سریعترین خودروهای خانوادگی جهان را بشناسید!

ما سوپر خودروهای قدرتمند را دوست داریم و رسانه‌های مختلف در زمان‌های گوناگون به بررسی یکی از خودروهای اسپرت و پرقدرت کمپانی‌های مختلف می‌پردازند. مثلا برای خیلی‌ها بررسی فراری ۴۸۸ GTB با شتاب صفر تا ۱۰۰ کمتر از ۳ ثانیه بسیار جذاب و فوق‌العاده است. اما آیا خودروهای این چنینی مناسب حمل و نقل و یا رفتن به تعطیلات آخر هفته هستند؟!

در واقع باید گفت که ساخت یک خودروی قدرتمند به همراه یک بدنه زیبا کار چندان سختی نیست و تقریبا تمام خودروسازان جهان(به غیر از ایران‌خودرو و سایپا) قادر به انجام آن هستند؛ ولی ساخت و توسعه یک خودروی کاربردی و خانوادگی با استفاده از یک پیشرانه قدرتمند کار هر کسی نیست!

بنابراین در ادامه چند خودروی خانوادگی و اصطلاحا “واگن” را معرفی می‌کنیم  که از یک پیشرانه قدرتمند برخوردار بوده و شتاب صفر تا ۱۰۰ آنها باور کردنی نیست.

۱۰- Alpina B3 S Biturbo با شتاب ۴.۳ ثانیه

برای آنکه به معرفی ۱۰ واگن پرشتاب جهان بپردازیم؛ ابتدا به سراغ یکی از محصولات محبوب کمپانی BMW می‌رویم. این کمپانی یک BMW سری ۳ را با نام Alpina B3 S Biturbo عرضه کرده است. خودروی مذکور از یک پیشرانه ۳۴۵ اسب‌بخاری شش سیلندر، به همراه دو توربوشارژ استفاده کرده و در مجموعه شتاب صفر تا ۱۰۰ آن تنها ۴.۳ ثانیه است.

۹- Mercedes-AMG CLA45 با شتاب ۴.۳ ثانیه

مرسدس‌بنز با سری محبوب AMG یک واگن سریع و پرقدرت را برای خانواده‌های دوستار هیجان ساخته است. واگن مذکور مدل Mercedes-AMG CLA45 نام داشته و از یک پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ استفاده می‌کند. قدرت پیشرانه Mercedes-AMG CLA45 به دو محور آن انتقال پیدا کرده و شتاب صفر تا ۱۰۰ آن را تنها در ۴.۳ ثانیه ممکن می‌سازد.

۸-  Panamera 4S Sport Turismo با شتاب ۴.۲ ثانیه

کمپانی پورشه مدل پانامرا خود را به یک واگن با نام Panamera 4S Sport Turismo تبدیل کرده است. خودروی مذکور بسیار با کیفیت، پیشرفته و کاربردی بوده و شتاب صفر تا ۱۰۰ آن تنها ۴.۲ ثانیه است.

۷- Mercedes-AMG CLS63 S با شتاب ۴.۲ ثانیه

یکی از شیک‌ترین خودروهای موجود در لیست ما؛ مدل AMG CLS63 S کمپانی مرسدس‌بنز است. این خودرو از یک پیشرانه ۵.۵ لیتری biturbo V8 استفاده کرده و بسیار بزرگ و جادار است. Mercedes-AMG CLS63 S به اندازه کافی سریع بوده و شتاب صفر تا ۱۰۰ آن ۴.۲ ثانیه است!

۶- Mercedes-AMG C63 S Estate با شتاب ۴.۱ ثانیه

باز هم مرسدس‌بنزی دیگر! این بار مدل AMG C63 S Estate مرسدس‌بنز با پیشرانه ۴ لیتری biturbo V8 خود چشمک می‌زند. این خودرو ۴۹۰ لیتر فضای ذخیره‌سازی داشته و صندلی‌های عقب آن نیز قابلیت تا شدن دارند. پیشرانه AMG C63 S Estate حدود ۴۷۰ اسب‌بخار قدرت دارد!

۵-  Audi RS 6 Avant Performance با شتاب ۳.۷ ثانیه

گذر از مرز شتاب ۴ ثانیه با خودروی آئودی RS 6 Avant Performance ممکن شده است! نسخه پایه این خودرو از پیشرانه‌ای استفاده می‌کند که ۵۶۰ اسب‌بخار قدرت دارد؛ اما نسخه کامل این هیولای سرکش حدود ۶۰۰ اسب‌بخار توان داشته و حداکثر سرعت آن به ۳۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

۴-  Porsche Panamera Turbo Sport Turismo با شتاب ۳.۶ ثانیه

قدرتمندترین پورشه پاناراما Turbo Sport Turismo، پیشرانه‌ای با توان ۵۴۲ اسب‌بخار دارد که حداکثر سرعت آن را به ۳۰۳ کیلومتر در ساعت می‌رساند. پیشرانه قدرتمند پورشه باعث شده است که شتاب صفر تا ۱۰۰ این خودروی زیبا تنها در ۳.۶ ثانیه ممکن شود!

۳-  Alpina B5 Biturbo با شتاب ۳.۶ ثانیه

شتاب صفر تا ۱۰۰ خودروی Alpina B5 Biturbo با مدل Panamera Turbo کمپانی پورشه برابری می‌کند. این خودرو از سری ۵ محصولات BMW بوده و قدرتی معادل با ۶۰۰ اسب‌بخار دارد. پیشرانه مذکور یک موتور ۴.۴ لیتری Biturbo V8 بوده و حداکثر سرعت Alpina B5 Biturbo را به ۳۲۳ کیلومتر در ساعت می‌رساند.

۲- Mercedes-AMG E63 S با شتاب ۳.۵ ثانیه

پیشرانه ۶۰۵ اسب‌بخاری مرسدس AMG E63 S  واقعا قدرتمند بوده و می‌توان به جای انتقال قدرت پیشرانه مذکور به محورهای جلو و عقب؛ تمام توان موتور را به محور عقب انتقال دارد. مرسدس AMG E63 S بسیار جادار بوده و گنجایش صندوق عقب آن ۶۴۰ لیتر است!

۱-  Brabus Mercedes E63 AMG با شتاب ۳.۱ ثانیه

مرسدسی دیگر با طعم بارابوس! این خودرو پیشرانه‌ای با قدرت ۸۴۰ اسب‌بخار دارد که حداکثر سرعت آن را به ۳۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رساند. البته اگر سرعت آن شما را دیوانه نکرد؛ می‌توانید نسخه‌های بهتر آن را با سرعتی نزدیک به ۳۵۰ کیلومتر در ساعت خریداری کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.