توقف تولید پراید تکذیب شد!

یکی از خبرهای مهم روز خودرو در ایران توقف تولید 405 و پراید است. خبری که باز هم تکذیب شده و نعمت بخش از ادامه تولید آن خبر داده است.

به گزارش چرخان و به نقل از ایران جیب چندی پیش مسئولان نیروی انتظامی اعلام کردند سال آینده دیگر خودروی پراید را شماره گذاری نخواهند کرد. دلیل توقف شماره گذاری پراید نیز ناامن بودن آن اعلام شد. چندی بعد هم خبر آمد که قرار است در جلسه شورای عالی استاندارد موضوع توقف تولید پراید و پژو 405 مطرح شود؛ هرچند جلسه شورای عالی استاندارد همچنان برگزار نشده است. وزیر صنعت هم روز گذشته از برنامه وزارتخانه خود برای کنار گذاشتن خودروهای قدیمی همچون پراید و پژو خبر داد.

اما همان طور که پیش بینی می شد گویا این تهدیدهای تکراری علیه خودروسازان، راه به جایی نخواهد برد و تولید پراید و پژو متوقف نشدنی است.

این خبر را احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان اعلام کرده است. او می گوید فقط پراید 131 کنار خواهد رفت و تولید پراید 111، 132 و 151 ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر به گفته نعمت بخش، خودروسازان همچنان زیانده هستند. هرچند قرار بود با تعیین نرخ در حاشیه بازار زیان خودروسازان کاهش یابد و به اصطلاح به نقطه سر به سر و سودآوری برسند، اما آمارها نشان می دهد صنعت خودروسازی نسبت به گذشته نه تنها وضعیت مطلوبی را سپری نمی کند بلکه زیان بیشتری متوجه خودروسازان شده است. آن طور که نعمت بخش می گوید، زیان دو خودروساز بزرگ کشور 20 هزار میلیارد تومان است و همین مقدار هم به قطعه سازان بدهی دارند. وی معتقد است سر نخ مشکل خودروسازان به دولت برمی گردد و طبق قانون وقتی دولت برای یک کالا پایین تر از قیمت تمام شده نرخ گذاری می کند باید به آن بنگاه اقتصادی کمک مالی کند.چرا پراید خودروی ایمنی نیست ؟ - توقف تولید پراید تکذیب شد - حامد محمدی

2 دیدگاه
  1. محمدرضا نحوی می گوید

    خاک بر سرتان.زودتر از باید همه نوع پراید و۴۰۵ تولید متوقف می کردید

     
  2. اکبر می گوید

    شماها نمیفهمید تیبا مگر بهتر ازپراید هست بازم پراید بهتره هم ازلحاظ قیمت هم ازنظر بدنه

     

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.