Take a fresh look at your lifestyle.

ورود سازمان بازرسی به عرضه خودرو در بورس

داستان عرضه خودرو در بورس کالا، در حال تبدیل شدن به یک موضوع جدی در صنعت خودرو است. بورس کالا این روزها میزبان خودروهایی است که در بازار متقاضی زیادی داشته و مسئولین با بهره گیری از ساز و کار بورس، در تلاش هستند تا قیمت خودرو در بازار را ساماندهی کنند.

متاسفانه برخلاف موضوعاتی که از سوی مسئولین وزارت صمت و خودروسازان اعلام می شود؛ پر واضح است که عرضه خودرو در بورس کالا به هیچ وجه باعث کاهش قیمت محصولات پرتقاضای بازار نشده است.

معاون نظارت امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور در این خصوص گفت: زمانی که کالایی به میزان نیاز مردم تولید نمی‌شود و از طرفی تولید کننده منحصر بوده و رقبایی در عرضه کالا نداشته باشد عرضه این کالا در بورس به نفع تولید کننده است.
با انفعال شورای رقابت خودروسازها از فرصت استفاده کردند و با عرضه خودرو در بورس قیمت‌ها را نه تنها کاهش ندادند بلکه به صورت سرسام آوری افزایش دادند.
متاسفانه برخی از مسئولان دولتی هم به جای حمایت از مصرف کنندگان به حمایت از خودروسازها پرداختند.
سازمان بازرسی این موضوع را اولا بر خلاف قانون و نادیده گرفتن قیمت‌های تعیین شده و ثانیا برخلاف منافع مصرف کننده می‌داند و برای حمایت از مردم به جهت این که خودرو با قیمت مصوب به دستشان برسد به این موضوع ورود کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.