پیش بینی قیمت خودرو در 3 ماه آینده؛ گرانی یا ارزانی؟

قیمت خودرو مبهم‌ترین ترکیبی است که این روزها در رسانه‌ها قابل مشاهده است و گفتگوها در شبکه‌های اجتماعی نیز نشان دهنده پیش بینی‌هایی است که نشان می‌دهد مردم نیز احتمال افزایش قیمت‌های عجیب و غریب را دور از ذهن نمی‌دانند و حالا پیش بینی مسئولین بازار خودرو نیز حکایت از تایید این موضوع دارد.

به گزارش چرخان، سعید موتمنی رئیس اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودرو تهران در مصاحبه‌ای پیرامون وضعیت قیمت خودرو در بازار تهران و تحریم‌های آمریکا گفت: در مورد خودروهای وارداتی باید بگوییم که عرضه به اندازه کافی در انبارها و بازار خودرو وجود دارد و با توجه به گرانی یکباره نیز توان مردم برای خرید از بین رفته و عرضه و تقاضا در تعادل نیست. خودروهای خارجی تا سه ماه آینده مشکلی نخواهند داشت و تحریم‌های آمریکا نه تنها منجر به گرانی‌های بیشتر نخواهد شد بلکه به دلیل گرانی‌های اخیر باعث کاهش تقاضا شده است.

واردات خودرووی در ادامه افزود: بازار خودروهای خارجی در رکود عمیقی فرو رفته است که خرید و فروش‌ها بسیار کاهش یافته و عملا معامله‌ای در بازار صورت نمی‌گیرد. قیمت خودرو در این بازار راکد شده و فاصله توان خریدار و قیمت فروشنده بسیار زیاد است.

این رو هم بخون:

رئیس اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودرو تهران در ادامه گفت: در مقابل اما وضعیت بازار خودروهای داخلی به دلیل کمبود عرضه توسط خودروسازان وخیم است و به همین دلیل قیمت خودروها به صورت روزانه تغییر می‌کند. این کمبود عرضه توسط خودروسازان در حالیست که محصولاتشان اکثرا مونتاژ چینی‌هاست و به دلیل نبود مشکل با کشور چین، دلیل عدم عرضه توسط آنها مشخص نیست.

بازار خودروموتمنی در پاسخ به سوالی در رابطه با خواسته اصلی خودروسازان گفت: خواسته اصلی خودروسازان آزادسازی قیمت‌هاست و به دنبال افزایش قیمت خودرو هستند. آنها به اندازه کافی قطعه و خودرو دارند و برای چندین ماه انبار کرده‌اند. اینکه گفته می‌شود در تولید خودرو مشکل دارند و یا با کمبود قطعه مواجه هستند درست نبوده و در صورت افزایش قیمت و آزادسازی قیمت‌ها عرضه آنها نیز افزایش خواهد یافت. ولی در مقابل مردم از کیفیت محصولاتشان راضی نیستند و این یک تضاد بزرگ در عرضه و تقاضای خودرو است.

موتمنی در پایان گفت: آزادسازی قیمت‌ها زمانی انجام پذیر است که کیفیت خودروها همگام با قیمت افزایش پیدا کند. ما معتقدیم و به این حرف پایبندیم که قیمت خودرو در حال حاضر گران است و محصولات تولید داخل بیش از کیفیتشان قیمت دارند و مراجع ذیصلاح می‌بایست به این موضوع ورود کنند. برای حل این مشکل باید برنامه جامعی ارائه شود تا هم کیفیت خودروها بالا رود و هم اینکه قیمت خودروها نیز متناسب با محصولات باشد.

7 دیدگاه
 1. مصطفی می گوید

  با سلام قیمت پراید با این کیفیت زیر صفر خیلی گران است جمع کنین با این فرغونی که ساختین فقط یه تاپوتش کمه در آلمان قیمت پراید اصل کره یک میلیون است که در مملکته ما به هیچ دردی نمیخوری ۴۳ میلیون قیمتشه مردم ن خرید عاقل باشید

   
 2. علی رسولی می گوید

  اگر مسئولین برای خریداران ثبت نامی قبل از تصمیم به افزایش قیمت خودرو ارزش قائل باشد افزایش بعداز ابلاغ باید برای ثبت نامی تازه اجرا بشه نه آنهائی که چندماه قبل کلی پول واریز به حساب کارخانه ایران خودروکرده اند شمارا ای برادران مسئول بخدا قسم میدم این کارو انجام بدین سپاسگزارم

   
 3. ناشناس می گوید

  آهای مسئولین اگه کور نیستید اگه می شنوید اگه انسانیت دارید به داد ملت برسید چشم طمع سودجویان و ماهیگیران از آب گل آلود رو کور کنید.

   
 4. ناشناس می گوید

  اینا همش کلاه برداریه ای ملت هوشیار باشید توربه خدا نخرید ماشین تاکی سکوت تاکی ظلم اخبار ورسانه ها یه مشت دوروغ تحویل مردم میدن گرانی دلار همش بهانه بود تا جیب مسولین پر بشه.ایران کشوری ثروتمند است چرا باید وضع مملکت ومردمش بد بشه که واسه یک تومن عین سگ حسن دله بدوی.به امید تفکر.

   
 5. ناشناس می گوید

  چرا باید اینهمه گران باشد دل یک جوان ارزوی سوارشدن ماشین ایرانی شود اگر دولت خودش اینکارو نمیکند پس چرا جلوی بازارو نمیگیره که همه اختیار خودش داره هر کی از هرجا میتونه سرمردومو کچل میکنن مسولین به داد مردم برسید

   
 6. ناشناس می گوید

  تورو خدا خجالت بکشید.گران شدن تا این حدبزرگترین فاجعه است.مسئولینی که جیب طمعه دوختین واسه پول ناچیز مردم کارگر و فقیر ایران.بدونید که نابود میشین و چوب خدا صدا ندارد…

   
 7. ناشناس می گوید

  یک جوان الان نمی تونه یک پراید سوار بشه اگر این جوری پیش بره ماشین سوار شدن یک آرزو میشه تا کی تحمل کنیم مسئولین به داد مردم برسین

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.