از فراری ۴۸۸ پیستا به صورت رسمی رونمایی شد

فراری ۴۸۸ پیستا به عنوان نمونه قوی‌تر و سبک‌تر نسخه GTB این خودرو به صورت رسمی معرفی شد. در حالی‌که شتاب لافراری برابر با زیر ۳.۰ ثانیه از طرف سازنده اعلام شده بود، سرعت فراری ۴۸۸ پیستا بعد از گذشت ۲.۸۵ ثانیه از صفر کیلومتر بر ساعت به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

این مدل به موتور معروف ۸ سیلندر فراری مجهز شده که از آن به عنوان یک موتور کاملا تکاملی یاد می‌شود. این موتور که به توربوشارژر مجهز شده توانسته در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ جایزه بهتری موتور سال را دریافت کند. قوای محرکه فراری ۴۸۸ پیستا حجمی برابر با ۳.۹ لیتر داشته و همراه با توربوشارژر دوقلو قادر به تولید ۷۱۱ اسب بخار قدرت در دور موتور ۸۰۰۰ دور در دقیقه و ۷۷۰ نیوتون متر گشتاور در دور موتور ۳۰۰۰ دور در دقیقه است.

این خودرو از نظر عملکرد شبیه به پورشه GT2 RS است. نماینده پورشه شتابی برابر با ۲.۸ ثانیه داشته و حداکثر سرعت آن نیز به ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. فراری ادعا می‌کند که ۴۸۸ پیستا نسبت به سری‌های سفارشی (مخصوص) قبلی از نظر مشخصات دینامیکی و تکنولوژی‌های مورد استفاده در آن یک قدم رو به جلو بزرگ محسوب می‌شود.

در بخش موتور، دینامیک خودرو، کاهش وزن و آیرودینامیک این خودرو از نسخه GTE و Challenge الهام گرفته شده و عملکردی شبیه به خودروهای مسابقه‌ای را در جاده در اختیار افراد قرار می‌دهد. وزن خشک فراری ۴۸۸ پیستا نسبت به نسخه استاندارد یعنی GTB نزدیک به ۹۰ کیلوگرم کاهش یافته و به ۱۲۸۰ کیلوگرم رسیده است. موتور این خودرو با ۴۹ اسب بخار افزایش قدرت نشان‌دهنده قدرتمندترین موتور ۸ سیلندر تولیدی به دست فراری است.

کاهش وزن این خودرو با استفاده از ویژگی نسخه Challenge امکان‌پذیر شده است. این ویژگی‌ها شامل استفاده از جنس اینکونل در منیفولدهای دود، میل لنگ و چرخ طیار یا فلایویل (flywheel) سبک و استفاده از ترکیب تیتانیوم و فیبر کربن برای منیفولد ورودی است.

گشتاور ۴۸۸ پیستا نسبت به نسخه GTB در تمامی سرعت‌ها بالاتر است و همچنین بنابر گفته فراری شدت و کیفیت صدای موتور در تمامی دنده‌ها از GTB بیشتر است. در حالت کلی نیروی رو به پایین ۲۰ درصد بهبود داشته است.

پیستا اولین خودروی این شرکت ایتالیایی محسوب می‌شود که به فناوری بهبود دهنده دینامیک فراری مجهز شده است. این فناوری از نرم‌افزار فراری برای تنظیم کردن فشار ترمز در کالیپرها استفاده می‌کند تا فرمان‌پذیری در پیچ‌ها بهبود پیدا کند.

فراری در این محصول خود از رینگ ۲۰ اینچی فیبر کربنی استفاده کرده است. به نظر می‌رسد این خودرو که به صورت رسمی در نمایشگاه خودرو ژنو به نمایش گذاشته می‌شود، قیمتی نزدیک به ۲۱۵ هزار پوند داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.