خیلی کمتر از کلاس اکونومی است و بالطبع مهماندار قسمت کلاس درجه یک برای مثال باید پاسخگوی نیاز ۱۰ نفر باشد ولی مهماندار بخش کلاس اکونومی باید بیش از ۷۰ نفر را خدمات بدهد و پاسخگوی نیاز آن‌ها باشد. بر اساس تحقیقات آماری انجام شده مشخص شد که بسیاری از مهمانداران هواپیما ترجیح می‌دهند که بخش کلاس اکونومی را کنترل کنند و سرویس غذایی و چک کردن بستن کمربندهای ایمنی را برعهده بگیرند. اما چرا؟original_Best_Airline_First_Class_Seats_for_Couples-Emirates_First_Class_Suites

تجربه کاری بسیاری از مهمانداران نشان داده که مسافران کلاس درجه یک اکثر اوقات توقعات بیش از حد و اندازه دارند و بسیاری از آن‌ها معتقدند که هر کاریی یا سرویسی را که می‌خواهند باید مهمانداران برایشان انجام دهند. یکی از مهمانداران هواپیما از تجربه‌اش در کلاس درجه یک در گفتگو با مجله نیویورک‌ تایمز بیان کرد: مسافری داشتم که فکر می‌کرد یکی از شاهزاده‌ها یا فرد مشهوری است و من هم خدمتکار خانه‌اش هستم. از من خواست که برایش غذایی سرو کنم که بدون بادام و آجیل باشد و در اطراف سالادش پنیر پارمزان و خاویار چیده شود.1f5e5be35a07e1a8feae6c8ff1440f26

یکی دیگر از مهمانداران خطوط هوایی در مصاحبه‌ای با نیویورک‌ تایمز گفت: من ترجیح می‌دهم به ۱۰۰ نفر در کلاس اکونومی سرویس بدهم تا اینکه به ۱۶ مسافر در کلاس بیزینس (تجاری) باشم. بسیاری از مسافران در کلاس تجاری همیشه ناراضی هستند و درباره غذا و سرویس خوراکی‌ها ایراد می‌گیرند؛ در حالیکه مسافران بخش اکونومی اکثر اوقات بدون هیچ شکایتی سرویس خود را دریافت می‌کنند و به هنگام کم کردن نور کابین برای خواب آماده خوابیدن می‌شوند.

نظر شما چیست؟ آیا مسافران کلاس درجه یک با کلاس تجاری و کلاس اکونومی متفاوت هستند؟ شما چگونه مسافری هستید و در کدام دسته قرار می‌گیرید؟ ما منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.