پیش نمایشی از جدیدترین خودروی برقی لکسوس

برند نام‌آشنای لکسوس نیز درست مانند شرکت مالک خود یعنی تویوتا، با خودروهای برقی و معرفی نمونه‌های جدید ازاین‌دست، غریبه و ناآشنا نیست. لکسوس در حال حاضر و در کشور آمریکا، کمتر از 6 خودروی متفاوت برقی ارائه نمی‌دهد. البته باوجوداینکه این مدل‌ها همگی هیبرید بوده و به‌صورت کامل برقی نیستند (نمونه‌های پلاگین هیبرید نیز نیستند)، اما این شرکت مسیر خود به سمت ساخت و عرضه نمونه‌های کاملاً برقی را به‌خوبی ترسیم کرده است.

در موتورشو توکیو 2019 که اواخر همین ماه جاری میلادی یعنی اکتبر برگزار خواهد شد، لکسوس ژاپنی قرار است یک طرح مفهومی برقی که اتفاقاً ازلحاظ سبک طراحی نیز دید آینده این شرکت را نشان می‌دهد، رونمایی کند. اگرچه این تیزر جدید لکسوس، اطلاعات زیادی را به ما نمی‌دهد اما مهم‌ترین جزئیات از این طرح، خداحافظی آن با موتور احتراق داخلی و همراه شدن با موتور تمام برقی است.

با نگاهی به اولین نسل از خودروی تویوتا پریوس که به‌مرورزمان تکامل خود را به سمت هرچه بیشتر برقی شدن طی کرد، لکسوس نیز یکی از اولین خودروسازان لوکسی بود که نمونه‌ی هیبرید خود را در سال 2004 و بانام RX 400h معرفی کرد. از آن زمان تاکنون، این شرکت تلاش زیادی انجام داده است تا بتواند از هریک از مدل‌های خود، یک نسخه هیبرید نیز در خط تولید خود داشته باشد.

در همین زمینه، لکسوس در حال حاضر نمونه‌های ES و LS سدان،UX و NX و RX کراس اوور و همچنین LC کوپه خود را همگی با نیروی محرکه هیبرید عرضه می‌کند. این طرح مفهومی جدید نیز قرار است به‌طورکلی، خیال خود را از موتورهای احتراق داخلی که در خودروهای هیبرید نیز موجود است راحت کرده و یک نمونه تمام برقی با برند لکسوس باشد.

حالا چه این طرح بخواهد درنهایت و پس از معرفی‌های اولیه خود از یک طرح مفهومی به یک نمونه نهایی و تولیدی تبدیل بشود یا خیر ولی باید نوع طراحی آن را ستود و استفاده از نورپردازی‌های جذاب در طراحی خارجی و زاویه‌های تیز در طراحی که چهره تهاجمی را به آن بخشیده‌اند را از بهترین قسمت‌های این خودروی تازه‌وارد در نظر گرفت. باید تا 23 اکتبر صبر کرد و دید که دست‌پخت جدید و جذاب لکسوس، چگونه است.

منبع Carbuzz

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.