نکاتی مهم درباره انتخاب تایر خودرو (ویدئوی اختصاصی)

تایر خودرو از اجزای مهم هر خودرو هست که به دلیل ساختار و ابعادش باید با دقت و بررسی‌های لازم انتخاب شود. شاید بسیاری از رانندگان در وهله اول به برند یا نام تجاری تایر توجه می‌کنند ولی باید بدانید که تنها فاکتور برند نمی‌تواند تصمیم گیرنده برای انتخاب بهترین تایر خودرو باشد.

اگر به تایر خودرو نگاهی بیندازید همیشه ارقام زیادی را می‌بینید که بر روی آن درج شده‌اند که معمولا شامل تاریخ تولید تایر، پهنای اسمی تایر، نوع تایر مناسب برای وسیله نقلیه خودروی سواری یا سنگین، شاخص وزن و نماد سرعت، قطر رینگ لاستیک، نسبت ارتفاع فاق به پهنا، اسم تایر، حداکثر فشار باد مجاز، ساختار لایه‌ها و جنس لاستیک و … هست.

مشخص هست که برای خرید تایر باید نگاهی به بودجه خود بیندازید و بعد از آن تصمیم بگیرد که با توجه به بودجه خود چه برندی و با چه کیفیتی را می‌توانید خریداری کنید. در مرحله بعد باید نگاهی به نوع استفاده از تایر بیندازید و بررسی کنید که این تایر را برای همه فصول می‌خواهید خریداری کنید یا این که تایر مورد نظر برای فصول سرد هست یا گرم سال؛ چرا که با توجه به زمان مورد انتظار آج لاستیک‌ها متفاوت هست.

یکی از نکاتی مهم دیگر تعویض لاستیک‌ها است که عموما بسیاری از کارشناسان بر این باورند که اگر قرار باشد دو یا تعداد بیشتر تایر را تعویض کنید بهتر است یک دست کامل به علاوه زاپاس را خریداری کنید. در آخر باید بگوییم که برای طول عمر بیشتر و استفاده بهینه از تایرها بهتر است سیستم تعلیق، ترمز و فرمان خودرو را حتما چک کنید تا کیفیت تایر خودرویتان را در طولانی مدت مناسب نگه دارید.

در ویدئوی زیر که با همکاری چرخان و کلیپو به فارسی دوبله شده است، با ما همراه شوید تا با چهار نکته مهم برای انتخاب تایر خودرو بیشتر آشنا شوید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.